Kaip nemokamai ir efektyviai užblokuoti vaiko telefoną

kaip blokuoti vaiko telefoną

Šis straipsnis yra skirtas tėveliams, kuriems nebeliko nieko kito, kaip užblokuoti vaiko telefoną. Yra du blokavimo būdai – vienas jų – uždėti slaptažodį ant telefono ekrano. Deja, šis būdas yra labai ydingas, nes vaikas negali paskambinti ar parašyti žinutės, tik atsiliepti į skambučius ir žaisti su foto kamera.

Kitas būdas – kontroliuoti vaiko naudojimosi telefonu laiką, programas.

Taip, galite užblokuoti Facebooko, Youtube, TikTok, Snapchat, Instagram, Messenger ir kitas programėles, įskaitant ir interneto naršyklę, nes viską gi galima pasižiūrėti internetinėje versijoje, neinant į programėles.

Jei jūsų ir vaiko telefonas yra su Android operacine sistema, įdiekite nemokamą, Google sukurtą Family Link programą. Apie ją galite paskaityti ir įdiegti čia: https://families.google.com/ Tėvų telefone reikia įdiegti Family Link for Parents programėlę, o vaiko telefone – Family Link for children & Teens programėlę.

Tada prisijungti prie savo Google paskyrų ir susinchronizuoti abu telefonus.

Neaiškinsime, kaip tai padaryti, pasižiūrėkite video

Ką galite padaryti su Google Family Link programa?

Valdykite miego laiką

Viena iš didžiausių problemų – neišsimiegoję vaikai. Nereikia aiškinti, kad naktį vaikai turi miegoti, o ne plepėti per Messengerį ar žiūrėti Youtube filmukus. Tiesiog nustatykite miego laiką. Jei nustatote, kad telefonas turi „užmigti“ nuo 21:30 iki 7:30, nepamirškite pažymėti kad šis rėžimas galiotų visomis dienomis.

Savaitgaliais galite pailginti miego laiką – tegul pažaidžia iki 22 ar 23 valandos 😉

Valdykite naudojimosi laiką

Gydytojai rekomenduoja vaikams prie ekranų praleisti 2 valandas. Nieko tie medikai neišmano – tai juk tik 10 Youtube video klipų ir keli žodžiai per messengerį. Telefonu reikia naudotis mažiausiai 12 valandų. Kaip tėveliai galite paprieštarauti tokiam požiūriui ir nustatyti 3 ar 4 valandų per dieną limitą.

Vaikas prisidirbo? Kitą dieną leiskite tik valandą. Tai baisesnė bausmė už visus barimus, diržus ar uždarymus kambaryje. Tik 1 valanda telefonu per dieną. Atminkite, kad vis dar galioja miego laikas ir ta diena gali dar sutrumpėti…

Valdykite naudojamas programas

Paspaudę „Tvarkyti nustatymus“, rasite mygtuką „Android“ programos“. Paspaudę jį pamatysite visas vaikų telefone esančias programas. Šalia kiekvienos programos yra varnelė. Kai ją paspausite – programa bus užblokuota.

Vaiko telefonas turi būti prisijungęs prie interneto, tik tada blokas suveikia ir programa yra išjungiama arba nerodo jokio turinio.

Valdykite naršomas interneto svetaines

Pastebėjote, kad vaikas užeina į pornografijos svetaines arba Facebooką pasileidžia per interneto naršyklę? Galite tai sustabdyti įvesdami apribojimus tam tikroms svetainėms. Tada nereikės blokuoti interneto naršyklės programos, nes vaikams kartais jos reikia paieškai mokslams (tam rekomenduojama įdiegti Wikipedijos programėlę, kad visiškai neliktų be žinių).

Einate į Tvarkyti programas>Filtrai naršyklėje „Google Chrome“>Bandyti užblokuoti suaugusiems skirtas svetaines>Tvarkyti svetaines. Tada pasirinkite „blokuoti“ ir įveskite norimų svetainių adresus, pavyzdžiui pornhub.com ar net youtube.com.

Atminkite, kad tai galioja tik Google Chrome naršyklei, todėl kitas interneto naršykles turėsite užblokuoti.

Valdykite naujų programų įdiegimą

Vaikas pats įsidiegia norimus žaidimus ir programas? Jau nebe ilgai…

Tvarkyti nustatymus>Valdikliai sistemoje „Google Play“>Pirkinių patvirtinimo nustatymas. Pažymėkite, kad visą turinį turi patvirtinti tėvai. Kai tik vaikas bandys įsidiegti kokią programą, jis turės užklausti jūsų leidimo. Norėdami patvirtinti įsidiegimą, jūs turėsite paspausti mygtuką, tad visada žinosite, kokius žaidimus ar programas įdiegė jūsų vaikai.

Taip pat paskyros nustatymuose pažymėkite, kad norite gauti el. paštu informaciją, kokias programas instaliuoja jūsų vaikai. Taip sužinosite, kada yra įdiegiama programa tiesiogiai ją atsisiunčiant iš abejotinos kilmės puslapių, nors rekomenduojame uždrausti įdiegimą iš trečių šalių iš viso.

Stebėkite vaiko vietą

Kur vaikas prisijungia prie interneto, ten fiksuojama jo buvimo vieta. Nesvarbu, ar tai mokykla, ar prekybos centras ar degalinė su nemokamu Wi-Fi. Jei naudojate duomenis, dar geriau – galite realiai matyti, kur vaikšto jūsų atžalos.

Vieta neatsinaujina, kai telefonas išjungtas ar ne „interneto zonoje“, tad visada matysite prieš kiek laiko paskutinį kartą jis buvo prisijungęs.


Yra dar daugiau įvairių nedidelių nustatymų, kurių gali prireikti. Jų naudą išsiaiškinsite su laiku.
Internete yra ne vienas video su pamokymais, kaip tą programą apeiti, kaip gauti tėvų prieigos kodus ir pan. Kai vaikas tai padarys, beliks tik pasveikinti – tai būsimasis hakeris, interneto saugumo specialistas, IT profesionalas. Tada teks ieškoti mokamų sprendimų, kurie duoda dar daugiau kontrolės. Aišku, už tokią programą jaunasis hakeris turėtų susimokėti pats, nes telefono nulaužimas – rimtas nusikaltimas, už kurį jo suaugusio laukia realios bausmės ir nemalonumai su policija ar net saugumo tarnybų pareigūnais. Bet dažniausiai niekas nieko nenulauš, tik eilinį kartą zirs – „Mama, buvau geras, laiku paruošiau pamokas, ar gali pridėti dar valandą laiko telefonui?..“

Kaip blokuoti Youtube vaiko telefone?

Tėvai dažnai klausia, kaip blokuoti Youtube vaiko telefone. Tai įmanoma padaryti su jau aprašyta programa, tačiau šis blokavimas bus gana drastiškas. Tiesiog užblokuokite Youtube programą per programų nustatymus. Taip pat užblokuokite visas interneto naršykles, nes vaikai gali greitai pasiekti Youtube.com puslapį ir visus video žiūrėti būtent ten. Jei internetas reikalingas, tada blokuokite Youtube.com svetainę per svetainių blokavimų įrankį.

Dar galite apriboti Youtube rodomų video amžiaus cenzą, tačiau tai apsaugo tik nuo suaugusiems skirto turinio, kuris yra pažymėtas.

Kaip blokuoti Wi-Fi vaiko telefone

Kartais gali prireikti blokuoti Wi-Fi ryšį vaiko telefone. Jei naudojate Wi-Fi maršrutizatorių, pasižiūrėkite, ar tai ne Huawei kompanijos pagamintas gaminys. Jei tai Huawei, pabandykite į savo telefoną įsidiegti programėlę Huawei Hi. Ji yra skirta valdyti jūsų interneto ryšį. Viena iš geresnių funkcijų yra ta, kad visada matote, kokie vartotojai yra prisijungę šiuo metu. Tarp jų yra ir jūsų vaiko telefonas. Jei norite jį atjungti nuo Wi-Fi, tiesiog laikinai atjungiate įrenginį. Tokiu būdu internetu vaikas naudotis nebegali, nors visi kiti prietaisai lieka prisijungę prie belaidžio ryšio.

Ši funkcija galima, kai žinote vaiko telefono MAC adresą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Internetinių svetainių ir elektroninių parduotuvių kūrimo vadovas verslui

Šiandieniniame verslo pasaulyje įmonėms, siekiančioms sėkmės ir klestėjimo konkurencingoje rinkoje, labai svarbu turėti stiprią internetinę svetainę. Svetainių ir el. parduotuvių kūrimas ne tik suteikia platformą produktams ir paslaugoms pristatyti, bet ir leidžia įmonėms pasiekti platesnę auditoriją, skatinti pardavimus ir klientų įsitraukimą. Taigi, jei jus domina svetainė arba internetinė parduotuvė jūsų verslui, išsamiau aptarsime interneto svetainių […]