Namo statybos patarimai, kurie padės sumažinti patiriamas išlaidas

Bene kiekvieno iš mūsų svajonė – nuosavas namas su visais patogumais ir privalumais, kuriame mes jaučiamės tikrais šeimininkais! Tačiau, jei nebūsite pakankamai atsargūs ir atidūs statydami savo nuosavą namą, šios svajonės gali virsti tikra nesėkme, todėl skubame jums pateikti keletą patarimų, kurie gali padėti įgyvendinti savo svajonių namo projektą ir sumažinti patiriamas išlaidas.

Kaip išvengti per daug didelių išlaidų ir pasiekti puikų rezultatą

  • Reputacija kalba pati už save: rinkdamiesi architektą ar statybininkus įsitikinkite, kad pamatėte bent keletą jų anksčiau įgyvendintų projektų. Taip pat skirkite laiko ir pastangų tam, kad surastumėte kitų vartotojų atsiliepimus, tokiu būdu geriau suprasdami, ko galite tikėtis, jei pasirinksite konkretų paslaugų teikėją. Niekuomet neskubėkite pasirašyti paslaugų sutarties prieš tai gerai neįsitikinę jų galimybėmis ir patirtimi.
  • Labai atidžiai planuokite savo išlaidas: užsirašykite visas išlaidas, kurias patirsite, ir nustatykite ar jos iš tikrųjų yra būtinos. Nenustebkite, jei šis sąrašas pasirodys labai ilgas, ir nepamirškite numatyti, jog iš anksto suplanuotos išlaidos statybų proceso eigoje gali ir išaugti. Taigi, išsamus planas – tai ideali jūsų svajonių namo pradžia! Be to, kuo ilgesnė namo statybų trukmė, tuo labiau gali išaugti ir patiriamos išlaidos.
  • Pigiausia ne visada yra geriausia: rinkitės tik pripažintus ir žinomus prekės ženklus – nesvarbu, ar tai būtų plienas, cementas, ar elektros ir (arba) santechnikos įranga. Iš pradžių sutaupę keliolika eurų, tačiau įsigiję ne pačios aukščiausios kokybės produktą, ilgainiui suprasite padarę brangiai kainuojančią klaidą. Tokiu atveju vėliau jūsų išlaidos gali išaugti net dvigubai – jau nekalbant apie mažesnį namo saugumą.
  • Tinkamai apšiltinkite namą: norint jaukaus, šilto, saugaus ir energetiškai efektyvaus namo būtina pasirinkti ir kokybiškus namo apšiltinimui pritaikytus sprendimus. Pavyzdžiui, pasirinkus namo apšiltinimą biria mineraline vata, užtikrinsite puikų mikroklimatą, atsparumą drėgmei, garso izoliaciją, šilumą, taip pat sumažinsite ir šilumos energijos suvartojimą bei padidinsite namuose juntamą jaukumą. Be to, tai yra labai ekonomiška alternatyva tradiciniams namų apšiltinimo būdams.
  • Kai kuriuos darbus galite atlikti ir patys: nepaisant to, kas įgyvendins didžiąją dalį namo statybos darbų, tam tikrus darbus visuomet galite atlikti ir patys, tokiu būdu sutaupydami daugiau lėšų. Pavyzdžiui, po kiekvieno statybų etapo lieka daug statybinių šiukšlių – pradedant plytų likučiais ir baigiant keramzitu bei šiltinimo izoliacija – vata. Jei statybinių šiukšlių surinkimu ir šalinimu rūpinsis jūsų pasirinkti specialistai, susidursite su didesniais kaštais, tačiau jei jums pagelbės vakuuminis siurblys (arba vakuuminė pompa), galėsite greitai ir saugiai pašalinti visas statybines šiukšles. Taip sutaupysite daugiau laiko ir pinigų.
  • Tai visada bendros pastangos: kiekviename etape, pradedant namo projektavimu ir baigiant įvairiais vidinės apdailos bei kosmetiniais darbais, į procesą įtraukite ir savo šeimą bei draugus. Kas žino, kokių naudingų patarimų galite sulaukti iš savo artimos aplinkos! Ar tai būtų papildomo elektros lizdo vieta, ar ideali vieta skalbimo mašinai! Taigi, nepamirškite pasinaudoti draugų ar giminaičių, kurie jau anksčiau vykdė namo statybos ir jo įrengimo darbus, patirtimi.
  • Pridėkite asmeninių akcentų: tai jūsų namai, todėl įvairius akcentus turite pasirinkti patys. Plytelės, spalvų deriniai, kraštovaizdžio dizainas, vidinės nišos jūsų meno dirbiniams eksponuoti ir kt. Nepaisant to, kad architektas ar statytojas gali turėti savitą požiūrį – supraskite, kad jūsų skoniai gali skirtis, o galų gale – tai juk jūsų namas!
  • Galvokite apie praktiškumą: mažos, bet svarbios detalės, pvz., kad vaikų kambarys būtų atokiau nuo triukšmingų vietų, valgomasis – arti svetainės, terasos grindjuostės apsaugotos nuo drėgmės ir kt., gali turėti didelės įtakos jūsų gyvenimo kokybei, užtikrinant didesnį komfortą ir jaukumą.
  • Būkite išvien su gamta: užtikrinkite, kad jūsų namo plane būtų kuo geriau išnaudota natūrali saulės šviesa ir vėdinimas. Paprašykite architekto užtikrinti tinkamą stoglangių ir ventiliacijos angų vietą. Jei planuojate naudoti atsinaujinančiąją energiją, prieš statybas suplanuokite saulės energijos paskirstymą. Taip išvengsite vėlesnio laidų permontavimo ir komutacinių jungiklių gadinimo! Be to, į darbų planą galite įtraukti ir lietaus vandens surinkimo sprendimus.
  • Planuokite ateitį, o ne dabartį: sunkiausias namo statybos patarimas – galvoti dvidešimčiai ar trisdešimčiai metų į priekį. Jūsų šeima gali būti didesnė, o vaikai jau bus užaugę. Planuokite daugiau ir erdvesnių kambarių, jei tai atitinka jūsų biudžetą. Suprojektuokite kambarius taip, kad į juos būtų patogu patekti vyresnio amžiaus žmonėms (juk laikas nestovi vietoje!), taip pat pasirūpinkite, kad būtų patogu parkuoti ir laikyti automobilį, būtų pakankamai vietos daiktų sandėliavimui ir kt.
  • Stebėkite namo statybos ir vidaus įrengimo darbus: žinoma, vienas akivaizdžiausių ir svarbiausių patarimų visuomet yra nuolatinis namo statybos darbų stebėjimas ir priežiūra. Reguliariai bendraukite su statytojais, kad būtumėte tikri, jog viskas vyksta pagal planą. Asmeninė kiekvieno etapo pažangos stebėsena ilgainiui nulemia puikius rezultatus.

Visa tai turėtų padėti jums ne tik išvengti pernelyg didelio galvos skausmo, tačiau taip pat leisti sutaupyti daug daugiau lėšų, neaukojant pasirenkamų sprendimų kokybės ir ilgaamžiškumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Penkios įkurtuvių dovanos idėjos, kurios nepaliks abejingų

Norite atnešti džiaugsmo draugams ar šeimos nariams, kurie ką tik leidosi į įdomią ir kartais nelengvą persikraustymo į naujus namus kelionę? Parodykite jiems savo meilę ir palaikymą su dailia ir apgalvota dovana, kuri padės jiems įsikurti naujoje erdvėje, o kartu vis primins apie jus. Apšvieskite jų naują erdvę stilingu šviestuvu Padėkite savo artimiesiems sukurti naujuose […]

Valgomojo stalai: viskas, ką turite žinoti

Valgomojo stalai yra būtini baldai, kurie yra centrinė susirinkimo vieta valgant, bendraujant ir užsiimant įvairia veikla. Pasirinkus tinkamą virtuvės stalą, tai gali turėti didelę įtaką jūsų erdvės funkcionalumui ir estetiniam patrauklumui. Pateikiame keletą svarbiausių aspektų renkantis virtuvės stalą: