Kaip pradėti elektroninę prekybą?

el. prekybaPerskaitęs ir išgirdęs sėkmės istorijų ne vienas iš mūsų susimastome kaip būtų gerai pradėti savo verslą.  Elektroninė prekyba yra viena tų sričių kurioje galima labai greitai startuoti su palyginti nedidelėmis sąnaudomis. Ką reikia žinoti prieš pradedant e-prekybą?

Produktas

Labai kruopščiai išanalizuokite kokias prekes norite parduoti. Svarbu kad produktas patinktų ne tik pirkėjui bet ir jums, lengviau parduosite prekę kuria tikite pats, suskaičiuokite kokia jų savikaina ir kiek pelno galima tikėtis. Priklausomai nuo prekių kategorijos antkainiai gali būti skirtingi  nuo 15 iki 200 proc, kai kuriais atvejais netgi ir daugiau. Būkite atsargus jei renktaės prekes kurių vartojimo laikas yra ribotas nes didelė tikimybė kad teks nukainoti ar netgi parduoti su nuostoliu kai galiojimo data bus besibaigianti. Surasite tiekėją kuris parduoda jus dominačius produktus už mažiausią kainą ir pristato per trumpiausią laiką. Mokesčių inspekcijoje praėjus kursus ir įgavus pradinės komercijos žinių, gavus individualios veiklos pažymėjimą jūs jau pasiruošęs veikti.

Konkurencija

Apžvelkite konkurencinę aplinką ne tik internetinėje erdvėje bet ir tai ką siūlo fizinės parduotuvės. Pradėti verslą didelės konkurencijos nišoje yra labai rizikingą, reikia ieškoti sričių kurioje yra ne visiškai užpildyta vartojimo paklausa. Specifnės prekės ir pasluagos gali tapti puikiu pragyvenimo šaltiniu jeigu sugebėsite suderinti keletą skirtingų veiklų. Nenustebkite jei pradėjus veiklą konkurentai sumažins kainą siekdami jus sužlugdyti. Tam reikia būti pasiruošus ir nenuleisti rankų nes konkurentams tai nėra naudinga.

Išskirtinumas

Pagalvokite kaip išsiskirsite iš minios. Kodėl jūsų prekės yra geresnės nei kito pardavėjo? Jei tai analogiškos prekės tuomet išeities reikėtų ieškoti suteikiant aukštesnės kokybės aptarnavimą, papildomas nuolaidas kitam apsipirkimui, pristatymą savaitgaliais, patogesnius atsiskaitymo būdus, lizingo paslaugas ir pan. Kokie reklamos kanalai geriausiai tinka jūsų prekei ar paslaugai. Vieni pasikliauja vien tik elektroninės paduotuvės pozicijų optimizavimų paieškoms sistemos, kiti skleidžia žinią per influencerius, reklamos kanalai labai individualūs ir jų veikimo efektyvumą turėtumte matuoti ir jūs.