Saulės elektrinės 10 kW savikaina mažėja dėl kylančių elektros kainų

saulės energijos kaina

 

Iki 2021 metų Lietuvoje planuojama padidinti elektros energiją iš saulės gaminančių vartotojų skaičių iki 34 tūkstančių. Šiuos planus įgyvendinti, gyventojų skatinimui mokamos kompensacijos saulės elektrinių įrengimui. Be to, sudaromos galimybės vis didesniam žmonių skaičiui turėti nuosavą jėgainę.

Saulės elektrinė 10 kW kaina mažės ir dėl nuolat kylančių elektros kainų

Tikriausiai įdomu būtų sužinoti, kiek kainuotų saulės jėgainė ir kada tai atsipirktų bei kiek naudos ji atneštų? Saulės elektrinės 10 kW – tai didžiausios galios jėgainės, kurias galima įsirengti namų ūkyje ir gauti paramą. Per metus tokia jėgainė pagamintų apie 10 000 kWh energijos. Paimkime pavyzdį, žmogus nusprendė įsirengti tokio galingumo jėgainę. Šiais 2020 metais, nuo spalio 1 dienos jis galės pateikti prašymą dėl kompensacijos jėgainei.

Iki to laiko gyventojas kreipiasi į patikimą saulės energetikos įmonę „Saulės grąža“ ir suderina saulės elektrinės 10 kW kainą ir projekto detales.  Būsimas energijos gamintojas nusprendė rinktis kokybiškus saulės modulius ir kitą įrangą, kuri jam garantuotų sklandų elektrinės veikimą ilgus metus.

Saulės elektrinės 10 kW kaina ženkliai sumažės, kai bus skirta kompensacija. Numatoma 323 euro už 1 kW instaliuotos galios, iš viso – 3230 eurų. Reikėtų nepamiršti, kad elektros kainos nuolatos kyla, dar 2018 metais 1 kWh kainavo 11,3 cento, o 2019 – jau 13 centų, 2020 planuojamas 16 procentų kainos augimas.

Saulės elektrinės nėra visiškai nepriklausomos nuo elektros tinklų. Kadangi Lietuvoje yra dienų, kai jėgainės generuoja itin mažai energijos, taip pat ir naktį. Todėl jos jungiamos į tinklus ir pagamintas vasarą elektros perteklius yra perduodamas tinklams ir ten saugojamas. Šiuo metu pasaugojimo mokestis siekia 0,04 Euro už 1kWh. Kitaip tariant, elektros kaštai turint saulės elektrinę sumažėja daugiau nei 3 kartus.

Taigi, saulės elektrinės 10 kW kaina:

  • Įrengimas apie 8300 euro
  • Kompensacija 3230 euro
  • Per metus pavyks sutaupyti apie 1173 eurus
  • Jėgainė atsipirks per 4,5 metus

Saulės elektrinė 10 kW kaina su kompensacija – 5070 eurų. Investicija į saulės energetiką ne tik sumažins elektros kainą, bet ir leis gaminti švarią, aplinką tausojančią energiją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kasečių pildymo paslauga

Jeigu jums aktualus kasečių pildymas – siūlome ieškoti geriausių, kurie ne tik teikia paslaugą, tačiau taip pat ir atsako į klausimus bei teikia nemokamus patarimus, konsultacijas, kurios leidžia džiaugtis tinkamai atliktomis paslaugomis. Kasečių pildymas gali būti atliekamas net nuotoliniu būdu. Paprasčiausiai atsakinga įmonė atvyksta pasiimti kasetės, papildo ją bei grąžina. Viskas – klientų patogumui. Kasečių […]

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]