Vitalio ir Povilo Čepkauskų paroda “Nomadas”

„Nomadas” yra pirmasis skulptoriaus, drabužių dizainerio ir juvelyro Vitalio Čepkausko bei jo sūnaus Povilo Čepkausko kūrybinis susivienijimas.

„Nomadas” – labai asmeniška dueto paroda, kurią įkvėpė abu menininkus dažnai aplankantys Vitalis ir Povilas Čepkauskaifilosofiniai mąstymai ir surinktos įvairios gyvenimo patirtys. Ilgesys, viltys, norai, klajonės, pasimetimas, ir kalbėjimas be jokių metaforų sudėti asambliažuose, kuriuos patys autoriai pavadino „troškimais”. Jų parodoje pristatomuose kūriniuose apmąstoma žmogaus nomado figūra, atspindėta dvasinio klajoklio ir menininko, neturinčio pastovių namų ar kasdienių, įprastų maršrutų būsena. Asambliažuose šie menininkai klajoja po prasmių pasaulį ir susikuria savo aplinką, kuri vienu metu yra įtikinamai tikra. Į ją galime įžengti, patirti, paliesti, ir kartu visa tai dirbtina, neapčiuopiama. Autorių teigimu: „Šioje parodoje atitrūkstame nuo savo įprastos kūrybos, atsisakome akademijų estetikos ir meninio supratimo diktavimo. Tai ką matome yra tikra ir tuo pačiu netikra vienu metu. Ši ekspozicija yra filosofinė idėja, įgavusi apčiuopiamą kūną”.

Vitalis Čepkauskas yra lietuvių skulptorius, juvelyras ir drabužių dizaineris. V. Čepkausko darbų išskirtinis bruožas – aukštojo ir populiariojo meno estetikos derinimas. Kūriniuose ryški poparto, žaismingo ir ironiško dada meniniai elementai, taip pat derinamos įvairios medžiagos (medis, stiklas, oda, metalas bei panaudoti, autoriaus „rasti” daiktai, virtę skulptūros objektais). Autorius parodose dalyvauja jau nuo 1991 metų, personalines parodas rengia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. V. Čepkauskas (AV17) galerijoje parodą rengia jau antrąjį kartą.

Povilas Čepkauskas yra grafinis dizaineris ir tatuiruočių kūrėjas, spėjantis save išbandyti ir kitose meno srityse, kaip muzika ar fotografija. Kūrybai idėjų menininkas ieško derindamas skirtingų sričių kalbas ir gilindamasis į jų kuriamas prasmes, kurios įkvėpimo semiasi filosofijoje, psichoanalizėje ar medijų mene.

Vitalis ir Povilas Čepkauskai

Paroda “Nomadas” (AV17) galerijoje Vilniuje veiks nuo 2015 m. vasario 17 iki kovo 10 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *