Švaraus vandens svarba mūsų sveikatai ir buičiai

Ar žinojote, kad kiekvienais metais daugiau nei 3,5 mln. žmonių miršta dėl komplikacijų, kurias sukelia nešvaraus ir prastos kokybės vandens vartojimas? Ar kada nors pagalvojote apie tai, kokį poveikį mūsų organizmui turi švaraus ir jokių kenksmingų medžiagų savo sudėtyje neturinčio geriamojo vandens vartojimas? Jei ne, siūlome sužinoti, kodėl taip svarbu, kad mūsų būstus pasiekiantis vanduo būtų tinkamos kokybės, ir kodėl saugaus ir filtruoto vandens vartojimas yra būtinas mūsų sveikatai ir gerai savijautai.

Per vandenį plintančios infekcijos

Kaip minėta, dėl infekcijų, plintančių per vandenį, kiekvienais metais pasaulyje miršta milijonai žmonių. Kai žmonės neturi prieigos prie švaraus geriamojo vandens ir yra priversti vartoti vandenį iš užterštų vandens šaltinių, jie gali užsikrėsti įvairiomis pavojingomis infekcinėmis ligomis, tokiomis kaip viduriavimas, hepatitas A, poliomielitas, vidurių šiltinė ir kt. Tokių ligų riziką būtų galima gerokai sumažinti, jei visi turėtų galimybę ir vartotų švarų vandenį.

Sanitarinės sąlygos

Dar vienas švaraus vandens privalumas yra tas, kad jis padeda užtikrinti tinkamas higienos sąlygas. Prieš valgant daržoves, vaisius, uogas, juos būtina plauti, tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kad jiems plauti būtų naudojamas švarus ir neužterštas vanduo. Ši taisyklė galioja ir vandeniui, kuriuo prausiamės.

Vanduo į mūsų organizmą patenka ne tik kai jį geriame, t.y. tiesiogiai per virškinamąjį traktą. Jis taip pat patenka su maistu, kurį valgome, o taip pat prausimosi metu. Net jei geriame filtruotą ir švarų vandenį, tačiau valgome nekokybišku vandeniu plautas daržoves ar vaisius, užsikrėtimo infekcinėmis ligomis rizika išlieka.

Organizmo hidratacija ir toksinų šalinimas

Kaip žinome, didžiausią žmogaus organizmo dalį, t.y. apie 60–70 % sudaro vanduo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad į mūsų organizmą patenkantis vanduo būtų švarus ir kokybiškas. Tam, kad žmogaus organizmas galėtų gerai funkcionuoti, mes turime suvartoti pakankamą vandens kiekį. Tinkama organizmo hidratacija būtina:

  • gerai širdies ir kraujagyslių sistemos būklei;
  • kūno temperatūros mažinimui ir reguliavimui;
  • raumenų ir sąnarių funkcijos gerinimui;
  • odos stangrumui ir elastingumui;
  • optimaliai inkstų veiklai (mažėja akmenų formavimosi ir kitų inkstų ligų rizika).

Be to, tinkama hidratacija padeda natūraliai pašalinti iš organizmo jame esančius toksinus. Vartojant nekokybišką ir užterštą vandenį, į žmogaus organizmą patenka daugiau toksinų nei iš jo pašalinama, todėl susidaro itin pavojingos sąlygos, palankios greitam bakterinių dauginimuisi ir įvairių infekcinių ligų plitimui.

Žemės ūkis ir maisto gamyba

Nuo žemės ūkio ir maisto gamybos sąlygų tiesiogiai priklauso maisto, kuris patenka ant mūsų stalo, kokybė, o tuo pačiu ir mūsų sveikata. Jei pasėliai veikiami užteršto vandens, visos vandenyje esančios bakterijos ir mikroorganizmai lengvai perduodami galutiniam iš tokių pasėlių pagaminto maisto vartotojui. Todėl saugiausi maisto šaltiniai yra tie, kurių gavybai ir gamybai naudojamas saugus ir švarus vanduo.

Vandens filtrai namams

Atsižvelgiant į švaraus vandens naudą mūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei, akivaizdu, kad šiandien vandens filtravimas yra tiesiog būtinas daugeliui gyventojų. Šiuo tikslu gamintojai siūlo didelę įvairių rūšių vandens filtrų įvairovę.

  • Didelė vandens filtrų įvairovė. Vandens kokybės problemos, su kuriomis gali susidurti gyventojai, yra labai skirtingos. Vienuose namuose vanduo gali būti labai kietas, kituose – geležingas, o dar kituose tiekiamame vandenyje gali būti žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų ir mikroorganizmų. Šioms problemoms spręsti šiuolaikinė rinka siūlo didelę vandens filtrų įvairovę. Vandens filtrai padeda veiksmingai pašalinti iš vandens teršalus ir užtikrinti aukštą vandens kokybę.
  • Vandens filtrai padeda sutaupyti. Prastos kokybės vanduo gali ilgainiui sugadinti vandens tiekimo sistemos vamzdžius, santechnikos įrangą, buitinės technikos prietaisus, padidinti sunaudojamo vandens ir skalbimo ar valymo priemonių kiekį. Vandens filtrų naudojimas gali padėti išvengti tokių problemų ir tuo pačiu sutaupyti lėšų.
  • Švarus, saugus ir skanus vanduo. Gyventojams, kurie savo būstuose yra įsirengę vandens filtrus, tai yra savaime suprantamas ir akivaizdus dalykas. Įsirengę vandens filtrus, galėsite nesibaiminti dėl asmeninės higienos ir buities sąlygų, maisto, pagaminto naudojant filtruotą vandenį, kokybės, odos ar plaukų išsausėjimo problemų, kurios gali atsirasti naudojant prausimuisi kietą vandenį, apsisaugosite nuo kitos nekokybiško vandens vartojimo keliamos rizikos ir mėgausitės tik švariu, skaniu ir geros kokybės vandeniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Šviestuvų išpardavimas internetu

Norint įsigyti naujus lubinius šviestuvus savo būstui, kiekvienas turime keletą galimybių. Visų pirma galime keliauti į fizines parduotuves, o visų antra – pasirinkti el. parduotuves. Šiomis dienomis nereikia nė sakyti, kuris iš šių pasirinkimų galėtų būti pats patogiausias ir greičiausias. Todėl jei bus pasirinkti lubiniai sviestuvai internetu, turėsite labai puikią progą pasinaudoti dideliais privalumais, kurie […]

Rekuperatoriaus priežiūra ir priežiūros priemonės

Dauguma žmonių menkai išmano ventiliacijos įrengimo pagrindus butuose ar nuosavuose namuose. Daugumai vėdinimas yra tik grotelės ant sienos po lubomis virtuvėje ir vonios kambaryje. Nuo ventiliacijos trūkumo jaučiame nuovargį, galvos skausmą, galime susirgti apsinuodiję kenksmingomis medžiagomis arba nuo ore esančių virusų ir bakterijų. Dažnai nuo drėgmės pertekliaus ant įvairių paviršių išsivysto pelėsiai, todėl oro mainų […]