Kodėl Xenon lemputės?

 

Kokybiškos automobilio šviesos turėtų atsidurti TOP5, kai renkatės naują automobilį.  Ksenoninės šviesos – labai svarbi automobilio detalė ir štai kodėl:

  1. Geresnis matomumas tamsiu paros metu. Xenon lemputės šviečia kur kas ryškiau, nei paprastos halogeninės, todėl tamsiu paros metu žibintai veikia geriau.
  2. Prisitaikantys žibintai. Nors xenon lemputės ir šviečia gerai, tačiau joms reikia pareguliuoti šviesos kampą. Kitaip šviesos bus neefektyvios. Tokiu būdu yra sukurtos technologijos, reguliuojančios apšvietimo lęšių kampą. Taip šviesa eina daugiau į šonus arba į priekį. Kodėl tai svarbu pas mus? Todėl kad kaimo vietovėse naktimis pilna pėsčiųjų ir dviratininkų, kurie vis dar nepasivargina apsikarstyti atšvaitais, tad kliūtį vairuotojai pamato priešpaskutinę akimirką…
  3. Neakina kitų vairuotojų. Balta šviesa nepatinka mūsų akims, pripratusioms prie prieblandos. Dėl to reikia rinkti kokybiškas ksenonines lemputes, kad jos neakintų priešais atvažiuojančių automobilių.
  4. Ilgiau veikia, nei halogeninės lemputės. Xenon lemputės veikia 2500 valandų, kai halogeninės – tik 500. Skirtumas akivaizdus – ksenonai veikia 5 kartus ilgiau.
  5. 7 metų garantija. Populiarieji ksenoninių lempučių gamintojai Osram (beje, jie ir sukūrė xenono technologiją prieš keletą dešimtmečių), Philips ir kiti suteikia papildomas garantijas savo lemputėms. Šalia 4 metų standarinės garantijos suteikiama dar 3 metų garantija, tokiu būdu lemputės gali tarnauti tiek laiko. Nusipirkę naują automobilį ir kartą pakeitę lemputes daugiau nebeturėsite rūpintis jų keitimu. Ypač, kai šiuolaikiniai žibintai tokie sudėtingi ir, norint pakeisti lemputę, reikia nusiimti visą žibintą…

 

Ksenoninės lemputės yra brangesnės, nei halogeninės. Čia ir ginčytis neverta. Bet jos pigesnės, nei LED, kurios dar tik prasideda arba lazeriai (čia iš viso nauja technologija). Tai vidurinis variantas pagal kokybės ir kainos santykį. Gaila, kad į senus automobilius ksenonai montuojami gana sudėtingai dėl aukštų reikalavimų. Bet pirkti galima ir interneto parduotuvėse, kur kaina tikrai būna mažesnė, nei realiose ir taip galima sutaupyti keletą eurų.

Beje, keisti ksenonines lemputes rekomenduojama tik patyrusiems ir apie automobilius šiek tiek daugiau, nei vidutinis vairuotojas nusimanantiems žmonėms. Arba tai daryti autoservise. Kodėl? Priežastis labai paprasta – lempučių negalima lieti plikomis rankomis, kad nepasidengtų stiklas riebaliniu sluoksniu ir nesuprastėtų jo šviesos sklaidos savybės. Kitas dalykas – dažnai keičiant ksenonines lemputes reikia išimti visą žibinti. Išimti nesudėtinga, bet štai sudėti kaip turi būti pagal gamintojo rekomendacijas gali tikrai ne visi. Bet, turint omenyje, kad ksenonus keisti reikia tik kartą per 7 metus, tai nėra didelės išlaidos.

Prieš pirkdami lemputes įsitikinkite, kad perkate būtent tokio cokolio lemputes D1S ir D1R skiriasi, todėl būtina žinoti, kokios lemputės reikalingos būtent jūsų automobiliui.

 

Susiję straipsniai:

Automobilio veiklos nuoma: lankstus ir patogus sprendimas verslui ir privatiems asmenims

Automobilių nuoma gali būti puikus sprendimas privatiems asmenims, kuriems reikalingas automobilis asmeniniam naudojimui. Automobilio nuoma turi daug privalumų, įskaitant  lankstumą: išsinuomoję automobilį asmenys gali naudotis transporto priemone be ilgalaikio įsipareigojimo pirkti ar išsinuomoti automobilį. Tai ypač naudinga tiems, kuriems automobilio gali prireikti tik retkarčiais arba trumpam laikui. Ekonomiška: automobilio nuoma gali būti ekonomiškesnė išeitis nei […]

Kai krovinių pervežimas tampa būtinas

Krovinių pervežimas Kaune vaidina svarbų vaidmenį įvairiose pramonės šakose, užtikrindamas patikimą ir veiksmingą prekių gabenimą iš vienos vietos į kitą. Yra specifinių situacijų, kai krovinių pervežimo paslaugos tampa būtinos ir siūlo įvairius poreikius atitinkančius sprendimus. ·         Verslo perkėlimas: Kai verslas persikelia į naujas patalpas arba plečia savo veiklą, efektyvus krovinių gabenimas tampa labai svarbus. Norint […]