Gyvenimas

Patarimai kačių šeimininkams: kaip teisingai jas maitinti?

maistasKatės – vienas dažniausiai sutinkamų augintinių lietuvių namuose. Tačiau tik nedaugelis kačių šeimininkų žino ir nuolat domisi kačių mitybos rekomendacijomis bei skiria jų mitybai pakankamai dėmesio. Kur kas dažniau susiduriama su situacija, kuomet katėms yra duodamas visiškai atsitiktinai pasirinktas maistas arba tas, kuris yra pigiausias ir lengvai randamas bet kurioje maisto prekių parduotuvėje.

Pigiausias maistas – ne išeitis

Žinoma, toks požiūris į savo katės maitinimą nėra teisingas. Lygiai taip pat kaip ir mums, katėms reikia gauti pakankamą kiekį būtiniausių vitaminų ir mineralų. Jokiu būdu nereikėtų manyti, kad pakaks pigiausio sauso maisto. Nors katė tokiu maistu galės numalšinti savo alkį, tai tikrai nereiškia, kad jis suteiks jai tai, ko reikia sveikam ir pilnaverčiam gyvenimui.

Jei jūs stengiatės valgyti sveikai ir subalansuotai, tą patį turėtų daryti ir jūsų katė. Pavyzdžiui, katėms, kurios alergiškos įprastam maistui, puikiai tiks kačių maistas SPECIFIC. O kadangi ji pati tuo nepasirūpins, pareiga tai padaryti tenka jums.

Domėkitės kačių maitinimo rekomendacijomis

Be abejo, jei iki šiol jūs visiškai nesidomėjote tuo, ką turėtų kasdien valgyti jūsų auginama katė, turbūt turite daugiau klausimų nei atsakymų. Dėl šios priežasties reikėtų skirti šiek tiek daugiau laiko ir pasidomėti, kokios yra šiandieninės kačių maitinimo rekomendacijos. Kai tai padarysite, jums taps kur kas aiškiau, ką ir kaip reikėtų daryti, kad jūsų katė gyventų pilnavertį gyvenimą, o jos mityba būtų subalansuota ir pasižyminti visais reikalingais vitaminais bei mineralais.

Pasikliaukite specialistų patarimais

Be to, visuomet pagalbos ir naudingų patarimų galite kreiptis į gyvūnų maistu prekiaujančių parduotuvių konsultantus ir veterinarus. Jie neabejotinai jums patars, koks maistas jūsų katei galėtų tikti geriausiai ir kokiu būdu būtų efektyviausia užtikrinti pilnavertį katės mitybos racioną. Jei pasiryšite tam skirti daugiau laiko ir pastangų, galite būti tikri, kad jūsų katės savijauta akimirksniu pagerės. Ji taps kur kas žvalesni, turės daugiau energijos ir jausis tvirčiau.

 

Žinoma, nereikia pamiršti, kad sveikai ir pilnavertiškai besimaitinančios katės gyvena gerokai ilgiau ir rečiau susiduria su įvairiomis rimtomis sveikatos problemomis. Todėl jei jūs mylite savo katę ir jums rūpi jos savijauta bei ateitis, nuo šiol pasirūpinkite, kad ji kasdien gautų viską, ko reikia jos organizmui.

Daugiau informacijos: http://www.dimela.lt