Dantų priežiūra po estetinio plombavimo procedūros

Sveika ir išvaizdi šypsena kelia didesnį pasitikėjimą savimi. Deja, dėl prastos higienos ir kitų netikėtų gyvenimo atvejų gali pakisti dantų spalva, atsirasti ėduonis ar net nuskilti dalis danties. Visi šie nemalonumai gali kelti dideli diskomfortą šypsantis. Estetiniu plombavimu galima išspręsti šiuos ir daugelį kitų trūkumų. Tad šiame straipsnyje aptarsime, kada atliekama ši procedūra ir kaip tinkamai prižiūrėsi dantis ją atlikus.

Kokiais atvejais ir kodėl svarbu atlikti estetinį plombavimą?

Atliekant šią odontologinę procedūrą, atstatomos dantų vagelės ir kauburėliai. Tokiu būdu sugrąžinama normali danties išvaizda bei funkcija. Atstatyta normali danties struktūra turi įtakos ir bendrai burnos sveikatai. Ilgai nepastebėti ar negydomi danties įtrūkimai, skilimai ir nudilimai ateityje gali tik didėti. Šią procedūrą galite rinktis, jeigu norite:

  • pakeisti dantų formą;
  • atstatyti dantis po įvairių traumų;
  • sugrąžinti natūralų dantų spindesį;
  • pakeisti senas plombas;
  • apsaugoti krūminius dantis nuo sąkandžio žemėjimo.

Tai yra vienos iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus odontologus. Profesionalioje klinikoje procedūros metu tausojami sveiki ir natūralūs danties audiniai. Todėl svarbu, jog pasirinkta procedūra būtų atliekama profesionalaus ir patyrusio specialisto, kuris išsaugos dantų gyvybingumą.

Nepaisant estetinių priežasčių, ši procedūra taip pat pasižymi sveikatai naudingomis savybėmis. Tad šios odontologinės procedūros privalumai:

  • apsaugo dantis nuo irimo ir ėduonies;
  • sumažina dantų jautrumą;
  • saugo pažeistus dantis nuo bakterijų ir jų keliamų ligų.

Estetinį plombavimą galima atlikti įvairaus amžiaus pacientams. Laiku pastebėjus ir atlikus šią procedūrą, išvengiama sunkesnio, ilgesnio ir brangesnio dantų gydymo. Tai yra efektyvus danties audinių atkūrimo būdas, kuris leis džiaugtis ne tik gražia šypsena, bet ir sveikais dantimis.

Dantų priežiūra po odontologinės procedūros

Kaip ilgai estetinio plombavimo rezultatai džiugins priklauso nuo to, kaip estetiškai plombuoti dantys yra prižiūrimi. Laikantis svarbiausių taisyklių, užtikrinamas ilgalaikis rezultatas. Tad po procedūros svarbu:

  • kruopščiai atlikti dantų higieną namuose;
  • apsilankyti pas odontologą;
  • saikingai vartoti dažančius maisto produktus.

Specialistai pataria kiekvieną dieną valyti dantis minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta, kurios sudėtyje yra natrio fluorido. Praėjus 2–4 savaitėms po procedūros apsilankykite pas odontologą, kuris įvertins dantų būklę ir prireikus atliks tam tikras korekcijas. Be to, saikingai vartokite dažančius maisto produktus, nes estetinės plombos gali kaupti pigmentinį apnašą.

Estetiška ir sveika šypsena ne tik suteikia žavesio, bet ir leidžia visapusiškai mėgautis gyvenimu. Jeigu jau kuris laikas jaučiate diskomfortą ir pastebite, jog vengiate šypsotis, nieko nelaukdami užsiregistruokite odontologo konsultacijai. Profesionalūs odontologai, atsižvelgdami į individualius poreikius ir atvejį, suteiks visą reikiamą informaciją ir pasirūpins efektyviausiu gydymu. Jeigu domina estetinis plombavimas Vilniuje, daugiau apie šią procedūrą galite sužinoti paspaudę ant šios nuorodos: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-plombavimas/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]