Gyvenimas Namai

Gyvūnų priežiūra: kam patikėti augintinį išvykstant?

Nesvarbu, ar auginate namuose šunį, katę, ar graužiką, paukštį, o gal kitą gyvūną – visi jie tampa svarbiais šeimos nariais, kuriais rūpinamės ir jaudinamės dėl jų gerovės. Deja, išvykstant  ne visuomet yra galimybė keliauti kartu su augintiniu, todėl kartais šeimininkams tenka spręsti, kam patikėti savo mylimą gyvūną, kad juo būtų tinkamai pasirūpinta. Lietuvoje populiarėja paslauga, kai gyvūnų priežiūra pasirūpina profesionali į Jūsų namus atvykstantis auklė. Ką reikėtų apie tai žinoti?

Kuo pasirūpins auklė?

Gyvūnų auklės yra kviečiamos tuomet,  kai reikia, kad kažkas užimtų gyvūną, pasirūpintų jo maitinimu, išvestų į lauką ir skirtų jam kokybiško dėmesio. Pavyzdžiui, dažnai tokią paslauga pasirenkama išvykstant į ilgesnę ar trumpesnę kelionę, į kurią galimybės pasiimti augintinį nėra. Tuomet geriausiai rinktis, kad kiekvieną dieną su Jūsų gyvūnų atvyktų pabūti profesionalas, turintis žinių apie gyvūnų elgesį. Tokia auklė gali ne tik  išvesti pasivaikščioti šunį ar katę, bet ir kokybiškai užimti jo laiką, taip pat pamaitinti, pasirūpinti, kad nepraleistų dresūros pamokos ir pan. Jums tereikia pasirūpinti, kad namuose būtų augintinio maisto ir mėgstamų žaislų.

Ilgesnei priežiūrai – gyvūnų viešbučiai

Jeigu baiminatės, kad Jūsų augintiniui be Jūsų bus liūdna ir norite, kad juo būtų  pasirūpinta,  galite rinktis viešbučių paslaugas, kokias teikia Petoffice.lt. Tai gyvūnų priežiūra, kai augintiniai atvežami į viešbutį, kur kartu su jais visą parą būna specialios auklės. Gyvūnai yra užimami, vedžiojami, maitinami, su jais bendraujama, kad išsiskyrimo laikas augintiniui keltų kuo mažiau streso. Kai kurie viešbučiai teikia dienos ataskaitas apie tai, kaip jaučiasi Jūsų gyvūnas,  atsiunčia nuotraukų ar vaizdo įrašu. Dažniausiai tai yra brangesnis pasirinkimas nei gyvūnų auklė, tačiau tai gali tikti tiems, kurie gyvena toliau nuo miesto ir auklės atvažiavimas kasdien gali brangiai kainuoti.

Kodėl negaliu paprašyti draugo?

Visuomet geriausia, kai gyvūnų priežiūra, kol Jūsų nėra, patikima specialistams. Profesionalios auklės yra pasiruošusios įvairioms situacijoms, apmokytos elgtis su gyvūnais ir turi pakankamai žinių. Draugas ar pažįstamas, ypač, jeigu neturi augintinio, gali pasimesti netikėtose situacijose ir nežinoti, kaip elgtis. Be to, auklė yra geras pasirinkimas tuomet, kai priežiūros reikia reguliariai. Pavyzdžiui, kiekvieną savaitgalį reikia atvykti ir išvesti Jūsų šunį. Arba Jūs dirbate pamainomis ir kol esate darbe, reikia, kad kažkas atvyktų pavedžioti šunį arba pažaistų su Jūsų kate. Tokiu atveju geriausiai kreiptis į tuo užsiimančius žmones, nes draugų prašyti paslaugos nuolat turbūt būtų nepatogu, o ir draugai ne kiekvieną kartą galės pagelbėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *