Šuo ir maudynės – suderinama ar nelabai?

Bene kiekvienas augintinis turi keistų ir neįprastų pomėgių ir interesų. Įdomu, kad kačių mylėtojai juokaudami pastebi – jei jų gyvūnas mėgsta maudynes, tai retas ir nesuvokiamas pomėgis. Kaip yra su šunimis ir ką reikėtų žinoti šių gyvūnų maudynių strategiją?

Kaip dažnai ir kam tos maudynės reikalingos?

Pats teisingiausias atsakymas dėl šuns prausimo reguliarumo – atsižvelgti į kailio pokyčius ir būklę. Nors dažnai traktuojama, jog gyvūnus reikia maudyti ne rečiau kaip du mėnesius, tai nėra privaloma. Jei šuo nepraleidžia daug laiko lauke, letenėlės po pasivaikščiojimo gamtoje nuvalomos, o kailis bei oda vizualiai spindi, maudyti galima ir dar rečiau. Svarbiausia, kad gyvūnas aiškiai nerodytų diskomforto ženklų ir pasižymėtų pavyzdine sveikata. Aišku, geriausia tokiu klausimu visada kreiptis pas veterinarą, kuris geriausiai nuspręs, kas kiek laiko maudynės yra reikalingos, atsižvelgdamas į kailio ilgį ir kitas aplinkybes. Kalbant apie maudynių naudą, vertėtų išskirti tokius privalumus: pašalinami šeriai ir negyvos odos ląstelės, oda apsaugoma nuo nešvarumų ir galimų sudirgimų bei infekcijų.

Kaip išsirinkti šampūną?

Renkant kailio priežiūros priemones gyvūnams kyla daug dilemų. Pagrindinė iš jų – neaiškumas, koks šampūnas yra traktuojamas kaip tinkantis ir geras, o koks yra prastas ir vengtinas. Pats svariausias patarimas – rinktis iš atsakingų, gerai šunų bendruomenės įvertintų prekinių ženklų, kurie neapgaus tam, kad tik susikurtų naudos sau. Šampūnas šunims iš alphazoo.lt yra kokybiškas ir skirstomas į įvairių rūšių problemas sprendžiančius pasirinkimus. Atradus patikimą tiekėją, nereikia nuleisti rankų – visada patikrinkite produktų sudėtis. Renkant šampūną šuniui labai svarbu teikti prioritetą tiems variantams, kurių sudėtis yra natūrali. Vėliau gilinantis galima atsižvelgti į gyvūno turimą kailį ar problemas, kurios kamuoja. Jokiu būdu nereikėtų daryti didelės klaidos – gyvūno maudynėms naudoti savąjį šampūną, kuris greitai pažeidžia šuns odos pH balansą.

Svarbiausi patarimai maudynėms

  • Dažnai mūsų augintiniai patiria staigų stresą, kada juos įveliame į naujas ir neįprastas situacijas. Prieš prausimą pamaitinkite gyvūną skanėstais, pažaiskite su juo, netgi galite suplanuoti pasivaikščiojimą, kuris nuramins.
  • Atminkite, kad kailio priežiūra neapsieina be šukavimo. Šia procedūra būtina užsiimti prieš maudynes – taip pašalinamas perteklinis kiekis plaukų, išvengiama diskomforto gyvūnui, jei prausiant paliečiamas susivėlusių plaukų kuokštas.
  • Įvertinę vandens temperatūrą, galite pradėti maudynes. Kai visą gyvūną padengia pakankamas kiekis drėgmės, patariama įmasažauoti šampūną, vengiant jautrių zonų – akių, burnos ir nosies.
  • Išskalavus prausimui naudotas priemones, vertėtų šunį gerai nusausinti, prieš paleidžiant lėkti į išsikovotą laisvę po įvairias namų erdves.

Kaip išmaudyti šunį, kuris vengia vandens?

Jei tai padaryti būtina, niekaip nepavyks išvengti šios procedūros. Ką galima pabandyti pakeisti, tai šuns asociacijas su maudynėmis. Narvai ir barikados pasiruošimui tikrai nėra reikalingi, čia labiau pagelbės kitas asmuo, kurį šuo gerai pažįsta ir kuriuo pasitiki. Jam laikant augintinį, tereikia atlikti tuos pačius prausimo žingsnius. Pasikeičia Jūsų komunikacija su gyvūnu – pravartu kalbėtis su šuniu, padrąsinti, netgi duoti skanėstų, kad šis įsimintų, jog maudynės gali būti saugus, malonus ir pasibaigiantis procesas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]