Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę 10 kW?

saulės elektra 

Atsakysime į dažniausiai iškylančius klausimus apie jėgaines, naudojančias saulės energiją: kokia saulės  elektrinės 10 kW kaina, kodėl verta turėti tokio dydžio jėgainę?

Kur dėti elektrą, kurią pagamins jėgainė?

10 kW galios jėgainė per metus pagamins apie 10 000 kWh energijos. Tai tikrai nemažai elektros, kurią panaudojus galima sutaupyti. Šią elektrą naudokite namo apšildymui ir ženkliai sumažinkite namo išlaikymo kaštus šaltuoju metų laiku. Turėdami didesnę jėgainę, galite įsigyti daugiau elektrinių prietaisų. Ateityje galbūt norėsite turėti elektromobilį, jį kraunant namuose, galėsite važinėtis praktiškai už labai mažą kainą. Na ir dar vienas privalumas gaminti daugiau energijos, tai, kad su elektros tinklais galėsite atsiskaityti savo pagaminta elektra. Už elektros pasaugojimą galima atsiskaityti, atiduodant tinklams 36 % energijos, o likusų 64 % jums užteks namo ir šeimos poreikiams. Tai bus 6400 kWh elektros per metus.

Saulės elektrinės 10 kW kaina

Kokia tiksli būtų saulės elektrinės 10 kW kaina tiksliai sužinoti galite kreipdamiesi į saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ specialistus. Tai ilgametę patirtį turinti įmonė, įrengusi Lietuvoje ir užsienyje daugiau nei 800 elektrinių. „Saulės grąža“ internetinėje svetainėje galima paskaičiuoti apytikslę kainą. Taip pat nurodoma, kokią paramą galima gauti už jėgainę ir per kiek metų atsipirks investicijos. Pavyzdžiui, į klausimą,  kiek energijos sunaudojama per metus, rodyklę nustačius ant 10 000 kWh, gaunamas atsakymas, kad preliminari saulės elektrinės 10 kW kaina – 8300 eurų. Paramos dydis būtų 3230 eurų, todėl mokėti reikėtų tik apie 5070 eurų. Gamindama nemažai elektros, jėgainė atsipirktų per 4,3 metus.

Artėja terminas, per kurį bus galima pateikti paraiškas paramai saulės elektrinių įsirengimui namams gauti. Numatyta data – nuo 2020 metų spalio 1 dienos. Jau dabar reikėtų pradėti ruoštis, norint gauti paramą. „Saulės grąža“ specialistai padės pasiruošti, atsakys į visus klausimus ir padės teisingai užpildyti prašymą.  Investicijos į saulės energetiką Lietuvoje šiuo metu apsimoka, nes jos pakankamai greitai atsiperka. Net ir didesnės saulės elektrinės 10 kW kaina su parama iš tiesų yra labai patraukli.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *