Dažniausiai pasitaikančios dantų problemos
Kalbant apie dantų problemas galima išskirti dvi skirtingas sritis – tai dantų problemos, kuomet skiriama nepakankamai dėmesio jų priežiūrai, ir dantų ligos.
Taigi, tokios dantų problemos, kaip dantų apnašos, susikaupę akmenys, dantų jautrumas ar demineralizacija. Tam, kad išvengti apnašų ir akmenų kaupimosi, reikia labai kruopščiai valyti dantis. Geriausia, jeigu dantys yra valomi po kiekvieno valgymo, idealu – jei kartu naudojate ir dantų siūlą. Tačiau čia pats idealiausias variantas, kuris ne kiekvienam yra įmanomas. Todėl puiku, jeigu dantis valote mažiausiai du kartus per dieną – ryte ir vakare, ne mažiau kaip dvi minutes.
Kiti neretai pasitaikantys nemalonūs pojūčiai – tai dantų jautrumas. Jis atsiranda dėl keleto priežasčių, dažniausiai dėl dantenų recesijos arba neprofesionalaus dantų balinimo. Tuo atveju, kuomet dantenos yra „nusmukusios“, danties šaknis yra apnuoginta, o ji neturi apsauginio emalio. Tai ir sukelia nemalonius pojūčius, geriant bei valgant karštą ar šaltą gėrimą bei maistą.
Šiuo metu labai populiaru balinti dantis. Tam įvairiausių preparatų galima rasti net ir internete, laisvai juos įsigyti. Tačiau savarankiškai pasirinkus nepatikrintus, neaiškios sudėties preparatus, galite pažeisti ar net sunaikinti dantų emalį. To pasekmė – dantų jautrumas.
Tačiau tai nėra blogiausia, kas nutinka su mūsų dantimis. Pasak sbklinika.lt odontologų, blogiau yra įvairios dantų ligos ir jų sukeliamas skausmas. Šiuo atveju gydymo metodai yra sudėtingesni ir finansiškai skaudesni. Dažniausiai pasitaikanti liga – dantų ėduonis, kuris pasireiškia skylutėmis dantyse, dėmėmis nemaloniu burnos kvapu. To priežastis – netinkama dantų priežiūra. Taip pat neretai pasitaiko periodontitas, kurį sukelia dantų akmenys. Reguliariai neatliekant burnos higienos, galima net netekti dantų. Ir blogiausia – negydant ėduonies, atsiranda danties nervo uždegimas – pulpitas, kuris neretai komplikuojasi į infekciją.