Gelbėjamės nuo karščio: kaip išsirinkti oro kondicionierių?

Pastarųjų metų itin karštos vasaros privertė daugelį pakeisti savo nuomonę apie oro kondicionierių būtinumą. Artėjant naujam karštajam sezonui verta praturtinti savo žinias apie šiuos įrenginius.

Lengva pasimesti tarp gausos įvairiausių prekės ženklų, tačiau namų oro kondicionierių rinkoje yra trys nenugalimos kompanijos: Daikin, Panasonic ir Mitsubishi Heavy. Jos gamina brangiausias ir kokybiškiausias priemones namų klimato problemų sprendimui. Kitos kompanijos tik kopijuoja lyderius arba dirba plačiajai rinkai, tačiau klientai iš to tik išlošia – pigesnių oro kondicionierių segmente išties žemos kainos ir didelis pasirinkimas.

Kokie gi būna oro kondicionieriai? Nepaisant visos pasiūlos įvairovės, butams dažniausiai pasirenkami kondicionieriai iš trijų grupių: grindiniai, langiniai ir split arba multi-split tipo kondicionieriai.

Grindiniai kondicionieriai tvirtinasi ant grindų, jie kompaktiški ir nereikalauja daug vietos, instaliacija yra paprasta ir greita, todėl tai geriausias pasirinkimas, kai kondicionieriaus reikia nedelsiant. Vėsus oras į patalpą patenka pro oro srauto angą, esančią viršutinėje kondicionieriaus dalyje ir ventiliatoriaus pagalba paskirstomas po visą patalpą. Trūkumų šis kondicionierių tipas turi daug: didelis triukšmas, didelis elektros energijos sunaudojimas ir mažas efektyvumas.

Daikin oro kondicionieriai

Langinis kondicionierius laikomas pigiausiu variantu. Tokie oro kondicionieriai yra populiariausi neturtinguose Pietvakarių Azijos rajonuose ir tai suprantama, nes šių įrenginių kaina retai viršija 300 dolerių, o montavimui pakanka išpjauti lange tinkamo dydžio angą, į kurią ir įmontuojamas kondicionierius. Trūkumų toks įrenginys turi nedaug, tačiau žiemą kondicionieriaus anga tampa šalčio laidininku, nubraukdama visus jo privalumus.

Split sistema sudaryta iš dviejų blokų, sujungtų vamzdeliais ir elektros laidais. Išoriniame bloke yra radiatorius, kompresorius ir ventiliatorius, vidiniame bloke – radiatorius ir ventiliatorius, tarp blokų sudaryta „trasa”, kuria cirkuliuoja aušinimo skystis. Išoriniai blokai dažniausiai būna vienodi, tačiau vidiniai dažnai skiriasi pagal savo charakteristikas.

Šiek tiek apie triukšmą. Kalbant apie split sistemas, triukšmingiausia jų dalis atsiduria už Jūsų buto ribų, o tai gali išprovokuoti konfliktus su kaimynais. Todėl perkant oro kondicionierių, reikia atkreipti dėmesį į jo skleidžiamo garso parametrus. Čia veikia paprasta taisyklė „brangesnis – geresnis”. Nepaisant prekės ženklo, pigesnės sistemos visada sukelia didesnį triukšmą ir dirba blogiau. „Elitiniai” kondicionieriai veikia 26-28 dBA diapazone, jų skleidžiamą garsą galima prilyginti lapų ošimui.

Perkant kondicionierių, atkreipkite dėmesį į garantijos sąlygas. Greičiausiai gamintojas pareikš, kad neatsako už gaminį, jei jis bus sumontuotas trečių asmenų, neturinčių leidimo. Todėl geriausia pirkti kondicionierių ir montavimo paslaugas toje pačioje įmonėje, kuri ir prižiūrės Jūsų oro kondicionierių ir esant reikalui jį taisys.

Kur įrengti kondicionierių. Oro kondicionierius atlieka ne tik naudingas funkcijas, bet ir gali sukelti nemažai sveikatos problemų. Didžiausią pavojų kelia oro srovė, nukreipta į žmogų. Todėl žinokite, kad negalima stovėti ar gulėti po šalta oro srove, kad ir kaip Jums to norėtųsi karštą vasaros dieną, nes galima lengvai peršalti. Nesityčiokite iš savo imuniteto, jam ir taip nelengva. Tačiau jei Jums būtinai reikia pakabinti oro kondicionierių miegamajame, o vietos nėra – galite drąsiai jį kabinti virš lovos, dauguma modelių negali pūsti oro į apačią, tačiau nepakenktų dėl to pasikonsultuoti su pardavėju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]