Domenų registravimas – ką reiktų žinoti

Kai užsakinėjate hostingo (web hosting) paslaugas, jūsų visada paprašys domeno – su kuriuo bus susietą jūsų paskyra. Jei domeno neturite, pats laikas jį užsisakyti. Jei tai .lt domenas, tai kainuos apie 10-12 eurų. Taip, domenas metams kainuoja tiek pat, kiek brendžio butelis savaitgalio linksmybėms, po kurių niekas nebeskaičiuoja nei išleistų pinigų, nei prarastų draugų…

Domenų registravimas kartais yra apipinamas ir mitais bei paskalomis. Pasistengsime viską aiškinti tiesiai šviesiai ir jokių prasimanymų neplatinti.

Pigiausi domenai – mažiau nei 1 euras?

Ar domenai yra brangūs? Štai pavyzdžiui .eu domenas dabar kainuoja 6,99 euro + PVM. Jei kažkas sako, kad galima dar pigiau įsigyti domenus, reiktų atkreipti dėmesį ne tik į dabartinę kainą, bet ir nuolatinį atnaujinimo mokestį. Štai pavyzdžiui viena iš populiariausių lietuviškų hostingo kompanijų parduoda domenus .site po 1,99 eur. Galima susigundyti, tiesa? Bet turėkite omenyje, kad šio domeno pratęsimo mokestis yra ne 1,99, o 29,99 euro. Kitais metais būsite nemaloniai nustebinti, nes pigus domenas taps labai brangus. Panaši situacija yra ir su kitu domenu .store. Akcijos metu jis parduodamas už 2,99, o jau kitais metais teks susimokėti 59,99 euro. Teko matyti ir dar mažesnių kainų. Pavyzdžiui .online domenas kainuoja 0,75 euro, tačiau kitais metais teks pratęsti jį už 38 eurus.

5-15 eurų už domeną yra nedaug. Jei jis kainuoja daugiau, reiktų pasidomėti, ar tikrai ta investicija bus vertinga. Beje, ar žinote, kokį domeną įsigyti paprastam žmogui ar įmonei gali būti per brangu? .rich kainuoja 2050 eurų, o .insurance ir .bank metams kainuoja 1670 eurų (eurodns.com duomenys).

Domenų gaudymas pasibaigia teisme

Su domenų gaudymu susiduria ne vienas domenų savininkas. Pamirštas domenas gali būti sugaudytas ir parduotas kitam žmogui, net jei jis yra prekės ženklas. Tada prekės ženklo registravimo ypatumus teks paaiškinti teisme, nes be jo įrodyti, kad kažkas pavogė domeną – nepavyks.

Paprastai už tokį sugaudytą domeną paprašoma nemaža pinigų suma siekiant pasipelnyti, tad reiktų gerai įvertinti, ar apsimoka tiesiog sumokėti norimą sumą, ar kreiptis į teismą. Jei patys užsakote domeno gaudymo paslaugą, žiūrėkite, kad tai nebūtų prekės ženklas.

Domenas užregistruojamas per keletą minučių

Reikia domeno greitai? Jis ir taip užregistruojamas per keletą minučių. Žodžiu, per pusvalandį galima užregistruoti domeną, užsakyti hostingą ir paleisti puslapį. Viską gali padaryti ir žmogus be jokių programavimo žinių. Šiai technologijai specialus išsilavinimas jau nebereikalingas.

 

Susiję straipsniai:

Kaip tinkamas vadovavimas padeda bendrai įmonės kultūrai?

Įmonės kultūra yra neatsiejama nuo vadovo daromos įtakos jos suformavimui. Vadovas atlieka svarbų vaidmenį nustatant pagrindines vertybes, normas ir bendrus tikslus organizacijoje. Viskas juk prasideda aukščiausiame organizacijos taške ir palaipsniui persiduoda žemesnes pareigas einantiems darbuotojams. Tai pasireiškia per bendravimą tarpusavyje ir su klientais, požiūrį į teisinius bei etinius niuansus ar paprasčiausią eilinių užduočių atlikimą. Kiekviena […]

Nenorite pirkti vaikui telefono? Padovanokite išmanųjį laikrodį

Šiais laikais augantys vaikai yra labai išmanūs, tad visiškai natūralu, kad norisi jiems suteikti galimybę žengti koja kojon su technologijomis, kurios pasiekiamos ranka. Visgi, toli gražu ne visi tėveliai nori savo mažyliams anksti suteikti galimybę naudotis išmaniais telefonais. Juk jie labai įtraukia, kartais daugiau nei reikia. Tokiu atveju puikia alternatyva tampa išmanieji laikrodžiai, kurie leis […]