Ką būtina žinoti, norint pasinaudoti refinansavimo paslaugomis

Lietuvos finansų sektoriuje yra gana nemažai pakeitimų – dabar populiaresnėmis paslaugomis tampa nebe vartojimo kreditai, o refinansavimas. Ši paslauga aktuali tiems, kurie sunkiai verčiasi mokėdami daug įmokų. Tai galimybė, padedanti žmogui sumažinti bendrą sumą, kurią tenka atseikėti kredito teikėjams bei kitoms bendrovėms kiekvieną mėnesį. Ši paslauga išpopuliarėjo todėl, kad vartojimo kredito tiekėjams jau ir taip yra sunku verstis kreditų teikimu – jie buvo ne kartą priversti sumažinti palūkanų normą, taip pat atsirado ir kitų vartotojų teisių. Jie tiesiog pastebėjo, kad anksčiau išduotos paskolos turi ilgus terminus, todėl tas paskolas bando perimti iš konkurentų. Štai kodėl refinansavimo paslaugą teikia vis daugiau bendrovių.

Vartojimo kreditai brangesni net keletą kartų, todėl suprantama, kodėl jau skolų turintys žmonės noriai naudojasi refinansavimo galimybe. Klientams yra pats tinkamiausias laikas sumažinti įsipareigojimus, nes perkeliant skolas, senesnių kreditų palūkanos yra perskaičiuojamos, kadangi skola grąžinama anksčiau laiko. Bet, refinansavimo paskolomis susidomėję asmenys neturėtų iškart džiūgauti, nes jas gauti yra ganėtinai sunku dėl esamų įstatymų.

Lietuvos įstatymai įpareigoja kreditų bendroves visada tikrinti klientų mokumą. Tai reiškia, kad net ir refinansavimo atveju bendrovė privalo įsitikinti kliento mokumu. Esmė tame, kad refinansavimas šiek tiek skiriasi ne tik dėl mokumo vertinimo, bet ir dėl kitų priežasčių.

Pirmiausia, kuomet kredito bendrovė nori suteikti refinansavimą žmogui, ji prieš tai turi įvertinti mokumą. Tas mokumas įvertinamas atsižvelgiant į asmens turimus įsipareigojimus, jų vykdymo aplinkybes, taip pat žiūrima į pajamas, mėnesio įmokas ir kitą informaciją. Iš tos informacijos kredito bendrovė privalo atsakingai nustatyti ar asmuo tikrai turės pajamų naujos paskolos dengimui. Trumpai tariant, refinansavimo paslaugas teikia ir kreditų bendrovės, jog tiesiog tuo pačiu teikia ir vartojimo paskolas.

Kreditų ir paskolų refinansavimas pasižymi ir tuo, kad kreditoriai perima įsipareigojimus pinigų nepervedant klientui. Vartojimo paskolos išdavimo atveju, klientas gauna sutartą sumą, o refinansavimo atveju klientas negauna nieko, nes pats kreditorius apmoka sąskaitas už buvusius įsipareigojimus. Šitaip yra atliekama refinansavimo procedūra. Tad, jeigu galvoje, kad jūs tiesiog gausite naują paskolą, kurią turėsite skirti įmokoms dengti, tai klystate – įsipareigojimai padengiami pačių bendrovių ir jie dengiami visiškai.

Taip pat verta išskirti tai, kad refinansavimo atveju kliento įsipareigojimai yra padengiami visiškai, o ne dalinai. Taip yra todėl, kad kitu atveju, bus sunku gauti refinansavimo paskolą – teks skaičiuoti visas įmokas. Kreditoriai apmoka tuos įsipareigojimus, kurių suma yra lygiai tokia pati, kuri nurodyta refinansavimo sutartyje. Tai reiškia, kad jeigu norite refinansuoti, tai turite daryti paskaičiavę galutines sumas už turimus įsipareigojimus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *