Balansinių dviratukų privalumai ir trūkumai

Kodėl geriausia pirmąjį dviratuką  vaikui rinktis būtent balansinį? Žemiau aptarsime šių dviratukų privalumus ir trūkumus, kuriuos įvertinę jūs lengvai nuspręsite ar ši transporto priemonė reikalinga jūsų vaikui.

Balansinių dviratukų privalumai:

  • Skatinamas vaiko fizinis aktyvumas. Balansiniai dviratukai stiprina vaiko raumenis, klubų sąnarius, lavina vaiko ištvermę, skatina aktyvų judėjimą. Šiais dviratukais labai lengva naudotis, vaikai jais greitai išmoksta važiuoti. Be to, balansiniai dviratukai neturi jokių sudėtingų mechanizmų, todėl jais labai paprasta važiuoti ir nereikia jokios papildomos tėvų pagalbos.
  • Vaikas išmoks išlaikyti pusiausvyrą. Tai labai pravers ateityje mokantis važiuoti minamu dviratuku.  Kadangi mažylis jau bus išmokęs gerai išlaikyti pusiausvyrą bei vairuoti, jam reikės tik išmokti minti pedalus. Dažnai vaikams, kurie pradėjo važiuoti balansiniais dviratukais, vėliau važiuojant minamu dviratuku nebereikia pagalbinių ratukų.
  • Balansiniai dviratukai yra visiškai saugūs. Vaikai juos patys vairuoja, pasirenka  tinkamą greitį, o prireikus gali lengvai sustoti. Dėl papildomo saugumo rekomenduojama važiuojant dviratuku vaikui dėvėti šalmą, kad netyčia nukritus būtų išvengta galimų traumų.
  • Ugdomas savarankiškumas. Važiuodami balansiniais dviratukais vaikai sprendimus priima patys, todėl jie tampa atsakingesni ir savarankiškesni. Mažyliai išmoksta išvengti kliūčių, pasirinkti saugų greitį ir laiku stabdyti.
  • Lengvesnės ir smagesnės kelionės. Jei eidamas pėsčiomis vaikas greitai pavargsta ir prašosi nešamas, su dviratuku to tikrai nebus. Net ir keletą kilometrų per dieną įveikti su šiuo dviratuku mažyliui bus visai paprasta.

Balansinių dviratukų trūkumai:

  • Įpratę važiuoti balansiniu dviratuku kartais vaikai pradeda važiuoti gana greitai, todėl jiems tampa reikalinga atidesnė tėvų priežiūra. Kol vaikas taps atsakingu, tėvams gali tekti ne kartą sudrausminti vaiką ir apsišarvuoti kantrybe mokant atžalą saugaus važiavimo principų.

Na, o pagrindinis balansinių dviratukų, kaip ir kitų transporto priemonių, privalumas – tai turiningos ir įspūdžių kupinos kelionės lauke bei neįkainojamas laiko leidimas kartu su tėvais. Būtent tokios akimirkos suteikia daugiausia džiaugsmo vaikams ir vėliau tampa vienais maloniausių vaikystės prisiminimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Skyrybų metu aktualūs klausimai: ką naudinga žinoti

Santuokos nutraukimas visais atžvilgiais yra sudėtingas, varginantis ir daug psichologinių jėgų reikalaujantis procesas, o ką jau kalbėti apie tai, kai kreditai skolos skyrybų metu tampa papildoma našta. Todėl jei jūs taip pat nusprendėte nutraukti savo santuoką ir šiuo metu svarstote, kaip galėtumėte užtikrinti, jog santuokos nutraukimas būtų bent šiek tiek sklandesnis procesas, vertėtų atsižvelgti į […]

10 patarimų, kaip pagerinti erekciją

Seksas daugeliui žmonių yra svarbi gyvenimo dalis, kuri suteikia galimybę atsipalaiduoti po dienos darbų, pamiršti vargus, geriau jaustis. Džiugu, kad šiais laikais nereikia laikytis tabu ir mylėtis galima tada, kai norite, taip, kaip Jums patinka ir su tuo, kas Jus labiausiai traukia. Galimybės – plačios. Problema tik ta, kad kartais tik noro – nepakanka. Išties, […]