Balansinių dviratukų privalumai ir trūkumai

Kodėl geriausia pirmąjį dviratuką  vaikui rinktis būtent balansinį? Žemiau aptarsime šių dviratukų privalumus ir trūkumus, kuriuos įvertinę jūs lengvai nuspręsite ar ši transporto priemonė reikalinga jūsų vaikui.

Balansinių dviratukų privalumai:

  • Skatinamas vaiko fizinis aktyvumas. Balansiniai dviratukai stiprina vaiko raumenis, klubų sąnarius, lavina vaiko ištvermę, skatina aktyvų judėjimą. Šiais dviratukais labai lengva naudotis, vaikai jais greitai išmoksta važiuoti. Be to, balansiniai dviratukai neturi jokių sudėtingų mechanizmų, todėl jais labai paprasta važiuoti ir nereikia jokios papildomos tėvų pagalbos.
  • Vaikas išmoks išlaikyti pusiausvyrą. Tai labai pravers ateityje mokantis važiuoti minamu dviratuku.  Kadangi mažylis jau bus išmokęs gerai išlaikyti pusiausvyrą bei vairuoti, jam reikės tik išmokti minti pedalus. Dažnai vaikams, kurie pradėjo važiuoti balansiniais dviratukais, vėliau važiuojant minamu dviratuku nebereikia pagalbinių ratukų.
  • Balansiniai dviratukai yra visiškai saugūs. Vaikai juos patys vairuoja, pasirenka  tinkamą greitį, o prireikus gali lengvai sustoti. Dėl papildomo saugumo rekomenduojama važiuojant dviratuku vaikui dėvėti šalmą, kad netyčia nukritus būtų išvengta galimų traumų.
  • Ugdomas savarankiškumas. Važiuodami balansiniais dviratukais vaikai sprendimus priima patys, todėl jie tampa atsakingesni ir savarankiškesni. Mažyliai išmoksta išvengti kliūčių, pasirinkti saugų greitį ir laiku stabdyti.
  • Lengvesnės ir smagesnės kelionės. Jei eidamas pėsčiomis vaikas greitai pavargsta ir prašosi nešamas, su dviratuku to tikrai nebus. Net ir keletą kilometrų per dieną įveikti su šiuo dviratuku mažyliui bus visai paprasta.

Balansinių dviratukų trūkumai:

  • Įpratę važiuoti balansiniu dviratuku kartais vaikai pradeda važiuoti gana greitai, todėl jiems tampa reikalinga atidesnė tėvų priežiūra. Kol vaikas taps atsakingu, tėvams gali tekti ne kartą sudrausminti vaiką ir apsišarvuoti kantrybe mokant atžalą saugaus važiavimo principų.

Na, o pagrindinis balansinių dviratukų, kaip ir kitų transporto priemonių, privalumas – tai turiningos ir įspūdžių kupinos kelionės lauke bei neįkainojamas laiko leidimas kartu su tėvais. Būtent tokios akimirkos suteikia daugiausia džiaugsmo vaikams ir vėliau tampa vienais maloniausių vaikystės prisiminimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]