Viskas apie paskolas ir kaip jas gauti

Finansų srityje paskola yra sutartis, kuria viena šalis (paskolos davėjas) perduoda kitos šalies (paskolos gavėjo) nuosavybėn pinigus arba rūšies požymiais apibūdintus suvartojamuosius daiktus, o paskolos gavėjas įsipareigoja grąžinti paskolos davėjui tokią pat pinigų sumą (paskolos sumą) arba tokį pat kiekį tokios pat rūšies ir kokybės kitų daiktų bei mokėti palūkanas, jeigu sutartis nenustato ko kita. Priešingai nei kreditas, kuris yra tik sutartinė prievolė, paskola yra sandoris.

Yra trys pagrindinės paskolų rūšys skirtos fiziniams asmenims: vartojimo kreditai, būsto paskolos ir paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu. Dažnai asmenys paskolas pasirenka planuodami didenį pirkinį, automobilį ar atlikdami būsto remontą. Šiuo atveju labiausiai tiktų vartojimo paskola. Skolinimas vyksta įvertinus kliento finansines galimybes ir surandant geriausią sprendimą. Gali būti imamos paskolos internetu arba vietoje, paskolą išduodančios įstaigos biure.

Viena dažniausių paskolos paėmimo priežasčių yra nuosavo būsto statyba. Kaip gauti paskolą namo statybai? Šiuo atveju labiausiai praverčia tam skirtos būsto paskolos. Tai paskolos rūšis, kuri gali būti išduota:

  • gyvenamajam būstui pirkti ar statyti;
  • gyvenamojo būsto apdailai ar rekonstrukcijai;
  • žemės sklypui, kuriame planuojamas statyti namas, įsigyti.

 

Išduodant būsto paskolą yra įkeičiamas perkamas būstas. Kiekvienos būsto paskolos palūkanos skiriasi ir priklauso nuo: kredito mokėjimo istorijos, įkeičiamo turto vertės ir kt. Bendrą palūkanų normą sudaro kintama palūkanų dalis ir kiekvienam klientui nustatyta palūkanų marža.

Būsto paskolis trukmė yra nustatoma pagal tai, kiek metų bus galima gauti stabilias pajamas. Neretai paskolą galima išsimokėti per trumpesnį nei maksimalų nustatytą laikotarpį, kas suteikia pasirinkimo laisvę dėl grąžinimo termino. Optimaliu būsto paskolos laikotarpiu laikomas 25–30 m.

 

Jei numatomas dar stambesnis pirkinys, galimas paskolos variantas – skolinimas įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Įkeičiami gali būti – būstas, žemės sklypas, įvarios paskirties patalpos. Šios paskolis privalumas – ilgesnis grąžinimo terminas, kas leidžia sumažinti kas mėnesį mokamų pajamų dydį. Metinė palūkanų norma priklauso nuo kliento finansinės situacijos ir kiekvienu atveju yra individuali.

Susiję straipsniai:

Antkapių kismas: nuo tradicijos iki modernumo

Religijos suvokimas visuomenėje kinta. Tai yra visiškai normalu. Visgi, nepriklausomai nuo to, ar žmogus išpažįsta tam tikrą religiją, ar ne, žinoma, kad mirusį žmogų vis tiek norisi palaidoti atitinkamai, kad būtų galima padaryti skoningą atsisveikinimą ir tinkamai parengti vietą, kur ilsėsis jo kūnas. Šiuo metu rinkoje siūlomi antkapiai yra labai įvairūs. Tai didina tikimybę, kad […]

Gertuvės su logotipu: skirtingos jų rūšys ir privalumai verslui

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame aplinkosauga tampa pagrindiniu rūpesčiu, žmonės renkasi ekologiškas alternatyvas. Vienas dažniausių kasdien naudojamų daiktų yra gertuvė. Tačiau ne visos gertuvės yra vienodos. Vienos jų yra ekologiškesnės, o kitos gali būti kenksmingos aplinkai. Be to, gertuvės su logotipu taip pat gali būti galinga įmonių rinkodaros priemonė. Todėl atidžiau apžvelgsime kelis dažniausiai pasitaikančių gertuvių su […]