Martyno Margevičiaus darbų paroda – keramiko rankų palaimintas nežinojimas

Šių metų liepos 7 dieną 18.00 valandą projektinėje erdvėje „Galera” (adresas Užupio g. 2 a, Vilnius) atidaroma keramiko Martyno Margevičiaus darbų ekspozicija „Nežinia“. Ši paroda yra trečioji Užupio meno inkubatoriaus rengiamo jaunųjų menininkų parodų ciklo dalis.

Martyno Margevičiaus darbų ekspozicija „Nežinia“
Martyno Margevičiaus darbų ekspozicija „Nežinia“

„Nežinia“ – tai konceptualios, skulptūrą primenančios keramikos pastanga kalbėti apie būseną, į kurią žengti reikia viską pamiršus, atsisakius vertinimo ir noro ją paversti žinojimu. Patirti nežinią be pretenzijos ją įveikti.

„Mano darbas – abstrakčios biomorfinės formos – simbolizuoja pačią nežinią. Tai objektai, kurių paskirties neįmanoma atspėti metus greitą žvilgsnį, formos niekam nepritaikomos, gamtiškos, netgi šiek tiek gyvos. Akmenį primenantis paviršius suteikia ilgaamžiškumo įspūdį, tarsi objektai būtų senesni už žmogų gal net tūkstančius metų. Paviršiuje matomos juodos skylės, atsiveriančias į paslaptingų formų vidų, užduodančios klausimą – „kas slypi viduje?”. Deja, tamsa viduje aklina, ir ką nors įžiūrėti beveik neįmanoma. Tie, kas susidomi ir išdrįsta patyrinėti šiuos objektus iš arčiau, paimti juos į rankas, pajus ir išgirs viduje judančius objektus. Tyrinėjant kinetiniu-akustiniu būdu galima tik bandyti suvokti skirtingas jų forams, dydžius, nuspėti judėjimo kelią. Taigi savo darbu aš sukuriu nežinią ir leidžiu žmogui su ja susidurti, pažinti bei tirti.“ (Martynas Margevičius.)

Įėjimas nemokamas.

Paroda veiks iki 2016 metų liepos 16 dienos.