Mini rekuperatoriai – kas tai per prietaisai?

Anksčiau statant namus beveik jokio dėmesio nebuvo skiriama vėdinimo sistemoms. Jos buvo sudedamos minimalios arba jų iš viso nebūdavo. Šiandiena, situacija yra kardinaliai kitokia. Statant naujus namus, didelis dėmesys yra kreipiamas į vėdinimo sistemas, kad jos būtų kokybiškos ir tarnautų tikrai ilgą laiką. Vienas iš vėdinimo sistemos pasirinkimas yra mini rekuperatorius, tad plačiau apie juos papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip galima apibūdinti mini rekuperatorius?

Tai vienas iš vėdinimo sistemos pasirinkimų, kuriems vėdinti patalpas nereikalingas ortakis. Jų pagalba galima ne tik kokybiškai pravėdinti namus, bet ir namuose išlaikyti šilumą, nes net ir pačiu šalčiausiu metu nereikia atidaryti langų ir išleisti namuose sukauptos šilumos, kurią pakeis vėsesnis oras. Tad jie leidžia sutaupyti šilumai išleidžiamus kaštus. Tad tokį prietaisą renkasi vis daugiau žmonių, kurie sužino, kokią didelę naudą galima gauti iš šio prietaiso.

Kada namuose pravartu turėti mini rekuperatorius?

Jeigu gyvenate namuose, kuriuose nuo pat pastatymo nėra įrengta vėdinimo sistema, o įprastą oro kondicionierių sumontuoti yra sunku, tuomet puikus sprendimas yra mini rekuperatoriai. Jie taip pat puikiai tinka tada, kai nėra pakankamai vietos įrengti ortakių sistemai, nes kaip ir minėjome anksčiau, jie veikia be šios sistemos. Tad jei namuose pastebėjote atsirandančio pelėsio ženklus, labai dažnai rasoja langai, tai gali būti pirmasis ženklas, kad jūsų namuose vėdinimo sistema yra netinkama. Bet šią bėdą galite labai greitai išspręsti įsigydami mini rekuperatorių. Be to, jis naudingas ir tada, kai centralizuota vėdinimo sistema negali pakankamai išvėdinti patalpų. Tad turint tokį prietaisą galėsite pamiršti apie langų varstymą žiemos metu.

Kaip jį reikėtų pasirinkti?

Pirmiausia reikėtų žinoti vieną dalyką apie mini rekuperatorius. Jie yra skirstomi į dvi rūšis pagal šilumokaičius, pirmoji yra plokštelinė, o antroji keramikinė. Tad jūs turite žinoti, koks vėdinimo būdas jums reikalingas, tai yra ar oras turi cirkuliuoti nuolatos, ar vėdinimas reikalingas tam tikru momentu. Tad toks pagrindinis skirtumas yra tarp plokštelinio ir keramikinio šilumokaičio. Taip pat renkantis mini rekuperatorių, verta atkreipti dėmesį, kokio dydžio patalpas jis turės aptarnauti ir kiek toje patalpoje gyvena žmonių. Nes dažniausiai, jei patalpos būna didesnės ir juose gyvena daugiau nei du asmenys, vieno mini rekuperatoriaus nepakanka, tad iš anksto turėtumėte nusiteikti, kad juos reikės įsigyti net kelis, jei namuose norite tikrai kokybiško oro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Aliuminio profiliai, kur juos panaudoti?

Aliuminio profilių naudojimas yra paplitęs daugelyje sričių. Šis paprastas, tačiau išradingas šiuolaikinės metalo gamybos produktas atnešė daug privalumų ir palengvino darbus. Jis buvo naudojamas įvairiose konstrukcijose, modeliavimo ar rėminimo srityse. Aliuminio gamintojai sugebėjo pagaminti diferencijuotus ekstruzinius profilius, pasižyminčius unikaliomis savybėmis. Taigi, kur gali būti panaudotas aliuminis ir aliuminio profiliai? Kur galima panaudoti aliuminio profilius? Išradus […]

Roletų paieškos: gidas

Langų uždangalai yra labai įvairūs, tad juos renkantis siūlome kuo daugiau dėmesio skirti inovacijoms, kurios pasiekia vis didesnį dalį žmonių. Nors užuolaidos yra klasika, tačiau tam tikra prasme jos yra ir atgyvena, kadangi kaupia dulkes, juolab, užima daug vietos, o dažniausiai mažuose namuose ir taip jos trūksta. Kaip alternatyva gali būti roletai. Tai yra universali […]