Ar jau laikas puošti kalėdinę eglutę?

Tai klausimas, kuris kiekvienais metais sukelia diskusijas, ginčus pasipiktinimus ir juoką. Tačiau išduosime paslaptį – teisingo atsakymo į šį klausimą nėra.

Tad kada tinkamas metas pasistatyti kalėdinę eglutę ir papuošti namus šventinėmis dekoracijomis? Panašu, kad kiekvienais metais Kalėdų laukimas prasideda po truputį anksčiau, o 2022-ieji jau muša naujus rekordus pagal internetinės paieškos duomenis. Tačiau yra daug įvairių tradicijų ir įsitikinimų, kada ateina laikas pradėti puošti namus Kalėdoms.

Kaip būdavo seniau?

20 amžiuje Kalėdoms ruoštis, t.y. puošti eglutę žmonės pradėdavo gruodžio pabaigoje. Nekantriausieji gruodžio viduryje, o įprastai visi puošdavo Kalėdų išvakarėse.

Dar mūsų seneliai mokydavo, jog eglutę puošti reikia paskutinėmis dienomis prieš Kalėdas. Paprastai tai vykdavo paskutinį savaitgalį prieš šventes, kuomet į procesą galėjo įsitraukti visa šeima.

Tam tikra moralinė ir psichologinė riba mūsų galvose yra Vėlinės arba kitose šalyse Helovinas. Jau kuris laikas susidariusi tradicija, jog parduotuvėse po Vėlinių prasideda lentynų keitimas ir pildymas kalėdinėmis dekoracijomis, o ir pačios parduotuvės, restoranai, viešosios erdvės puošiasi šventinėmis dekoracijomis. Ir tuomet radijo stotyse išgirstame pirmąsias Kalėdines melodijas.

Šiemet dar gerokai iki Vėlinių parduotuvėse pasirodė pirmosios su žiemos šventėmis susijusios dekoracijos, interneto portaluose pasirodė pirmieji straipsniai apie idėjas ir tendencijas šventėms, o socialiniai tinklai lūžta nuo gražių kalėdinių vaizdų.

Ar blogai šventėms ruoštis iš anksto?

Dažniausiai pasiruošimą šventėms pastebime parduotuvių lentynose ir visus piktina kai šalia Vėlinių žvakių parduodamos ir mirksinčios kalėdinės lemputės. Tačiau kai kurie žmonės nepastebimai pradeda puošti ir namus. Ar tai yra blogai?

Psichologai teigia, jog ankstyvas kalėdinių papuošalų klojimas prailgina šventinio sezono jaudulį. Tai veikia kaip  malonus prisiminimas apie vaikystėje patirtas magiškas emocijas, todėl galiausiai ruošimasis šventėms padaro žmones laimingesnius.

Taip pat teigiama, kad anksti papuošus namus Kalėdoms, galima sukurti neurologinį pokytį, kuris gali sukelti laimę. Kitaip tariant namų dekoravimas Kalėdoms padidina dopamino, geros savijautos hormono, gamybą.

Tad jei tai suteikia mums laimės, neturi jaustis nusikaltę, kad ruošiamės šventėms dar rudens viduryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Saulės kosmetikos svarba: apsauga nuo žalingo saulės poveikio

Saulės kosmetika yra labai svarbi sveikos ir apsaugotos odos nuo saulės poveikio dalis. Jei šių produktų nenaudosite, tai gali turėti įvairių pasekmių, kurios gali paveikti jūsų odos sveikatą ir išvaizdą. Taigi, pats metas pasigilinti, kodėl saulės kosmetika yra būtina kiekvienam iš mūsų. Saulės kosmetika yra būtina norint apsaugoti odą nuo žalingo saulės poveikio. Reguliarus šių […]

5 priežastys, kodėl verta pirkti naudotas knygas

Dar niekada neturėjome tokio pasirinkimo ką skaityti, kaip šiame amžiuje. Knygynuose gausu knygų, bibliotekose jų dar daugiau, o kur dar knygų dalinimosi platformos ar nameliai. Dar viena puiki erdvė įsigyti knygą yra naudotų knygų portalai, tokie kaip Naudotosknygos.lt Pirkti naudotas knygas yra geras sprendimas ir dalinamės 5 priežastimis kodėl. Sutaupysite pinigų Tai pakankamai aiški priežastis. […]