Balansinių dviratukų privalumai ir trūkumai

Kodėl geriausia pirmąjį dviratuką  vaikui rinktis būtent balansinį? Žemiau aptarsime šių dviratukų privalumus ir trūkumus, kuriuos įvertinę jūs lengvai nuspręsite ar ši transporto priemonė reikalinga jūsų vaikui.

Balansinių dviratukų privalumai:

  • Skatinamas vaiko fizinis aktyvumas. Balansiniai dviratukai stiprina vaiko raumenis, klubų sąnarius, lavina vaiko ištvermę, skatina aktyvų judėjimą. Šiais dviratukais labai lengva naudotis, vaikai jais greitai išmoksta važiuoti. Be to, balansiniai dviratukai neturi jokių sudėtingų mechanizmų, todėl jais labai paprasta važiuoti ir nereikia jokios papildomos tėvų pagalbos.
  • Vaikas išmoks išlaikyti pusiausvyrą. Tai labai pravers ateityje mokantis važiuoti minamu dviratuku.  Kadangi mažylis jau bus išmokęs gerai išlaikyti pusiausvyrą bei vairuoti, jam reikės tik išmokti minti pedalus. Dažnai vaikams, kurie pradėjo važiuoti balansiniais dviratukais, vėliau važiuojant minamu dviratuku nebereikia pagalbinių ratukų.
  • Balansiniai dviratukai yra visiškai saugūs. Vaikai juos patys vairuoja, pasirenka  tinkamą greitį, o prireikus gali lengvai sustoti. Dėl papildomo saugumo rekomenduojama važiuojant dviratuku vaikui dėvėti šalmą, kad netyčia nukritus būtų išvengta galimų traumų.
  • Ugdomas savarankiškumas. Važiuodami balansiniais dviratukais vaikai sprendimus priima patys, todėl jie tampa atsakingesni ir savarankiškesni. Mažyliai išmoksta išvengti kliūčių, pasirinkti saugų greitį ir laiku stabdyti.
  • Lengvesnės ir smagesnės kelionės. Jei eidamas pėsčiomis vaikas greitai pavargsta ir prašosi nešamas, su dviratuku to tikrai nebus. Net ir keletą kilometrų per dieną įveikti su šiuo dviratuku mažyliui bus visai paprasta.

Balansinių dviratukų trūkumai:

  • Įpratę važiuoti balansiniu dviratuku kartais vaikai pradeda važiuoti gana greitai, todėl jiems tampa reikalinga atidesnė tėvų priežiūra. Kol vaikas taps atsakingu, tėvams gali tekti ne kartą sudrausminti vaiką ir apsišarvuoti kantrybe mokant atžalą saugaus važiavimo principų.

Na, o pagrindinis balansinių dviratukų, kaip ir kitų transporto priemonių, privalumas – tai turiningos ir įspūdžių kupinos kelionės lauke bei neįkainojamas laiko leidimas kartu su tėvais. Būtent tokios akimirkos suteikia daugiausia džiaugsmo vaikams ir vėliau tampa vienais maloniausių vaikystės prisiminimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį. Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai […]

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]