Balansinių dviratukų privalumai ir trūkumai

Kodėl geriausia pirmąjį dviratuką  vaikui rinktis būtent balansinį? Žemiau aptarsime šių dviratukų privalumus ir trūkumus, kuriuos įvertinę jūs lengvai nuspręsite ar ši transporto priemonė reikalinga jūsų vaikui.

Balansinių dviratukų privalumai:

  • Skatinamas vaiko fizinis aktyvumas. Balansiniai dviratukai stiprina vaiko raumenis, klubų sąnarius, lavina vaiko ištvermę, skatina aktyvų judėjimą. Šiais dviratukais labai lengva naudotis, vaikai jais greitai išmoksta važiuoti. Be to, balansiniai dviratukai neturi jokių sudėtingų mechanizmų, todėl jais labai paprasta važiuoti ir nereikia jokios papildomos tėvų pagalbos.
  • Vaikas išmoks išlaikyti pusiausvyrą. Tai labai pravers ateityje mokantis važiuoti minamu dviratuku.  Kadangi mažylis jau bus išmokęs gerai išlaikyti pusiausvyrą bei vairuoti, jam reikės tik išmokti minti pedalus. Dažnai vaikams, kurie pradėjo važiuoti balansiniais dviratukais, vėliau važiuojant minamu dviratuku nebereikia pagalbinių ratukų.
  • Balansiniai dviratukai yra visiškai saugūs. Vaikai juos patys vairuoja, pasirenka  tinkamą greitį, o prireikus gali lengvai sustoti. Dėl papildomo saugumo rekomenduojama važiuojant dviratuku vaikui dėvėti šalmą, kad netyčia nukritus būtų išvengta galimų traumų.
  • Ugdomas savarankiškumas. Važiuodami balansiniais dviratukais vaikai sprendimus priima patys, todėl jie tampa atsakingesni ir savarankiškesni. Mažyliai išmoksta išvengti kliūčių, pasirinkti saugų greitį ir laiku stabdyti.
  • Lengvesnės ir smagesnės kelionės. Jei eidamas pėsčiomis vaikas greitai pavargsta ir prašosi nešamas, su dviratuku to tikrai nebus. Net ir keletą kilometrų per dieną įveikti su šiuo dviratuku mažyliui bus visai paprasta.

Balansinių dviratukų trūkumai:

  • Įpratę važiuoti balansiniu dviratuku kartais vaikai pradeda važiuoti gana greitai, todėl jiems tampa reikalinga atidesnė tėvų priežiūra. Kol vaikas taps atsakingu, tėvams gali tekti ne kartą sudrausminti vaiką ir apsišarvuoti kantrybe mokant atžalą saugaus važiavimo principų.

Na, o pagrindinis balansinių dviratukų, kaip ir kitų transporto priemonių, privalumas – tai turiningos ir įspūdžių kupinos kelionės lauke bei neįkainojamas laiko leidimas kartu su tėvais. Būtent tokios akimirkos suteikia daugiausia džiaugsmo vaikams ir vėliau tampa vienais maloniausių vaikystės prisiminimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Skubios pagalbos vaistinėlė Jūsų augintiniui

Niekam nebekyla klausimų, kam automobilyje yra reikalinga skubios pagalbos vaistinėlė. Džiugu, jeigu jos niekada ir neprireikė, bet niekada negalima žinoti, kada ir kur gali prireikti ten esančių vaistų, tvarsčių ar pleistrų. Nelaimės tūno ir už artimiausio kampo. Kartais net nebūtina ir toli keliauti, kad paslystume, užsigautume ar patirtume tam tikrą traumą. Visada gerai namuose turėti […]

Veido tonikai: jų didelė nauda odai ir įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą

Veido tonikai, kurių pagrindinė paskirtis yra švelniai atgaivinti odą, neatimant iš jos natūralios drėgmės, yra skystos vandens pagrindo odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje paprastai būna ir odą raminančių ingredientų, pvz., alavijo, eukaliptų ar kt. Veido tonikas gali būti naudingas absoliučiai visų tipų odai – nuo riebios iki sausos odos. Šiuolaikiniai veido tonikai gali padėti sudrėkinti, […]