Dažniausiai pasitaikančios dantų problemos

dažniausios dantų problemos

Kalbant apie dantų problemas galima išskirti dvi skirtingas sritis – tai dantų problemos, kuomet skiriama nepakankamai dėmesio jų priežiūrai, ir dantų ligos.

Taigi, tokios dantų problemos, kaip dantų apnašos, susikaupę akmenys, dantų jautrumas ar demineralizacija. Tam, kad išvengti apnašų ir akmenų kaupimosi, reikia labai kruopščiai valyti dantis. Geriausia, jeigu dantys yra valomi po kiekvieno valgymo, idealu – jei kartu naudojate ir dantų siūlą. Tačiau čia pats idealiausias variantas, kuris ne kiekvienam yra įmanomas. Todėl puiku, jeigu dantis valote mažiausiai du kartus per dieną – ryte ir vakare, ne mažiau kaip dvi minutes.

Kiti neretai pasitaikantys nemalonūs pojūčiai – tai dantų jautrumas. Jis atsiranda dėl keleto priežasčių, dažniausiai dėl dantenų recesijos arba neprofesionalaus dantų balinimo. Tuo atveju, kuomet dantenos yra „nusmukusios“, danties šaknis yra apnuoginta, o ji neturi apsauginio emalio. Tai ir sukelia nemalonius pojūčius, geriant bei valgant karštą ar šaltą gėrimą bei maistą.

Šiuo metu labai populiaru balinti dantis. Tam įvairiausių preparatų galima rasti net ir internete, laisvai juos įsigyti. Tačiau savarankiškai pasirinkus nepatikrintus, neaiškios sudėties preparatus, galite pažeisti ar net sunaikinti dantų emalį. To pasekmė – dantų jautrumas.

Tačiau tai nėra blogiausia, kas nutinka su mūsų dantimis. Pasak sbklinika.lt odontologų, blogiau yra įvairios dantų ligos ir jų sukeliamas skausmas. Šiuo atveju gydymo metodai yra sudėtingesni ir finansiškai skaudesni. Dažniausiai pasitaikanti liga – dantų ėduonis, kuris pasireiškia skylutėmis dantyse, dėmėmis nemaloniu burnos kvapu. To priežastis – netinkama dantų priežiūra. Taip pat neretai pasitaiko periodontitas, kurį sukelia dantų akmenys. Reguliariai neatliekant burnos higienos, galima net netekti dantų. Ir blogiausia – negydant ėduonies, atsiranda danties nervo uždegimas – pulpitas, kuris neretai komplikuojasi į infekciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį. Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai […]

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]