Rekuperacinio vėdinimo sistemos: kaip jos veikia?

Rekuperacinio vėdinimo sistemos yra naudojamos tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek ir komerciniuose bei pramoniniuose pastatuose. Šios sistemos veikia panaudodamos iš vidaus patalpų surenkamą šiltą orą, kuris priešingu atveju būtų prarastas, į patalpas patenkančio šviežio oro sušildymui. Šiuolaikiniai rekuperatoriai yra komplektuojami kartu su rekuperatorių filtrais, kurie apsaugo nuo toksiškų medžiagų ir į patalpas įleidžia tik šviežią bei gaivų orą.

Rekuperacinių vėdinimo sistemų montavimas ir jų veikimas

Rekuperatorius gali būti įrengiamas skirtingose patalpų vietose. Tokia vėdinimo sistema yra projektuojama atsižvelgiant į daugybę skirtingų veiksnių, todėl pirmiausia yra įvertinama pastato padėtis, konstrukcinės ypatybės, sandarumas ir kt. Kuomet yra padaromas rekuperacinio vėdinimo sistemos projektas, pradedamas rekuperatorių ir ortakių pasirinkimo procesas.

Rekuperacinę vėdinimo sistemą sudaro ortakiai, difuzorių prijungimo dėžės ir difuzoriai, rekuperatoriaus įrenginys, rekuperatorių filtrai (pastarųjų pagalba yra filtruojamas tiek iš vidaus patalpų surenkamas, tiek ir į vidaus patalpas iš lauko patenkantis oras) ir valdymui skirta automatika.

Paprastai rekuperacinio vėdinimo sistemos įrengimo metu ortakiai ir oro paėmimo bei jo ištraukimo angos yra montuojamos kiekvienoje būsto erdvėje, iš kurių pačios svarbiausios yra vonios kambarys ir virtuvė. Ortakiai iš kiekvienos būsto erdvės yra nutiesiami į rekuperatoriaus įrenginį.

Rekuperatorių įrenginiai atlieka šilumos mainus. Tai reiškia, kad rekuperacinio vėdinimo metu iš patalpos šalinamas šiltas oras yra naudojamas į patalpas tiekiamam šaltam orui pašildyti. Rekuperatorių efektyvumas yra matuojamas į patalpas grąžinamos šilumos procentu, kuris neretai gali siekti net 90-95 %. Tai reiškia, kad tiek šilumos energijos galima sutaupyti, jei patalpose yra įrengiama rekuperacinio vėdinimo sistema.

Be to, rekuperatoriai reikšmingai sumažina aplinkai daromą žalą, kadangi jie „perdirba“ jau esantį vidaus patalpų orą. Tokiu būdu yra naudojama tai, kas jau turima, ir reikšmingai sumažinamas prarandamos šilumos, kurios reikia patalpų šildymui, kiekis. Visame šiame patalpų vėdinimo procese taip pat yra užtikrinamas nuolatinis šviežio ir švaraus oro cirkuliavimas vidaus patalpose.

Kodėl verta pasirinkti rekuperatorių?

Rekuperacinio vėdinimo sistema užtikrina, kad patalpose visuomet vyktų nepertraukiamas vėdinimo procesas, taip pat pasirūpinant, kad vidaus patalpose esantis šiltas oras nebūtų prarastas dėl įvairių pašalinių veiksnių, pvz., prastos izoliacijos, nesandarių langų ar kt. Rekuperacinio vėdinimo sistema „surenka“ šiltą patalpose esantį orą ir pakeičia jį nauju, švariu, perfiltruotu oru, kuris į patalpas patenka iš lauko. Šiomis dienomis rekuperatoriai gali sutaupyti net iki 95 % šilumos, kuri priešingu atveju būtų prarasta tiesiai į atmosferą, tokiu atveju padarant didelę žalą aplinkai.

Dar vienas labai svarbus rekuperatorių įrengimo savo namuose privalumas yra tai, kad rekuperacinio vėdinimo sistemos pagalba galima labai reikšmingai sumažinti energijos sąnaudas. Kadangi šios sistemos atveju vyksta optimali vidaus patalpų oro cirkuliacija ir į patalpas patenkančiam orui sušildyti yra naudojama jau esama šiluma, patalpų šildymui yra sunaudojama gerokai mažiau energijos. Taigi, kuo mažiau energijos panaudojama, tuo mažiau tenka mokėti už šildymą.

Šiuolaikinės technologijos kiekvienais metais labai sparčiai tobulėja ir juda pirmyn, o žalioji energija yra viso to priešakyje. Rekuperacinio vėdinimo sistemos yra labai puikus pavyzdys, kaip galima pagerinti savo gyvenimo kokybę, kartu prisidedant prie aplinkos išsaugojimo ir energijos tausojimo. Rekuperatoriai užtikrina veiksmingą patalpų oro cirkuliaciją, į patalpas įleidžiant iš lauko atkeliaujantį šaltą orą, kuris yra sušildomas vėdinimo sistemoje. Šioje vėdinimo sistemoje yra pašalinami ir teršalai – iš įeinančio ir iš išeinančio oro, tokiu būdu apsaugant tiek žmones, tiek ir aplinką.

Daugiau: https://filtrai1.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]