Kodėl karkasiniai namai yra energetiškai taupiausi

karkasinis namas

Kalbant apie karkasinius namus dažnai girdime mitus, jog jie negali būti tokie pat ilgaamžiai bei aukštos kokybės kaip, kad senesnius laikus menantys mūriniai namai. Deja, tačiau tai nėra tiesa. Visai atvirkščiai – jie turi kur kas daugiau privalumų nei kad galvojate.

Pasaulyje šie pastatai darosi vis populiaresni, o tuo tarpu Skandinavijoje jau dabar jie yra kur kas dažniau statomi nei mūriniai. To priežastis – ne laikina NT mada.

Žmonės vis geriau suvokia, jog per kur kas trumpesnį laiką nei įprastai ir už mažesnę išlaidų sumą galima pasistatyti itin geros kokybės namą. Šiame straipsnyje mes aptarsime vieną iš kertinių karkasinių pastatų privalumų – jų energetinį efektyvumą ir to priežastis.

Įrengimas ir izoliacinės savybės

Vien pats karkasas gamykloje turi būti ruošiamas su geromis izoliacinėmis savybėmis, laikantis numatytų kokybės standartų. Įrenginėjant namą tam tikrų izoliacinių normatyvų bent jau pagal idėją taip pat turi būti laikomąsi.

Kvalifikuota statybos įmonė jums pagal šiuos principus darbus ir atliks. Visų pirma kertinis dalykas – namo blokus įkurti be didesnių tarpų kurie gali lemti drėgmės kaupimąsi, namo struktūrinių detalių puvimą ir energijos iššvaistymą.

Nors statant reikia palikti bent minimalius tarpus namo stiprinimo medžiagoms sudėti, tarpų negalima palikti neatsakingose vietose, ypač struktūriškai namui svarbiose. Būtent izoliaciniai sluoksniai ties stogo susikirtimo vietomis, sienų blokais ir sankirtomis su grindimis ir lemia vieną iš svarbiausių apsaugų namo karkasui bei užtikrina energijos taupymą.

Šiltinimo sistemos

Antras dalykas ir ko gero kartu – svarbiausias karkasinių namų energetinio taupumo atžvilgiu yra kartu su jais įrengiamos šiltinimo sistemos. Jų tikslas yra ne tik sulaikyti šilumą šaltuoju metu laikotarpiu, tačiau ir leisti namui vėdintis esant dideliems karščiams.

Šios apšiltinimo sistemos yra rengiamos plačiai ir gausiai. Tai reiškia – jog medžiagomis yra padengiamos namo sienos, stogas, nėra pamirštamas ir antras ar trečias aukštai. Kaip ir minėta jos įrengiamos su tikslu būti efektyvios ne tik žiemą, bet ir vasarą.

Naujos kartos sistemos leidžia sulaikyti pastate esančią energiją tuo metu kai yra šalta, o namui kvėpuoti esant labai šiltam orui. Neretai karkasinių namų šiltinimo sistemos dar yra vadinamos “kvėpavimo” sistemomis leidžiančioms orui laisvai keliauti po pastatą.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme pagrindines karkasinių namų energetinio taupumo priežastis – gerai ir pagal standartus atlikti darbai bei svarbios apšiltinimo sistemos kurios padeda rūpintis šilumos kiekiu pastate. Iš tiesų, pasirinkus kvalifikuotą statybos įmonę galima tikėtis puikiai įrengto ir taupaus namo.

Daugiau informacijos: https://oskarostatyba.lt

 

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]