Renginiai Grigiškėse, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui

Kovo 11 d.

13.00 val. Šv. Mišios Grigiškių Šv. Dvasios koplyčioje;

13.50 val. Dainuojanti eisena Kovo 11-osios gatve;

14.30 val. Grigiškių meno mokyklos parodos „Gyvenu Grigiškėse” atidarymas;

15.00 val. Šventinis koncertas Grigiškių kultūros centre

Dalyvaus: Grigiškių meno, vidurinės, pradinės bei „Pelėdžiuko”, „Yamahos” muzikos mokyklų, „Šviesos“ gimnazijos, lopšelių – darželių „Lokiuko giraitė”, „Rugelis” jaunieji muzikantai bei dainininkai ir Grigiškių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai.

Grigiškiečiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną švęs ir Kovo 11-osios gatvėje

Šventiškai nusiteikę Grigiškių gyventojai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines švęs susitelkę, parodydami savo jaunosios grigiškiečių kartos kūrybinius, meninius gebėjimus.

Kovo 11 d. šventiniai renginiai prasidės 13 val. aukojamomis mišiomis Grigiškių Šv. Dvasios koplyčioje. Jas aukos Grigiškių parapijos klebonas Andžej Adžejevski. Po mišių Lietuvos vėliavagrigiškiečiai rikiuosis į eiseną ir dainuodami patriotines lietuvių dainas eis Kovo 11-osios gatve – vienintele Vilniaus m. savivaldybėje turinčią šio reikšmingo įvykio vardą. Prie Kovo 11-osios autobusų stotelės į dangų bus paleisti valstybinės vėliavos spalvų balionai (simboliškai kiekvienos spalvos po 25). Planuojama, kad Dainuojančioje eisenoje dalyvaus per 500 įvairių kartų grigiškiečių.

Nuo 14.30 val. šventiniai renginiai persikels į Grigiškių kultūros centrą. Čia bus atidaryta Grigiškių meno mokyklos vyresniųjų klasių mokinių paroda „Gyvenu Grigiškėse” (mokytojos Nijolė Jodkienė ir Daiva Černiauskienė). Darbai sukurti tapybos technika. Juose autoriai pirmame plane vaizduoja savo portretą ar jo fragmentą, už jo – pasirinktą Grigiškių vaizdą. Kiekvienas darbas pasakoja savą istoriją, susijusią su pačiu piešėju ar jo šeima. Todėl eksponuojamuose darbuose kiekvienas autorius vaizduoja sau artimą aplinką: automagistralę, mokyklą, gamyklą, gamtą ir t.t. Parodos tikslas – pavaizduoti žmogaus ir aplinkos ryšį tiek asmeniniame, tiek socialiniame kontekste, laikantis žanro, stiliaus, kompozicijos principų. Parodoje bus eksponuojama beveik kelios dešimtys darbų.

15 val. prasidėsiančiame koncerte dalyvaus visų Grigiškėse esančių švietimų įstaigų jaunieji atlikėjai bei Grigiškių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai. Bus skaitoma poezija, dainuojama, šokama bei grojama. Grigiškiečiai šiuo koncertu nori paliudyti, kad valstybinės šventės turi būti švenčiamos linksmai, su jaunatvišku šėlsmu ir meile savo valstybei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *