Patarimai, kaip saugiai vairuoti automobilį

Vairuoti komfortišką, saugų ir kokybišką automobilį yra tikras malonumas. Tačiau jei trūksta vairavimo patirties, kelyje galima jausti šiokią tokią įtampą, jaudulį ir nerimą. Ir nors tiesa, kad į autoįvykį gali patekti kiekvienas, egzistuoja tam tikros priemonės, kurių galima imtis norint tokių nelaimingų įvykių išvengti.

Užsisekite saugos diržą

Saugos diržai yra būtina saugaus vairavimo sudedamoji dalis. Prieš pradėdami važiuoti visuomet užsisekite saugos diržą ir įsitikinkite, kad kiekvienas mašinoje kartu su jumis esantis keleivis padarė tą patį. Tuo tarpu, jei automobilyje yra mažamečių vaikų, užtikrinkite, kad jie automobilinėje kėdutėje yra tvirtai ir saugiai prisegti. Saugos diržai kasmet visame pasaulyje išgelbsti šimtus tūkstančių gyvybių.

Neviršykite leistino greičio

To daryti neturėtumėte ne tik dėl kelių eismo taisyklių laikymosi, tačiau ir dėl savo bei kitų eismo dalyvių saugumo. Važiuojant dideliu greičiu yra kur kas sudėtingiau kontroliuoti automobilį ir laiku sureaguoti išvengiant autoįvykio. Leistino greičio ribos yra numatytos tam, kad kelyje vairuotojui suteiktų saugumą. Todėl vairuodami pasistenkite stebėti kelio ženklus ir vadovaukitės kelių eismo taisyklėmis. Ir net jei baudos už greičio viršijimą jūsų negąsdina, visuomet pagalvokite apie savo bei kitų eismo dalyvių saugumą.

Būkite budrūs ir stebėkite kelią

Ar žinojote, kad tereikia vos 3 sekundžių dėmesio atitraukimo nuo kelio, kad galėtų įvykti avarija? Išsiblaškę ir nesusikoncentravę vairuotojai tampa labai dažna autoįvykių priežastimi. Apytiksliai 80 % autoįvykių įvyksta per 3 nesusikoncentravimo sekundes! Todėl visuomet būkite budrūs ir stebėkite kelią, tokiu būdu suteikdami sau galimybę greičiau sureaguoti į pasikeitusias aplinkybes kelyje. Jei jaučiatės pavargę ar išsiblaškę, sustokite degalinėje ir išgerkite kavos arba pailsėkite, kol turėsite pakankamai jėgų vairuoti.

Pasitelkite 3-4 sekundžių taisyklę, kad išlaikytumėte saugų atstumą

Tarp jūsų automobilio ir kitos transporto priemonės turėtų būti 3-4 sekundžių atstumas. Dažniausiai avarija įvyksta tiesiai vairuotojui prieš akis. Kad suprastumėte, kiek sekundžių jus skiria nuo priešais esančio automobilio, pasirinkite nejudantį objektą, tokį kaip kelio ženklas, luktelkite, kol prieš jus esantis automobilis jį pravažiuos ir suskaičiuokite, kiek sekundžių jums prireiks padaryti tą patį. Vadovaudamiesi šia taisykle galėsite išlaikyti saugų atstumą ir laiku sustoti, išvengiant autoįvykio. Esant prastoms oro sąlygoms ar važiuojant naktį, atstumą turėtumėte padidinti bent viena papildoma sekunde.

Stebėkite kitus vairuotojus

Niekuomet nepasikliaukite kitais vairuotojais, tikėdamiesi, kad jie visuomet elgsis atsakingai ir bus budrūs. Nemanykite, kad jie visuomet jus mato arba visada pasitrauks jums iš kelio, kai atliekate posūkį ar keičiate važiuojamąją juostą. Jei jūs tikėsitės, kad vairuotojai padarys įvairių klaidų, būsite geriau pasiruošę priimti tinkamą sprendimą, kai jie kelyje pasielgs neteisingai.

Stebėkite motociklus ir dviračius

Ypatingai didelį dėmesį vertėtų skirti šalimais esantiems motociklams ir dviračiams. Niekuomet nepamirškite naudoti posūkio signalo, tokiu būdu įspėdami juos, kaip keisis jūsų važiavimo kryptis. Taip pat turėtumėte pridėti papildomą sekundę laikydamiesi atstumo nuo šių eismo dalyvių. Tai suteiks jums daugiau laiko sulėtinti, jei staiga pamatysite, kad jie sustojo.

Dairykitės į veidrodėlius ir nepamirškite aklųjų zonų

Visuomet stebėkite veidrodėlius ir dairykitės. Kiekvienas automobilis turi akląją zoną, kurios veidrodėliuose vairuotojas negali matyti. Todėl prieš keičiant judėjimo kryptį ar persirikiuojant į kitą eismo juostą visuomet patikrinkite, kas važiuoja už jūsų ir kas yra šalia jūsų.

Niekada nevairuokite apsvaigę nuo alkoholio

Jei vartojote alkoholinius gėrimus, jokiu būdu niekuomet nesėskite už vairo. Net jei nesijaučiate apsvaigę ir jums atrodo, kad esate budrūs, pasinaudokite taksi paslaugomis arba paprašykite, kad jus pavėžėtų draugai ar giminaičiai. Lygiai tas pats pasakytina ir apie apsvaigimą nuo psichotropinių medžiagų. Priešingu atveju jūs ne tik pažeistumėte įstatymus, tačiau taip pat sukeltumėte pavojų sau ir kitiems eismo dalyviams.

Žinoma, tai nėra vieninteliai saugaus vairavimo patarimai. Taip pat visuomet turėtumėte naudoti posūkių signalus, persirikiuodami į kitą liniją padidinti greitį, kad galėtumėte saugiai ir netrukdydami kitiems įsilieti į eismą, persirikiavimui naudotis kairiąja juosta, sustoti šalikelėje, kai norite pasiekti kažką, kas yra toliau nuo jūsų, nesinaudoti telefonu ir pasirūpinti tinkama automobilio technine būkle. Visa tai turėtų padidinti jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumą.

DAUGIAU INFORMACIJOS: Reidas Official – Lietuvos vairuotojų bendruomenė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Automobilio veiklos nuoma: lankstus ir patogus sprendimas verslui ir privatiems asmenims

Automobilių nuoma gali būti puikus sprendimas privatiems asmenims, kuriems reikalingas automobilis asmeniniam naudojimui. Automobilio nuoma turi daug privalumų, įskaitant  lankstumą: išsinuomoję automobilį asmenys gali naudotis transporto priemone be ilgalaikio įsipareigojimo pirkti ar išsinuomoti automobilį. Tai ypač naudinga tiems, kuriems automobilio gali prireikti tik retkarčiais arba trumpam laikui. Ekonomiška: automobilio nuoma gali būti ekonomiškesnė išeitis nei […]