CNC frezavimas – šiuolaikinė inžinerija

cnc frezavimas

Šiuolaikinė inžinerija nebeįsivaizduojama be CNC frezavimo ir specialių prietaisų. Tai turbūt efektyviausias būdas iš ruošinio išpjaustyti praktiškai bet kokią detalę. Konkurentu šiai technologijai turėtų būti 3D spausdintuvas, tačiau jis dar nėra taip gerai ištobulintas.

Kas yra CNC frezavimas?

Tai visiškai automatizuotas frezavimas iš pasirinkto ruošinio. Ant CNC staklių yra pritvirtinamas tam tikros medžiagos ruošinys, įvedamas brėžinys ir procesas paleidžiamas. Prižiūrintis darbuotojas mato, kaip staklės išpjausto norimą objektą ir jam lieka tik jį paimti pabaigus darbą.

Frezavimo staklės turi tris judėjimo pozicijas arba ašis – X, Y, ir Z. Jei prisimenate mokyklos laikų matematikos pamokas, tikriausiai žinote, kad X ašis yra horizontali. Y ašis yra vertikali, o Z ašis žymi aukštį. Taip veikia ir staklės – viena svirtis turi motorą, kuris važinėja itin tiksliai į priekį ir atgal, taip pat iš kairės į dešinę ir atvirkščiai. Frezavimo galvutė gali būti pakelta į tam tikrą aukštį. Jis nedidelis, nes priklauso nuo to, su kokiais ruošiniais dirbama: 5 cm storio putplasčių, 2 cm storio plieno lakštu ar 12 mm storo medienos gabalu.

Atsižvelgiant į medžiagas, parenkamas atitinkamas įrankis frezavimo mechanizmui. Tai įvairių stambumų besisukantys grąžtai, kurie padaro reikalingus griovelius ar skylutes ruošinyje.

Frezavimo paslaugos

Šiuolaikinė inžinerija paremta „outsourcing‘o“ praktikomis. Tai reiškia, kad inžinerines paslaugas teikiančios įmonės nebeprivalo investuoti į brangias stakles ir mechanizmus – tam yra įmonės, kurios tuo užsiima. Frezavimo paslaugos yra viena iš tokių paslaugų. Kam pirkti brangias CNC stakles ir ieškoti jų operatoriaus, jei galima tiesiog atnešti brėžinį, pagal kurį bus padarytas ruošinys?

Kam tokia paslauga reikalinga? Daugybei pavienių meistrų ir įmonių. Automobilių ir kitos technikos servisai dažnai kreipiasi išfrezuoti tam tikras detales. Baldų gamintojai taip pat turi nemažai prašymų frezuoti tam tikras detales iš medžio, plastiko ar metalo. Laiptų, tvorų ir kitų metalinių konstrukcijų gamintojai ir montuotojai taip pat užsuka į CNC frezavimo dirbtuves. Tiesa, santechnikai vis retesni ir retesni svečiai, tačiau pasitaiko užsakymų ir iš jų. Vieni pagrindinių klientų yra… suvenyrų gamintojai. Galima pajuokauti, kad pusė Kaziuko mugės suvenyrų buvo pagaminta CNC staklėse. Pabandykite išpjaustyti iš medžio ar odos šimtus pakabukų, ir juos apdirbti rankomis. Jų kaina būtų kosminė, o daryti reiktų keletą mėnesių. CNC frezavimas šį procesą sumažina iki kelių dienų.

Panaudojimo galimybės yra tikrai plačios, o poreikis – milžiniškas. Dėl to profesionalios CNC frezavimo staklės turi laiko matuoklius, kurie rodo, kiek laiko liko iki darbo pabaigos, kad būtų galima planuoti iš karto kitus darbus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Banko indėliai privatiems asmenims

Privačių asmenų banko indėliai – tai lėšos, kurias fiziniai asmenys įneša į savo vardu atidarytą banko sąskaitą. Šie indėliai yra esminis bankų sistemos aspektas ir teikia keletą privalumų tiek indėlininkams, tiek bankams. Toliau pateikiame keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį kalbant apie privačių asmenų bankinius indėlius: Taigi, privačių asmenų indėliai bankuose yra saugus, […]

Kaip refinansuoti paskolas

Paskolų refinansavimas gali būti protingas finansinis žingsnis paskolų gavėjams, norintiems užsitikrinti geresnes sąlygas, mažesnes palūkanų normas arba konsoliduoti skolas. Pateikiame vadovą, kaip veiksmingai refinansuoti paskolas: