Morkų tręšimas

morkos

Vieni daržininkai daigus tręšia pramoninėmis trąšomis, kiti labiau vertina natūralias priemones, nekenkiančias sveikatai. Augalai lengvai pasisavina organines trąšas ir nenuodija dirvožemio, bei jo gyventojų sliekų, kurie purena dirvą. Pavyzdžiui, dilgelių antpilas, bet kuri daržovė apsidžiaugs patręšta dilgelių, pasižyminčiu itin vertinga sudėtimi, antpilu. Dilgelių antpilas aprūpina morkas geležimi, kaliu, magniu ir kitais naudingais mikroelementais. Nors organinės trąšos mūsų sveikatai nekenksmingos, jų dažnai nepakanka, kad morkos normaliai augtų, ypač jeigu dirvožemis nėra lengvas ir derlingas. Tokiu atveju  skurdų gruntą geriau tręškite kompleksinėmis trąšomis.

Augalų tręšimas kompleksinėmis trąšomis per lapus

Tręšdami per lapus, sumažiname maisto medžiagų trūkumą kritiniu augalams momentu. Žinoma, kad papildomai per lapus patręšti augalai apie 50 proc. maisto medžiagų įsisavina per pirmąsias šešias valandas. Be to, tręšiant per lapus nekeičiama dirvos struktūra, mažėja dirvožemio ir gruntinių vandenų užterštumas. Šiandien gaminamuose trąšuose mikroelementai būna kartu su chelatiniais junginiais, todėl keletą kartų pagerėja maisto medžiagų įsisavinimas per lapus. Antroje vegetacijos pusėje, formuojantis daržovių derliui, tinka žaliasis nutrifolas, kuriame padidintas kalio ir fosforo kiekis lemia greitesnį derliaus formavimąsį bei brendimą. Kalcio salietra laukams ir kalcio salietra, praturtinta boru, aprūpina augalus azotu, kalciu vegetacijos laikotarpiu, derlius būna kokybiškesnis, geresnės priekinės išvaizdos, atsparesnis grybinėms ligoms sandeliuojant.

Morkos

Morkos- viena mėgstamiausių mūsų krašte daržovių. Tai didžiausias karotino šaltinis gamtoje. Jose gausu ir kitų vitaminų bei mineralinių druskų, ypač fosforo, kalcio, magnio, geležies. Morkos pagal vegetacijos trukmę skirstomos į ankstyvąsias, kurios uždera per 80- 100 dienų, ir vėlyvasias. Vėlyvųjų morkų veislių vegetacija trunka ilgiau kaip 120 dienų. https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/morkos

Kokią morkų veislę pasirinkti?

Patariama rinktis lietuvišką daržovių veislę, mūsų sąlygoms išvestą ir išaugintą. Selekcininkai stengiasi, kad daržovės būtų atsparesnės ligoms ir kenkėjams, aplinkos sąlygų poveikiui, nereikalautų gausaus tręšimo… Morkų veislės, pagal šakniavaisių formą grupuojamos į tipus. Lietuvoje labiausiai paplitę šie: Amsterdam, Nantes, Berlikum, Imperator, Chantenay. Ypač Lietuvoje paplitusios morkos su Nantes tipo šakniavaisiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Penkios įkurtuvių dovanos idėjos, kurios nepaliks abejingų

Norite atnešti džiaugsmo draugams ar šeimos nariams, kurie ką tik leidosi į įdomią ir kartais nelengvą persikraustymo į naujus namus kelionę? Parodykite jiems savo meilę ir palaikymą su dailia ir apgalvota dovana, kuri padės jiems įsikurti naujoje erdvėje, o kartu vis primins apie jus. Apšvieskite jų naują erdvę stilingu šviestuvu Padėkite savo artimiesiems sukurti naujuose […]

Valgomojo stalai: viskas, ką turite žinoti

Valgomojo stalai yra būtini baldai, kurie yra centrinė susirinkimo vieta valgant, bendraujant ir užsiimant įvairia veikla. Pasirinkus tinkamą virtuvės stalą, tai gali turėti didelę įtaką jūsų erdvės funkcionalumui ir estetiniam patrauklumui. Pateikiame keletą svarbiausių aspektų renkantis virtuvės stalą: