Įdomūs faktai apie Vokietiją
Jei jus domina darbas Vokietijoje, prieš išvykdami į šią Europos šalį turėtumėte pasidomėti ne tik joje esančiomis darbo galimybėmis, tačiau ir pačia šalimi. O tam, kad tai padaryti jums būtų paprasčiau, pateikiame ne vieną įdomų faktą apie Vokietiją.
- Vokietijoje gyvena daugiau nei 83 mln. gyventojų – daugiausiai visoje Europoje.
- Vokietijos nacionalinio himno „Deutschlandlied“ melodija buvo sukurta austrų kompozitoriaus Joseph Haydn. Lyrika buvo paremta Heinrich Hoffmann von Fallersleben poema. Tačiau nuo 1952 m. yra giedama tik trečdalis himno, kadangi kitos dvi himno dalys turėjo užuominų į Nacių erą.
- Vokietijos didžiausias miestas yra jos sostinė Berlynas. Prieš susijungimą – Bona buvo Vakarų Vokietijos sostine, o Rytų Berlynas buvo Rytų Vokietijos sostine.
- Prezidentas yra Vokietijos vadovas, tačiau jo pagrindinės pareigybės yra šalies reprezentavimas.
- Vokietijos vėliavos spalvos kilo iš Šventojo Romos imperatoriaus vėliavos spalvų.
- Karalius Heinrichas I buvo pirmasis Vokietijos karalius. Jis buvo karūnuotas Kvedlinburge 919 m. Dabar Kvedlinburgas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
- Dažniausia pavardė Vokietijoje yra Müller.
- Vokiečiai yra tarp daugiausiai alaus suvartojančių žmonių pasaulyje. 2014 m. duomenimis, vidutiniškai per metus vokietis suvartoja 114 litrų alaus.
- Vokietijoje yra apytiksliai 1,250 alaus daryklų. Beveik pusė jų yra įsikūrusios Bavarijoje, kur pagaminama apytiksliai 40 skirtingų alaus rūšių ir veikia daugiau nei 4000 prekės ženklų.
- Noišvanšteino pilis buvo pastatyta Bavarijos karaliaus Liudviko II, kompozitoriaus Ričardo Vagnerio garbei.
- „Zoologischer Garten“, kuris yra įsikūręs Berlyne, yra seniausias zoologijos sodas Vokietijoje ir pats didžiausias visame pasaulyje. Jame yra 1500 skirtingų rūšių ir 19 500 gyvūnų (2013 m.)
- Daugybė visame pasaulyje puikiai žinomų klasikinės muzikos kompozitorių kilo iš Vokietijos – tarp jų yra Bachas, Hendelis, Bethovenas, Šumanas, Mendelsonas, Bramsas, Vagneris, Štrausas.
- Seniausia fleita buvo pagaminta iš paukščio ir mamuto kaulų – ji yra 40 000 metų senumo. Šią fleitą rado pietinėje Vokietijos dalyje, Geissenkloesterle urve.
- 1836 m. Drachenfels (Siebengebirge), kuris yra šiaurės Reine-Vestfalia, tapo pirmuoju pasaulyje gamtos rezervatu.
- Vokietija buvo pirmoji šalis pasaulyje, kuri 1916 m. balandžio 30 d. per Pirmąjį pasaulinį karą įvedė vasaros laiką.
- Terminas „ekologija“ pirmiausia buvo pradėtas vartoti 1866 m. vokiečių zoologo Ernst Haeckel.
- Vokietija pagal atliekų perdirbimą užima trečiąją vietą – po Šveicarijos, esančios pirmoje vietoje, ir Austrijos, užimančios antrąją.
- Johannes Gutenberg išrado spausdinimo presą. Gutenbergo biblija, kuri yra viena iš pačių rečiausių ir labiausiai įkvepiančių knygų, buvo išleista 1455 m. ir tapo pirmąja minėtu presu atspausdinta knyga Vakarų Europoje.
- „Siemens AG“ yra tarptautinis konglomeratas ir didžiausia Europoje inžinerinė kompanija, kurios pirmtakė yra „Siemens & Halske“ kompanija. Pastaroji 1881 m. sukūrė pirmąjį pasaulyje elektrinį tramvajų „Gross-Lichterfelde“.
- Zugspitze yra aukščiausias Vokietijos kalnas, kuris yra beveik 3 km. virš jūros lygio.
- Ulmer Münster yra pati aukščiausia pasaulyje katedra, siekianti 161,53 m. aukštį.
- Pats ilgiausias vokiškas žodis yra Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft. Jį sudaro net 79 raidės ir greičiausiai jūs nė nebandysite jo perskaityti.
- Visų mėgstamus guminius meškiukus išrado vokiečiai.
- „Berlin Hauptbahnhof“ – didžiausia Europoje traukinių stotis buvo atidaryta 2006 m.
- Pirmasis keleivinis lėktuvas DELAG (Deutsche Luftschiffahrts-Aktiengesellschaft) buvo pagamintas 1909 m. lapkričio 16 d. Frankfurte.