Ką verta žinoti apie rekuperacinės sistemos montavimo darbus?
Vis dar svarstote ar verta montuoti vėdinimo sistemą pačiam ar patikėti šį darbą specialistams? Siūlome atkreipti dėmesį į tai ką vertą žinoti, montuojant vėdinimo sistemą ir gal tai padės atsakyti į šį klausimą.
Vienas paprastesnių montavimo darbų – mini rekuperatoriaus įrengimas. Šis sprendimas yra ypač populiarus tarp gyvenančių butuose, nes juose neįmanoma įrengti centralizuotos sistemos, ir tenka rūpintis oro vėdinimu ir šildymu, tokių įrenginių pagalba.
Įrenginėjant rekuperatorių, svarbu teisingai pasirinkti vietą, nes nuo jos priklausys ar rekuperatorius gerai atliks savo funkciją. Je gyvenate pirmame aukšte, tai neverta dėti įrenginio labai žemai, ir dėl to, kad niekam nekiltų pagundos jį „pareguliuoti“ iš lauko, ypač žiemą, kai gali iškristi gausus sniegas. Tinkamiausia vieta – netoli lango ar bent 30 cm nuo lubų.
Sudėtingiausias procesas – gręžimas, nes kaip ir didžiajai daugumai vėdinimo sistemų, rekuperatoriui reikia imti orą iš lauko, ir grąžinti ten „panaudotą“ orą iš namų. Langas, šiuo atveju, reikalingas tam, kad iš jo galima būtų pasiekti rekuperatorių iš lauko pusės, kad tvirtinant išorinį dangtelį (groteles) nereikėtų kviesti aukštalipius arba keltuvą. Dažniausiai, gręžimo darbus atliekantys darbuotojai naudojasi specializuotais įrankiais, kurių pagalba išgręžta skylė bus reikiamo skersmens, tiesi ir būti visiškai pritaikyta jūsų pasirinktam rekuperatoriui. Jums nereikia bijoti, kad po tokių darbų teks kelias dienas kvėpuoti dulkėmis, nes jos yra iš karto susiurbiamos ir kambarys lieka toks švarus, kaip ir prieš darbus.
Į pragręžtą skyle įstatomas rekuperatoriaus korpusas, tarpai užpildomi izoliuojančiomis medžiagomis, iš vidaus uždedamas vidaus dangtis ir pajungiamas prie elektros. Štai toks procesas, jei visgi norėtumėte, kad ji atliktų patyrę meistrai, tai kreipkitės į profesionalius montuotojus.