Wake parkai – pramogų oazė visai šeimai

wake parkas

Kaip praleisi likusias šiltojo sezono dienas? Kad ir ką bedarytum, tik nebandyk per anksti pasinerti į depresines artėjančio rudens nuotaikas: verčiau išbandyk kažką tokio…„vau“! Vienas iš variantų – vadinamasis wake parkas arba, suprantamiau, vandenlenčių parkas. Vis vien neaišku, kas su kuo „valgoma“? Skubame papasakoti detaliau, tuo tarpu tu peržiūrėk savo dienotvarkę ir skubėk į ją įtraukti wakeboards (dar vienas neaiškus žodis, ar ne?).

Vandenlentė – tai „transporto“ priemonė, ant kurios užlipęs, tu judėsi vandens paviršiumi specialios lynų sistemos pagalba, o, šiek tiek apšilęs (tiksliau – sušlapęs), išdrįsi atlikti ir vieną kitą smagų triuką ant specialios rampos. Wake parkas – sparčiai populiarėjanti pramoga ne tik kitų ekstremalių sporto šakų (buriavimas, snieglentės, banglentės ir kita) mėgėjų tarpe, bet ir galimybė kiekvienam iš mūsų patirti kažką naujo. Nors iš šalies gali atrodyti, kad tai – kažkas labai ekstremalaus ar sudėtingo, iš tikrųjų taip nėra. Kokybiškas, tinkamai eksploatuojamas inventorius apsaugo nuo nelaimių, o paties sporto su wakeboards (arba, gerbiant lietuvių kalbą, (vandenlentėmis)  esmė labai paprasta: tiesiog atsistoji ant lentos ir…improvizuoji! Ši pramoga tinkama visiems, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar lyties. Mažuosius išbandyti kažką naujo ilgai įkalbinėti nereikia, svarbiausia, jog neretai per daug atsargūs tėveliai suprastų, jog vaikui vandenlentė „neįkas“. Širdies smūgio baimintis neturėtų ir vyresnio amžiaus žmonės. Jei tik jie jaučia norą išbandyti kažką naujo, kas bent dalinai atsvertų, tikėtina, daugelį nuobodžių dienų, vandenlenčių parkai atviri. Nebūtina daryti įspūdingų, kvapą gniaužiančių triukų, užtenka tiesiog mėgautis vandeniu taip, kaip tą akimirką norisi.

Daugelis wake parkų įrengti taip, jog čia turiningai vasaros dieną praleisti galėtų visa šeima. Jei moteriškoji pusė – ramesnė ir skeptikė ekstremalių pramogų atžvilgiu (aišku, šeimose būna ir priešingų variantų), tai nereiškia, jog ši turi likti namuose. Kol vyras šėlios ant vandenlentės, žmona galės degintis, maudytis ar gurkšnoti gaivų kokteilį. Jei atžalos dar nėra subrendusios šiai pramogai, veiklos tikrai atsiras žaidimų aikštelėse, apie kurių įrengimą wake parkų savininkai taip pat nepamiršta.