Žoliapjovės peilių funkcijos ir saugumo taisyklės

Vasaros laikas ne tik džiugina geru oru, maudynėmis ežeruose, piknikais su draugais, tačiau ir įpareigoja tokiems darbams, kaip žolės pjovimas. Be abejo, prieš tai tenka pasirūpinti, kad būtų pagaląsti žoliapjovės peiliai ir įrenginys veiktų nepriekaištingai. Žoliapjovėmis kartais vadinamas sodo traktoriukas, vejapjovė ir žoliapjovė-trimeris. Taigi, kuris įrankis, kokiam darbui skirtas?

Kuo skiriasi sodo traktoriukas, vejapjovė ir žoliapjovė?

Sodo traktoriuku dirbama atsisėdus, jis greitesnis ir turi didesnį pjovimo plotį, todėl su juo galima nupjauti didesnius žolės plotus. Vejapjove vadinamas stumiamas rankomis įrankis. Ja dažniausiai naudojamasi, kai reikia prižiūrėti veją šalia namo, kelių arų sklype. Vejapjove sunku nupjauti aukštą žolę bei esančią arti medžių ir kitų objektų. Būtent šiems darbams skirta žoliapjovė. Žoliapjovės peiliai nors ir neapima didelio ploto, tačiau jie puikiai įveikia žolę arti medžių, pastatų ir kitų kliūčių. Parinkus tinkamus peilius su šiuo įrankiu galima pjauti sustabarėjusią, peraugusią žolę.

Jeigu jūsų sklype yra aviečių, serbentų ar kitų krūmų, kuriuos retkarčiais tenka pašalinti, labiausiai tiktų trimeris. Tai galingesnis įrankis, prie kurio galima montuoti krūmų arba žoliapjovės peilius, jis atlieka daugiau funkcijų.

Trimerio ir žoliapjovės peiliai

Didesnės galios įrankis gali būti daugiafunkcinis, tam tereikia pakeisti pjovimo įrangą. Skirtingi žoliapjovės peiliai atlieka skirtingas funkcijas, vieni pjauna žolę, kiti krūmus, treti – skirti medžių genėjimui. Norint saugiai ir efektyviai dirbti būtina pasirinkti atitinkamą pjovimo įrangą.

Pjovimo galva su besisukančiu valu naudojama neperaugusiai žolei pjauti.

Metalinis diskas – tai besisukantys ratu žoliapjovės peiliai, kurie būna dviašmeniai, triašmeniai. Su jais galima įveikti žolę, piktžoles ir mažus krūmus.

Pjovimo juosta ir grandinė skirta medžių šakoms genėti bei mažiems krūmams.

Laikykitės saugumo instrukcijų

Naudodamiesi įrankiu būtinai laikykitės saugumo instrukcijų. Nepriartinkite žoliapjovės peilių arti savo kūno. Pirmiausia užveskite įrankį, tada įjunkite pjovimo įrangą. Nebandykite ranka sustabdyti peilių, jie kurį laiką sukasi iš inercijos įrankį išjungus, palaukite, kol peiliai patys sustos. Nedirbkite su atšipusiais, įskilusiais ar kitaip pažeistais žoliapjovės peiliais, pjovimo galvute. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]