Sekmadienis , kovo 24 2019
Pagrindinis / Kultūra / Tarptautinė paroda „TAPYBOS DIALOGAS“ 2017

Tarptautinė paroda „TAPYBOS DIALOGAS“ 2017

Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos dailininkų darbų pristatymas

LDS galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, LT 01304 Vilnius

Paroda atidaroma 2017 m. kovo 21 d., antradienį, 18 val.

Paroda veiks iki šių metų balandžio 8 dienos.

Tarptautinė paroda „TAPYBOS DIALOGAS“ 2017
Tarptautinė paroda „TAPYBOS DIALOGAS“ 2017

2017 m. kovo 21 d. 18 val. LDS galerijoje „Arka“ atidaroma tęstinė Tarptautinė paroda „TAPYBOS DIALOGAS“. Parodos organizatorius – Kultūros ir verslo centras „Maskvos namai“ Vilniuje. Pagrindinė parodos idėja atsispindi jau parodos pavadinime. Vilnius nuo seno garsėja kaip daugelio tautų ir kultūrų miestas, čia darniai ir taikiai sugyvena lietuvių, lenkų, baltarusių, rusų, žydų, totorių ir kitų tautybių žmonės. Kiekviena tauta turi galimybes puoselėti savo nacionalinę kultūrą, dailę ir tradicijas. Bet tuo pat metu šios skirtingos kultūros liečiasi tarpusavyje ir papildo viena kitą.

Parodą „Tapybos dialogas“ kultūros organizacija „Maskvos namai“ įvairiose galerijose rengia jau ketvirtus metus iš eilės. Tai unikalus renginys meniniame Vilniaus gyvenime, sutraukiantis didelį būrį įvairių tautinių bendruomenių atstovų, skatinantis tarpusavio supratimą, kuriantis šiltus santykius, siekiantis išsaugoti ir turtinti daugianacionalinį kultūrinį paveldą. Dailės kalba – universali bendravimo priemonė, padedanti draugauti su kaimynais, susipažinti su jų menine kūryba, tačiau netrukdanti vystyti savas nacionalines kultūrines tradicijas.

Vienoje parodoje eksponuojami gerai žinomų įvairių tautybių šiuolaikinių dailininkų – lenkų, rusų, baltarusių, lietuvių – realistinės tapybos meistrų darbai. Jų kūrybą jungia bendros gamtos, miestų, architektūrinio paveldo, istorijos, nūdienos ir kitos aktualios temos. Greta dailininkų, gyvenančių ir kuriančių Lietuvoje, parodoje svečių teisėmis dalyvauja nemažai garsių menininkų iš Maskvos, Minsko. Savo kūryboje jie tęsia geriausias klasikinės rusiškos dailės tradicijas. Iš viso parodoje dalyvauja 19 autorių, bus eksponuojama virš 70 tapybos darbų.

Parodos dalyviai:

Vitalij Mironov, Igor Orlov (Rusijos Federacijos Liaudies dailininkai),  Nikolai Burtov, Nikolai Želtuško (Rusijos Federacijos nusipelnę dailininkai) –  Rusija, Maskva

Aleksandr Demidov, Julija Macuro, Ekaterina Sumarova, Darja Sumarova-Kopač – Baltarusija, Minskas

Viktoras Binkis, Jurij Grigorovič, Tatjana Mazajeva, Česlovas Polonskis, Vladimir Poliščiuk, Juozas Pranckevičius, Vladimir Pustovoj, Anatolij Stiško, Algimantas Šiugžda, Elena Zavadskienė, Jūratė Kalvaitienė (Lietuva)

Projekto organizatorius:

Kultūros ir verslo centras „Maskvos namai“ Vilniuje

Rėmėjai:

Rusijos Federacijos ambasada LR, Maskvos miesto vyriausybė,

Rusijos Federacijos dailininkų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga

Taip pat skaitykite

Eva Lauma kviečia į savo piešinių parodą „Stebuklai“

Visame pasaulyje labai populiarėja įvairios interaktyvios dailės parodos, kur lankytojai ateina ne tik pasižiūrėti tam ...