Kultūrinės edukacijos projektas „MENAS UŽAUGTI“

„Arkos” dailės galerijos ir Vilniaus Minties vaikų globos namų kultūrinės edukacijos projektas ir parodėlė LDS galerija ARKA, Aušros Vartų g. 7, Vilnius.

Projekto pristatymas 2017 metų sausio 26 dieną, ketvirtadienį, 15.00 valandą.

Paroda veiks iki šių metų vasario 11 dienos.

Projekto rėmėjas – LR Kultūros taryba

„Arkos“ dailės galerijos 2015 m. pradėtas edukacinis projektas per vienerius metus iš patrauklios idėjos tapo realybe: Minties vaikų globos namų auklėtiniai puikiai žino, kas yra Dailės galerija ir dažnai bei noriai čia lankosi. Arkos galerija prisideda prie vaikų globos namų augintinių meninio ugdymo, domėjimosi daile ir menu apskritai, tuo pačiu praturtina ir plečia vaikų iš globos namų kultūrinius poreikius bei gyvenimo pažinimo ribas.

Mažieji mūsų draugai atvyksta iš Vilniaus Minties vaikų socialinės globos namų, kurie įkurti 1980 m. Vilniuje, Minties g. 1. Šiuose namuose keturiose šeimynose gyvena virš 40 vaikų nuo kūdikystės iki pilnametystės. Tai – našlaičiai ir likę be tėvų globos, socialiai pažeidžiami vaikai.

MENAS UŽAUGTI
MENAS UŽAUGTI

„Arkos“ dailės galerija vykdo išplėstinę dailės edukacijos programą, skatinančią kūrybiškumą, plečiančią vaikų akiratį dailės srityje, kviečia juos apsilankyti dailės parodose ne tik „Arkos“ galerijoje, bet ir Dailės muziejuje, Vilniaus dailės akademijoje, kitose galerijose, įdomiuose meno renginiuose.

Dauguma „Arkos“ galerijos menininkų ir kuratorių yra išskirtinės, įdomios asmenybės, puikūs ir žinomi pedagogai, dėstantys įvairiose Vilniaus dailės mokyklose, turintys ilgametę bendravimo su įvairaus amžiaus vaikais patirtį bei mokantys perteikti savo talentą ir sukauptas žinias. Menininkai noriai bendrauja su vaikais, praveda dailės užsiėmimus, kviečia į savo studijas, kartu lankosi dailės parodose. Po kiekvienos aplankytos parodos dailininkai praveda mažiesiems lankytojams pamokėles, kur kartu piešia, klijuoja, audžia, velia, pina ir daro kitokius dailės darbelius. Taip pat kartu užkandžiauja, dalinasi įspūdžiais, planuoja, ką dar norėtų kartu nuveikti. Į projektą įtraukiame savo kaimynus – Lietuvos nacionalinę filharmoniją, Valstybinį Jaunimo teatrą ir kt.

Džiaugiamės, kad vaikai su džiaugsmu atvažiuoja į galeriją, domisi mūsų darbu, pasakoja apie savo gyvenimą, dalinasi norais ir svajonėmis. Smagu matyti, kaip blizga jų akys, kaip jie noriai bendrauja, visko klausinėja, kaip nuoširdžiai mojuoja atsisveikindami.

Šia ilgalaike meno pažinimo programa siekiame sumažinti kultūrinę atskirtį tarp vaikų, gyvenančių globos įstaigose ir šeimose, sudominti vaikus meno pasauliu, padėti jiems suprasti ir atrasti dailę, muziką, teatrą. Tuo pačiu įskiepyti poreikį lankytis kultūros renginiuose: parodose, koncertuose, spektakliuose, atrasti ten atgaivą ir šviesių gyvenimo spalvų.

Projekto kuratorė
„Arkos“ galerijos direktorė dailininkė
Dovilė Tomkutė-Veleckienė

Susiję straipsniai:

Prabangus restoranas Vilniaus senamiestyje

Kiekviename didmiestyje galime nesunkiai rasti dešimtis skirtingų restoranų. Vilniuje restoranai išsiskiria savo autentiškumu, aukštu lygiu ir unikalia verslo idėja. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas iš jų yra vertas jūsų laiko ir pinigų. Jei norite lankytis tokiose vietose kaip prabangūs restoranai, turite žinoti keletą aspektų, kurie padės objektyviai įvertinti jų kokybę ir lygį. Kaip atskirti, kuris […]

Nudžiuginkite darbuotojus: 3 originalios kalėdinių dovanų idėjos

Kalėdos – puiki proga parodyti dėmesį ir padėkoti darbuotojams už jų atliktą darbą. Originalios kalėdinės dovanos ne tik nudžiugina, bet ir motyvuoja darbuotojus – stipri komanda, kurioje kiekvienas lieka pastebėtas, kur kas pozityviau nusiteikia naujiems iššūkiams ateinančiais metais. Štai net 3 dovanų idėjos, kaip šiemet sužavėti savo komandą! Personalizuotas dovanų rinkinys Vienas geriausių būdų parodyti, […]