Sostinės butų rinkos siurprizai – vasaris buvo rekordinis

baldai

Per trumpiausią metų mėnesį Vilniuje parduoti 607 būstai

Vilniaus pirminė gyvenamųjų būstų rinka vasario mėnesį fiksavo rekordą – butų pardavimo apimtys išaugo 19 proc., palyginti su sausiu, o laisvų naujai pastatytų butų pasiūla per tą patį laikotarpį sumažėjo 9 proc. Butų pardavimas sostinėje augo nuo praėjusių metų rugsėjo, rodo bendrovės REWO atlikta analizė.

Analitikus nustebino jau sausio mėnesio rezultatas – buvo parduota 513 butų, o rinkoje fiksuoti 4642 pardavimui skirti butai (vadinamasis sandėlis). Vasario rezultatas dar įspūdingesnis – parduoti 607 butai, o sandėlis sumažėjo iki 4224 vienetų.

„Itin įdomią tendenciją atspindi mūsų skaičiuojamas likvidumo rodiklis – jo reikšmė parodo, kad, nesikeičiant situacijai rinkoje, esamų butų pardavimas užtruktų trumpiau nei metus. Šis rodiklis nuo 2019 praėjusių metų rugsėjo, kai siekė 0,99, sumažėjo iki 0,77 vasarį. Tai rodo, kad bent jau šiuo momentu Vilniaus būstų rinkoje paklausa netgi lenkia pasiūlos augimą, taigi, rinka yra labai sveika ir dinamiška. Svarbu paminėti ir tai, kad sėkmingai parduodami tiek ekonominės klasės, tiek brangesni būstai – pardavimo augimas fiksuojamas visose būsto klasėse“, – pažymi REWO direktorius Edvinas Malevskis.

Tiesa, jis primena, kad tokia situacija gali greitai pasikeisti, jei dėl vyraujančio netikrumo staigiai sumažėtų būsto paklausa, tačiau būtų įgyvendinami numatyti projektai. Šiuo metu įvairiose Vilniaus vietose planuojami butų ir kotedžų projektai, kurie rinką papildytų beveik 7700 naujų būstų. Šie projektai tebėra ankstyvose planavimo stadijose, todėl sunku prognozuoti, kada jie bus pradėti vykdyti.

Pasak E. Malevskio, kol kas sunku prognozuoti, kaip Vilniaus gyvenamojo būsto rinka plėtosis artimiausiais mėnesiais, kadangi nežinią itin išaugino koronaviruso krizė pasaulyje.

„Viena vertus, koronaviruso pandemija ir su tuo susijęs chaosas rinkose verčia atidėti daugelį ilgalaikių planų, todėl tikrai bus tokių, kurie atidės būsto pirkimą vėlesniam laikui. Kita vertus, Lietuvoje nekilnojamasis turtas yra savotiškas aukso pakaitalas – į jį investuojama kaip į saugų prieglobstį neramiais laikais. Be to, vienas iš didžiosios bankų trijulės – „Luminor“ – ką tik paskelbė, kad paskolų būstui portfelį šiemet planuoja didinti 50 procentų ir paskolinti apie 240 milijonų eurų. Taigi, rinkoje greičiausiai turėsime dvi priešingai veikiančias jėgas, o kuri iš jų bus stipresnė – parodys laikas“, – komentuoja E. Malevskis.

REWO duomenimis, daugiausiai būstų šių metų vasarį parduota Šnipiškėse – 109 butai, 18 proc. nuo visų pardavimų. Kiti rajonai, kuriuose pardavimai vasarį buvo didžiausi – Pilaitė, Pašilaičiai, Bajorai, Užupis.

Anot E. Malevskio, Šnipiškės tapo pastarojo laikotarpio naujų projektų sprogimo epicentru ir ši tendencija laikysis dar kurį laiką. Tačiau plėtotojai ketina startuoti su naujais projektais tradiciškai mėgstamuose miesto rajonuose – Naujamiestyje ar Žvėryne – todėl pardavimo geografija turėtų pamažėle susibalansuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Penkios įkurtuvių dovanos idėjos, kurios nepaliks abejingų

Norite atnešti džiaugsmo draugams ar šeimos nariams, kurie ką tik leidosi į įdomią ir kartais nelengvą persikraustymo į naujus namus kelionę? Parodykite jiems savo meilę ir palaikymą su dailia ir apgalvota dovana, kuri padės jiems įsikurti naujoje erdvėje, o kartu vis primins apie jus. Apšvieskite jų naują erdvę stilingu šviestuvu Padėkite savo artimiesiems sukurti naujuose […]

Valgomojo stalai: viskas, ką turite žinoti

Valgomojo stalai yra būtini baldai, kurie yra centrinė susirinkimo vieta valgant, bendraujant ir užsiimant įvairia veikla. Pasirinkus tinkamą virtuvės stalą, tai gali turėti didelę įtaką jūsų erdvės funkcionalumui ir estetiniam patrauklumui. Pateikiame keletą svarbiausių aspektų renkantis virtuvės stalą: