Žoliapjovės peilių funkcijos ir saugumo taisyklės

Vasaros laikas ne tik džiugina geru oru, maudynėmis ežeruose, piknikais su draugais, tačiau ir įpareigoja tokiems darbams, kaip žolės pjovimas. Be abejo, prieš tai tenka pasirūpinti, kad būtų pagaląsti žoliapjovės peiliai ir įrenginys veiktų nepriekaištingai. Žoliapjovėmis kartais vadinamas sodo traktoriukas, vejapjovė ir žoliapjovė-trimeris. Taigi, kuris įrankis, kokiam darbui skirtas?

Kuo skiriasi sodo traktoriukas, vejapjovė ir žoliapjovė?

Sodo traktoriuku dirbama atsisėdus, jis greitesnis ir turi didesnį pjovimo plotį, todėl su juo galima nupjauti didesnius žolės plotus. Vejapjove vadinamas stumiamas rankomis įrankis. Ja dažniausiai naudojamasi, kai reikia prižiūrėti veją šalia namo, kelių arų sklype. Vejapjove sunku nupjauti aukštą žolę bei esančią arti medžių ir kitų objektų. Būtent šiems darbams skirta žoliapjovė. Žoliapjovės peiliai nors ir neapima didelio ploto, tačiau jie puikiai įveikia žolę arti medžių, pastatų ir kitų kliūčių. Parinkus tinkamus peilius su šiuo įrankiu galima pjauti sustabarėjusią, peraugusią žolę.

Jeigu jūsų sklype yra aviečių, serbentų ar kitų krūmų, kuriuos retkarčiais tenka pašalinti, labiausiai tiktų trimeris. Tai galingesnis įrankis, prie kurio galima montuoti krūmų arba žoliapjovės peilius, jis atlieka daugiau funkcijų.

Trimerio ir žoliapjovės peiliai

Didesnės galios įrankis gali būti daugiafunkcinis, tam tereikia pakeisti pjovimo įrangą. Skirtingi žoliapjovės peiliai atlieka skirtingas funkcijas, vieni pjauna žolę, kiti krūmus, treti – skirti medžių genėjimui. Norint saugiai ir efektyviai dirbti būtina pasirinkti atitinkamą pjovimo įrangą.

Pjovimo galva su besisukančiu valu naudojama neperaugusiai žolei pjauti.

Metalinis diskas – tai besisukantys ratu žoliapjovės peiliai, kurie būna dviašmeniai, triašmeniai. Su jais galima įveikti žolę, piktžoles ir mažus krūmus.

Pjovimo juosta ir grandinė skirta medžių šakoms genėti bei mažiems krūmams.

Laikykitės saugumo instrukcijų

Naudodamiesi įrankiu būtinai laikykitės saugumo instrukcijų. Nepriartinkite žoliapjovės peilių arti savo kūno. Pirmiausia užveskite įrankį, tada įjunkite pjovimo įrangą. Nebandykite ranka sustabdyti peilių, jie kurį laiką sukasi iš inercijos įrankį išjungus, palaukite, kol peiliai patys sustos. Nedirbkite su atšipusiais, įskilusiais ar kitaip pažeistais žoliapjovės peiliais, pjovimo galvute. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kaip šilkinis pagalvės užvalkalas gali pagerinti jūsų miegą ir išvaizdą

Ar žinojote, kad jūsų pagalvės užvalkalas gali turėti įtakos odos ir plaukų būklei? Daugelis moterų Lietuvoje susiduria su sausėjančia oda, lūžinėjančiais plaukais ir prasta miego kokybe, tačiau retai susimąsto, kad tam įtakos gali turėti pasirinktas pagalvės užvalkalas. Tradiciniai medvilniniai ar sintetiniai audiniai dažnai sukelia trintį, sugeria drėgmę ir gali skatinti raukšlių atsiradimą. Tačiau yra sprendimas, […]

Kaip prižiūrėti dantis: pagrindiniai patarimai, kad jūsų šypsena būtų sveika

Tinkama dantų priežiūra – tai ne tik graži šypsena, bet ir svarbus indėlis į bendrą sveikatą. Kiekvieną dieną mūsų dantys susiduria su įvairiais iššūkiais – maisto likučiais, rūgštimis ir bakterijomis. Laiku nepastebėjus problemų ar neskiriant pakankamo dėmesio dantų valymui, gali kilti kariesas, dantenų uždegimas ir net rimtesnės problemos. Štai keli naudingi patarimai, kaip užtikrinti puikią […]