Ką reikėtų atlikti parduodant būstą?

busto pardavbimas

 

Jei planuojate parduoti nekilnojamąjį turtą, bene pirmasis jums iškilęs klausimas – koks būsto pardavimo procesas ir kas reikalinga, norint sėkmingo sandorio. Ruošiant tam tikrus dokumentus, neapsieisite be specialistų pagalbos. NT agentūra ne tik atliks reikalingus veiksmus, bet ir paruoš dokumentus ar suteiks konsultacijas iškilus klausimams. Viena iš šios srities sparčiai augančių lyderių – agentūra Unohub, apie kurios teikiamas paslaugas galite pasidomėti internetinėje svetainėje unohub.lt.

O štai pagrindiniai veiksmai parduodant nekilnojamąjį turtą:

  • Nekilnojamojo turto vertės nustatymas

Parduodamo būsto kainos nustatymas yra pirmasis žingsnis, kurį reikia priimti nusprendusiems parduoti nekilnojamąjį turtą. Jei ketinate naudotis NT brokerių paslaugomis, šį sprendimą neabejotinai bus lengviau priimti. O jei vis dėl to nusprendėte parduoti būstą savarankiškai, jums teks išanalizuoti nekilnojamojo turto rinką, įvertinti pasiūlą, paklausą ir kitus rodiklius, įtakojančius būsto vertę. Be abejo, parduodamo būsto būklė, lokacija ir kiti niuansai, taip pat turi svarbią reikšmę.

  • Kadastriniai matavimai

Jei neturite kadastrinių matavimų bylos, jums reikės šias paslaugas teikiančios įmonės paslaugų. Kadastrinių matavimų byloje nurodomas būsto planas ir detali techninė informacija apie būstą.

  • Geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai jums bus reikalingi jei ketinate parduoti nekilnojamąjį turtą, kuriam priskirtas žemės sklypas. Šias paslaugas teikia NT agentūros. Geodezinius matavimus sudaro specialistų atliekamas konkretaus žemės sklypo ploto apskaičiavimas, padaroma objekto topografinė nuotrauka ir kiti veiksmai.

  • Dokumentų parengimas

Be jau minėtų dokumentų, būsto pardavimo eigoje jums reikės ir keleto kitų pažymų. Pagrindiniai dokumentai – nuosavybės pažymėjimas, energetinio naudingumo sertifikatas, bendrijos pažyma, teismo leidimas, jei turite nepilnamečių vaikų.

Atlikus visus reikalingus veiksmus, pasirašius preliminarią sutartį, jums beliks sulaukti nekilnojamojo turto pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *