Kaip tinkamai izoliuoti fasadą?

Tinkamas pastato apšiltinimas yra nepaprastai svarbus. Gerai atliktas darbas bei kokybiškai parinktos medžiagos užtikrina izoliacijos ilgaamžiškumą. Puikus apšiltinimas tarnaus ilgai, tad aukštos kokybės fasado šiltinimas yra labai reikšminga investicija. Tačiau ką reikia, žinoti, kad išvengti dažniausiai padaromų klaidų izoliuojant namus iš išorės? Ką reikia žinoti, kad fasado šiltinimas būtų efektyvus?

Gerai atliktas fasadų šiltinimas turi begalę privalumų. Jo pagrindinė funkcija, sumažinti šilumos laidumą, kad kuo mažiau šilumos pabėgtų iš mūsų namų. Išorę apdengus termoizoliaciniu sluoksniu, pralaidumas yra ženkliai mažesnis. Tačiau to nepakanka. Apart nepaprastai svarbaus termoizoliacinio sluoksnio, išorėje taip pat yra monmtuojama naujutėlaitė sienos apdaila, kuri padeda sienai kovoti su aplinkos poveikiu, negailestingomis oro sąlygomis, būdingos mūsų šiaurės rytų klimatui. Apdailos dėka sienų irimas yra beveik visiškai sustabdomas, o pastato būsena išlieka gera kur kas ilgiau. Gyvenantiems senesniuose pastatuose tikriausiai dažnai tenka pasibjaurėti jau byrančiomis, suskilinėjusiomis sienomis. Fasadų šiltinimas modernizuoja pastatą senas pastatas tampa ir šiltesnis, ir modernesnis. Trumpai tariant, gerai izoliavus fasadą, pastatas yra prikeliamas naujam gyvenimui! Labai dažnai namų šeimininkai net nepastebi, kaip visai netrukus po namo pastatymo yra matomi įtrūkimai, skilimai namo fasade. Dėl šių priežasčių namų šiltinimui yra naudojamos CE ženklinimą bei pagal Europos techninį liūdijimą patvirtintos medžiagos. Taip yra užtikrinama, kad namų šeimininkai perką tik tarpusavy derančias medžiagas ir įsitikina, kad apšiltintas fasadas išliks kaip niekada tvirtas ir patikimas, nepaisant net ir pačių atšiauriausių oro sąlygų.

Gerai apšiltintas namas užtikrina gyventojams sveikesnę, šiltesnę aplinką bei ženkliai didesnį energinį efektyvumą. Tik tinkamas, kokybiškas būsto šiltinimas minimalizuoja neišvengiamus šilumos nuostolius. Vienas optimaliausių ir efektyviausių būdų – tai šiltinimas Rockwool mineraline akmens vata. Fasado šiltinimo būdus – vedinamąjį ir nevedinamąjį. Vėdinamose sienose tarp apdailos ir izoliacijos yra specialiai paliekamas oro tarpas, kuriame gali laisvai judėti lauko oras. Pastoviai patenkantis oras bei drėgmė nėra įkalinama, todėl siena gali vedintis, neprisisiurbiant kenksmingos dregmės.        Nevedinamos sienos neturi jokio tarpo tarp izoliacijos bei apdailos. Vėdinamos sienos yra daug populiaresnės. Jų šiltinimui naudojamos medžiagos bei įrenginas yra įtakojamas sienos konstrukcijos bei fasado apdailos tvirtinimo.

Ko gero pats geriausias šiltinimo metodas – tai termoizoliacinių plokščių klijavimas, naudojant specialias mineralinės vatos arba polistireno plokštes. Ant jų paviršiausiaus tereikia įrengti armavimo bei dekoratyvų sluoksnį. Šiluma yra sulaikoma ir saugoma termoizoliacinių sluoksnių dėka, tad įrengu perdangą galima apsieiti ir be garo izoliacijos. Ją naudokita tik tada, kai norite atskirti apšiltintą plotą nuo neapšiltinto. Tokiu atveju garo izoliacija yra montuojama ant šiltosios pusės, prieš termoizoliacinį sluoksnį. Tinkamas namo apšiltinimas yra nepaprastai svarbus, todėl darbas turi būti atliktas nepriekaištingai. Jei turite net ir menkiausių abejonių, būtinai paprašykite pagalbos pas ekspertus, kurie pasirūpins jumis ir patars jums, ką daryti, kad nesuklysti.

 

Susiję straipsniai:

Kavos aparatų remontas Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamą specialistą?

Kavos aparatų gedimai nėra dažni, todėl jiems atsiradus neretai prietaisų savininkai sutrinka ir nežino, kur kreiptis. Nors šių prietaisų gedimai reti, kavos aparatų remontas Vilnius atliekamas dažnai, mat didmiestyje šiuos prietaisus galima rasti ne tik beveik kiekvienuose namuose, bet ir ofisuose. Panašu, jog vilniečiai tikri kavos mylėtojai. Bet ką daryti tuomet, kai kavos aparatas sugenda? […]

Kodėl visuomet turėtų būti atliekami grunto tyrimai?

Kai kuriais atvejais pradėti statybos darbų be to nebus galima. Tačiau jeigu statinys yra pakankamai nedidelis ir ne toks reikšmingas, tai nebus privaloma. Būtent taip yra su įprastais nuosavais namais. Bet net ir ruošiantis jų statyboms labai rekomenduojama išanalizuoti sklypą. Kadangi tai gali padėti pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Pavyzdžiui, kiekvienu atveju gali būti reikalingas skirtingas pamatų […]