Estijos menininko Raulio Meelio pokalbis su meno istorike Giedre Jankevičiūte

2015 metų kovo 13 dieną (penktadienį), 18.00 val. ŠMC (Šiuolaikinio meno centro) skaitykloje visi kviečiame į Estijos meno parodos „MEEL. VAHTRA. FARKAS_idealistinė funkcija“ baigiamąjį renginį – pokalbį su Estijos menininku Rauliu Meeliu. Pokalbį moderuos meno istorikė lietuvė Giedrė Jankevičiūtė, o pats pokalbis su menininku vyks rusų kalba.

Raul Meel (gimęs 1941 m.) yra vadinamas gyvuoju Estijos meno klasiku. Menininkas studijavo inžineriją, o XX a. 7-e dešimtmetyje, pradėjęs kurti taip vadinamą mašinraščio poeziją, įsiliejo į tarptautinę neovangardinio menininkų sceną. Dėl ryšių su Vakarų menininkais ir savo kūrybos, kurioje nebuvo atspindima valstybinė ideologija, sovietmečiu Rauliui Meeliui buvo draudžiama dalyvauti oficialiame meno gyvenime. Kurį laiką jis buvo sekamas KGB. Visa tai ne tik kad nesustabdė jo kūrybinių eksperimentų, bet atvirkščiai – dar labiau paskatino ieškoti individualių raiškos būdų bei priemonių. Jo sukurti kūriniai įkvėpė parodos kuratorę Marią Arusoo sukurti parodą-dialogą, kurioje šio menininko darbai rodomi naujoje šviesoje – greta jaunesnės kartos Estijos menininkų kūrinių. Šių metų vasarį Rauliui Meeliui įteikta Estijos Nacionalinė kultūros premija už gyvenimo pasiekimus.
Raulis Meelis
Susitikime su Rauliu Meeliu bus kalbama apie menininko kūrybos kontekstą sovietmečiu, jo patirtas įtakas ir bendradarbiavimą su Europos avangardo menininkais, autorinės mašinraščio poezijos technikos išradimą, R. Meelio požiūrį į šiuolaikinį meną, taip pat bus paliestos ir kitos temos, padėsiančios geriau suprasti menininko kūrybos novatoriškumą praėjusiame amžiuje ir susidomėjimą ja šių dienų meno kontekste. Estijos meno parodą „MEEL. VAHTRA. FARKAS_idealistinė funkcija“ ŠMC, adresu Vokiečių 2, LT-01130, Vilnius, galite apžiūrėti iki šių metų kovo 18 dienos. Trečiadienį, kovo 18 dieną, parodos lankymas – visiškai nemokamas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *