Masažuokliai, kovoje su nerimu ir panikos priepuoliais
Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą savo gyvenime yra patyręs panikos priepuolį, ar jautęs stiprų nerimą. Jeigu nesate tikri kaip atrodo panikos priepuolis, susipažinkite: priepuoliai apibrėžiami kaip „panikos epizodas“. Epizodą lydi prakaitavimas, greitas ir stiprus širdies plakimas, greitas ir negilus kvėpavimas, galvos svaigimas, realybės nebuvimo jausmas ir mirties baimė. Tuo tarpu nerimo sutrikimui būdingas per didelis, perdėtas nerimas dėl tam tikros, dažniausiai konkrečios priežasties ir nerimas be visiškai akivaizdžių priežasčių. Žmonės gyvenantys su nerimo sutrikimo simptomais yra linkę iš gyvenimo tikėtis blogiausio ir negali nustoti nerimauti dėl paprastų kasdienių dalykų, tokių kaip: darbas, šeima, pinigai, draugai, partneriai, pasaulinės problemos ir kt.
Kaip padeda masažuokliai?
Atsipalaidavimo metodai, tokie kaip sąmoningumo ugdymas ar kvėpavimo pratimai, yra geras ir patvirtintas nerimo gydymo būdas. Masažas, tuo tarpu – vienas seniausių metodų siekiant atpalaiduoti kūną. Keli mokslinių atlikti tyrimų projektai parodė, kad švelnus žmogaus prisilietimas ir masažuoklių judesiai primenantys žmogaus rankas, veiksmingai mažina pasikartojančius panikos priepuolius, nerimo sukeliamą įtampą. Po tyrimo, tiriamiems projekto dalyviams (pacientams), buvo nustatyti staigūs teigiami pokyčiai, įskaitant sumažėjusį kortizolio (streso hormono) ir padidėjusį serotonino (laimės hormono) ir dopamino (pasitenkinimo hormono) kiekį. Masažas akivaizdžių teigiamų rezultatų suteikia ir tiems, kurie serga depresija ar su depresija susijusiomis ligomis, ar jų pasekmėmis.
Kodėl masažas padeda?
Masažas jau nuo senų laikų būdavo naudojamas siekiant išgydyti fizines ligas: skausmo sukeltus sindromus, autoimuninių ir imuninių ligų simptomus. Šiais laikais, norint patirti masažo stebuklus nereikia net išeiti iš namų, pakanka įsigyti masažuoklį internetu. Majamio medicinos universiteto mokslininkai įrodė, kad masažuokliai turi teigiamą poveikį žmonėms kenčiantiems nuo įvairių psichinės sveikatos problemų, įskaitant jau minėtą depresiją, valgymo sutrikimus ir stresą. Tyrimo grupė nustatė, kad tyrimo dalyviams, kuriems buvo atliktas masažas, serotonino ir dopamino kiekis padidėjo maždaug 30%. Šie atradimai rodo, kad masažas yra atsakingas už savijautos pagerėjimą ir streso sumažėjimą.
Ką daryti, jeigu nespėji atsipalaiduoti?
Šiais laikais greitas gyvenimo ritmas mums beveik neleidžia atsipalaiduoti. Dauguma rūpinamės savo fizine sveikata, tačiau neturėtume pamiršti ir psichologinės sveikatos. Jei neturite laiko reguliariam atsipalaidavimui masažo salone, yra daugybė kitų būdų tą pačią atsipalaidavimo kokybę patirti ir pas save namuose. Internete galima įsigyti masažuoklių, kurie atitiks jūsų poreikius, finansines galimybes ir užimtą grafiką.