Žoliapjovės peilių funkcijos ir saugumo taisyklės

Vasaros laikas ne tik džiugina geru oru, maudynėmis ežeruose, piknikais su draugais, tačiau ir įpareigoja tokiems darbams, kaip žolės pjovimas. Be abejo, prieš tai tenka pasirūpinti, kad būtų pagaląsti žoliapjovės peiliai ir įrenginys veiktų nepriekaištingai. Žoliapjovėmis kartais vadinamas sodo traktoriukas, vejapjovė ir žoliapjovė-trimeris. Taigi, kuris įrankis, kokiam darbui skirtas?

Kuo skiriasi sodo traktoriukas, vejapjovė ir žoliapjovė?

Sodo traktoriuku dirbama atsisėdus, jis greitesnis ir turi didesnį pjovimo plotį, todėl su juo galima nupjauti didesnius žolės plotus. Vejapjove vadinamas stumiamas rankomis įrankis. Ja dažniausiai naudojamasi, kai reikia prižiūrėti veją šalia namo, kelių arų sklype. Vejapjove sunku nupjauti aukštą žolę bei esančią arti medžių ir kitų objektų. Būtent šiems darbams skirta žoliapjovė. Žoliapjovės peiliai nors ir neapima didelio ploto, tačiau jie puikiai įveikia žolę arti medžių, pastatų ir kitų kliūčių. Parinkus tinkamus peilius su šiuo įrankiu galima pjauti sustabarėjusią, peraugusią žolę.

Jeigu jūsų sklype yra aviečių, serbentų ar kitų krūmų, kuriuos retkarčiais tenka pašalinti, labiausiai tiktų trimeris. Tai galingesnis įrankis, prie kurio galima montuoti krūmų arba žoliapjovės peilius, jis atlieka daugiau funkcijų.

Trimerio ir žoliapjovės peiliai

Didesnės galios įrankis gali būti daugiafunkcinis, tam tereikia pakeisti pjovimo įrangą. Skirtingi žoliapjovės peiliai atlieka skirtingas funkcijas, vieni pjauna žolę, kiti krūmus, treti – skirti medžių genėjimui. Norint saugiai ir efektyviai dirbti būtina pasirinkti atitinkamą pjovimo įrangą.

Pjovimo galva su besisukančiu valu naudojama neperaugusiai žolei pjauti.

Metalinis diskas – tai besisukantys ratu žoliapjovės peiliai, kurie būna dviašmeniai, triašmeniai. Su jais galima įveikti žolę, piktžoles ir mažus krūmus.

Pjovimo juosta ir grandinė skirta medžių šakoms genėti bei mažiems krūmams.

Laikykitės saugumo instrukcijų

Naudodamiesi įrankiu būtinai laikykitės saugumo instrukcijų. Nepriartinkite žoliapjovės peilių arti savo kūno. Pirmiausia užveskite įrankį, tada įjunkite pjovimo įrangą. Nebandykite ranka sustabdyti peilių, jie kurį laiką sukasi iš inercijos įrankį išjungus, palaukite, kol peiliai patys sustos. Nedirbkite su atšipusiais, įskilusiais ar kitaip pažeistais žoliapjovės peiliais, pjovimo galvute. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Baro kėdės iš kavinių į namų interjerą

Baro kėdė jau seniai nėra laikoma kavinės baldu, todėl dažnai ją galime pamatyti ir namų interjere: naujakurių nuomonė yra tokia, kad tokie baldai taupo laisvą vietą virtuvėje ir suteikia patogumą bei komfortą. Baro kėdės tikrai gali tapti valgomojo zonos akcentu, tačiau ją reikia rinktis protingai, o tai reiškia, kad turite iš anksto išstudijuoti pagrindinius tipus […]

Vilniaus terasos: patarimai ir pasiūlymai

Vilniaus terasos gali būti įvairiausių dydžių, spalvų ir formų, tai kaip geriausia išsirinkti tinkamą jums? Visų pirma apgalvokite Vilniaus terasos įrengimo vietą. Nuo to priklausys jos dydis bei funkcijos. Vilniaus terasos gali būti rengiamos įvairiose namo vietose ar net toliau nuo pačio namo, todėl nebijokite lanksčiai pažvelgti į šį sprendimą. Vilniaus terasos taip pat gali […]