Stiklinės, metalinės, medinės ar keramikinės urnos: kaip pasirinkti?

Atsisveikinimas su brangiu žmogumi labai svarbus ir kiekviena smulkmena turi būti tinkamai pagalvota. Lietuvoje populiarėjant kremavimui, populiarėja ir su tuo susijusios prekės. Vienos tokių – medinės, keramikinės kremavimo urnos ar iš kitokių medžiagų gaminamos urnos. Ne visi žino, kokias urnas rinktis, kuo jos skiriasi ir kada kokia gamybos medžiaga būtų geriausia.

Kokios urnos gali būti?

Kremavimo urnos yra labai įvairios. Jas galima rinktis ne tik pagal tai, iš ko jos pagamintos, bet ir pagal formą, spalvą, ornamentus ant jos. Lietuvoje yra gana platus urnų pasirinkimas, todėl tikrai kiekvienas ras ką išsirinkti. Dažniausiai urna pasirenkama pagal tai, koks buvo žmogus, su kuriuo atsisveikinama. Priimtam kad urna, jos išvaizda ir tai, iš ko ji pagaminta, kažkiek turėtų atspindėti ir patį asmenį, kurio laidotuvės organizuojamos. Runos gali būti pagaminamos iš įvairių medžiagų.

    • Medinės. Tradiciškai medinės urnos gaminamos iš įvairių medžių, tokių kaip ąžuolas, beržas, liepa. Galima rinktis tokį medį, kuris labiau atspindėtų artimą žmogų. Dažniausiai medinės urnos pasirenkamos tuomet, kai atsisveikinama su žmogumi, mylinčiu gamtą.

    • Keramikinės. Šio tipo urnos išsiskiria savo grožiu. Keramikinės urnos labai dažnai būna gaminamos rankomis, taip pat yra išskirtinio grožio, nes gali būti įvairiai dekoruojamos. Jos pasirenkamos tuomet, kai norima pabrėžti žmogaus kūrybinę asmenybę, jo išskirtinumą.

    • Plieninės. Ilgaamžės ir patikimos urnos, kurios pasirenkamos tiek tuomet, kai urna saugoma namuose, tiek tuomet, kai ji laidojama. Plieninė urna bus atspari ne tik aplinkos veiksniams, bet ir mechaniniams pažeidimams.

    • Stiklinės. Šios urnos, kaip ir keramikinės urnos, yra atsparios mechaniniams pažeidimams. Tačiau dažniausia pasirenkamos kaip prabangus sprendimas. Tokio tipo urnos gali būti įvairių formų ir dydžių, o taip pat stiklas gali būti įvairių spalvų.

Kodėl reikia urnos?

Kartais žmonės baiminasi, kad kremavimas yra brangi paslauga ir kad reikia rūpintis daug įvairių papildomų dalykų. Kaip kad urna. Iš tiesų urnų kainos gali būti labai įvairios, tad kiekvienas ras ką išsirinkti pagal savo biudžetą. Brangiausios yra pačios ekologiškiausios, biologiškai skaidžios urnos. Tačiau paprastesnę urną galima nupirkti už keliasdešimt eurų.

Jeigu neturite galimybės įsigyti papildomos urnos, nesibaiminkite, nes kiekvienu atveju, atlikus kremavimą, pelenai atiduodami standartinėje, krematoriumo išduodamoje urnoje. Su ja galima laidoti pelenus laidotuvių metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Kaip gauti Horizon ES paramą?

Horizon Europe programa yra ES investicijų į mokslinius tyrimus ir inovacijas programa, o dar kitaip vadinama investicijomis į ateitį. Horizon ES parama yra sudaryta iš tam tikrų sričių, tokių kaip kova su klimato kaita, darnus vystymasis, konkurencingumo didinimas bei ekonomikos augimas. Norintys, gali dalyvauti Horizon Europe programoje, kurioje gali dalyvauti Europos Sąjunga ir asocijuotųjų šalių […]

Ką reikia žinoti apie pramoninio šiltnamio statybas?

Nesvarbu, ar statote vieną arktinį namą, ar dešimties hektarų šiltnamių asortimentą, naujų šiltnamių statyba yra jūsų augančio verslo dalis. Daugeliui augintojų statybos procesas yra jaudinantis ir kupinas laukimo, kai stebite, kaip jūsų svajonės tampa realybe. Kitiems augintojams šiltnamių statyba sukelia nerimo jausmą, nes asmeniniai ir įmonės ištekliai turi būti nukreipti į jiems mažiau pažįstamą verslo […]