Kaip išsirinkti televizorių: svarbiausi parametrai

infografikas

Planuojate įsigyti naują televizorių? Ar žinote, kuo skiriasi ekranų tipai ir koks ekrano dydis labiausiai tiks jūsų erdvei? Pateikiame aktualius patarimus, kaip nepasimesti televizorių pasiūloje ir džiaugtis ryškiu bei maloniu žiūrėjimu.

Planuojantys įsigyti televizorių turėtų atkreipti dėmesį į ekrano dydį, ekrano tipus, raišką ir televizoriaus galimybes. Tai yra esminiai parametrai, kuriuos perpratę be vargo išsirinksite tinkamą televizorių savo namams.

Ekrano dydis – mažiau nėra daugiau

Kalbant apie ekrano dydį, retai kas nors gailisi, kad neįsigijo mažesnio televizoriaus. Turint nepaprastai tikrovišką vaizdą ir išskirtinę 4K arba 8K raišką, didesnis ekranas net ir mažesniame kambaryje gali būti puikus pasirinkimas. Šios ekrano skiriamoji geba leidžia jums sėdėti arčiau televizoriaus neprarandant detalių. Taigi, užuot galvoję apie atstumą nuo ekrano iki sofos, apsvarstykite dydį, kuris tiks jūsų erdvei.

Ekrano dydį nusako įstrižainė pateikiama coliais. Įstrižainės diapazonas prasideda nuo 32 colių (~81 cm) ir gali siekti daugiau nei 86 colius (~218 cm). Mažoms erdvėms geriausiai tiks 24 – 50 colių įstrižainės ekranai, o namų kino efektui sukurti ir žaidimams rinkitės 65 ir daugiau colių ekranus.

Kuo didesnė raiška – tuo geresnė vaizdo kokybė

Ekrano raiška yra matuojama pikseliais. Gamintojai apibūdindami televizoriaus ekrano raišką, nurodo pikselių kiekį vienoje horizontalioje ir vertikalioje ekrano linijoje. Aukštos raiškos televizorių ekranuose pikselių skaičius siekia keliasdešimt milijonų.

Ekrano raiška per pastaruosius kelerius metus ženkliai patobulėjo. Kai rinkoje pasirodė 4K „Ultra HD“ televizoriai, pastebėjome vaizdo aiškumo ir spalvų kokybės šuolį. Dabar galime įsigyti ir 8K „Ultra HD“ raiškos televizorius suteikiančius nepaprastai kokybišką vaizdą.

Populiariausi televizorių tipai

Ieškantys televizoriaus pastebės, kad ekraną galima pasirinkti iš penkių populiariausių tipų: LED, OLED, QLED ir NEO QLED. Pastarasis tipas yra naujovė televizorių rinkoje. NEO QLED technologiją turi „Samsung“ televizoriai, nes ji buvo sukurta būtent šio gamintojo. Kuo ši technologija ypatinga? „Samsung Neo QLED“ patobulino „QLED“ technologiją, pakeisdami šviesos diodus mažesnėms ir kur kas gausesnėms „Mini LED“ lemputėms foniniame apšvietime.

Tuo tarpu QLED ekranai naudoja mažas nanodaleles, vadinamas kvantiniais taškais, kad sustiprintų ryškumą ir spalvas. Turbūt populiariausias ekrano tipas yra LED, pasižymintis mažomis elektros energijos sąnaudomis.

„Smart TV“ privalumai

Galiausiai beliko nuspręsti, kokios papildomos funkcijos jums reikalingos. Ypač populiarūs šiuo metu yra išmanieji televizoriai („Smart TV“). Šie televizoriai turi prieigą prie interneto turinio prisijungdami prie to paties plačiajuosčio ryšio maršrutizatoriaus arba „Wi-Fi“ tinklo, kurį naudojate kompiuteriui prijungti prie interneto. „Smart TV“ televizoriai leidžia jums pasiekti, tvarkyti ir peržiūrėti internetinį turinį.

Su išmaniąja televizija galite naršyti internete, naudotis programėlėmis, žaisti žaidimus, žiūrėti filmus ir serialus, įrašyti turinį ir transliuoti vaizdo bei garso įrašus į televizorių.

Renkantis televizorių verta pasidomėti skirtingomis televizorių galimybėmis ir parametrais. Skyrę šiek tiek laiko informacijos paieškai galėsite be vargo pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį televizorių. Tada belieka mėgautis visomis televizoriaus funkcijomis ir vaizdo kokybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Cummins variklių atsarginės dalys

Cummins yra vienas geriausių žinomų prekinių ženklų transporto pasaulyje. Jis žinomas ne tik dėl aukštos kokybės gaminių, bet ir prieinamų kainų. O būtent tai daugeliui aktualu. Jeigu nežinote, ar šis gamintojas gali pasiūlyti aukštos kokybės gaminius, tuomet turėtumėte pasidomėti atsiliepimais internete. Jie įtikins, jog verta pasikliauti būtent juo. Cummins variklių atsarginės dalys yra ne tik patikimos, bet […]

Marketingo paslaugos – kodėl tai reikalinga verslui?

Marketingo paslaugos tai nėra tik vizualų kūrimas ar testų rašymas. Skaitmeninio marketingo agentūra ,,Nomadomas’’ gali pasiūlyti kur kas daugiau. Marketingo paslaugos yra suteikiamos verslui, kuris kreipiasi į agentūra dėl savo prekinio ženklo populiarinimo ar pardavimų skatinimo. Profesionalūs savo srities specialistai išrinks tinkamas marketingo paslaugas jūsų verslui padėti. Yra skirtingų marketingo paslaugų planų, kurie svyruoja nuo […]