Italų menininko Fabrizio Fortini paroda “Nieko asmeniško”

Šių metų balandžio 28 dieną, 18.00 valandą, galerija (AV17) (adresas Aušros Vartų g, 17, Vilnius) atidaro italų menininko Fabrizio Fortini (gimęs 1967 metais) parodą „Nieko asmeniško“.

Visas menininko iš Milano kūrybos pasaulis atsispindi keliose žymaus portugalų poeto Fernando Pessoa elėraščio eilutėse: „Poetas yra apsimetėlis. / Jis taip gerai apsimeta, / jog išgyvena skausmą, / kurį jis jaučia iš tikrųjų.“ (“The poet is a pretender. / He pretends so completely / arriving to pretend that it is pain / pain that really feels.”). Fabrizio Fortini domina tapatybės tema, ją menininkas savo kūriniuose nagrinėja pasitelkdamas įvairius išraiškos būdus, autoriui artima tarpdiscipliniška kūryba, menininko bei kuratoriaus vaidmenų suliejimas. Tapatybės tyrinėjimas šio menininko kūryboje neapsiriboja kūriniais, kaip įrankį, išreikšti norimas idėjas, menininkas naudoja save. Fabrizio Fortini domina menininko, jo vardo bei kūriamų darbų santykiai. Jau daugelį metų Italijos menininkas nenaudoja savo vardo, o darbų autorystę priskiria neegzistuojantiems, išgalvotiems asmenims. Taigi, kaip menininkas, Fabrizio Fortini egzsituoja tik šiuose pseudonimuose, o išgalvoti personažai tampa jo kūrinių neatskiriama dalimi.

Fabrizio Fortini  Nieko asmeniško
Fabrizio Fortini – “Nieko asmeniško”

Įkūnydamas skirtingas asmenybes, Fabrizio Fortini „Nieko asmeniško“ pristato kaip kolektyvinę septynių menininkų parodą. Jos dalyviai: Raphael Baldaya, Marcel Kremer, Cindy Mingus, Fabrizio Maria Fortini, Guerino Rossi, Napoleone Mapelli ir Felix Kupka – tai skirtingas istorijas pasakojantys, atskirus stilius reprezentuojantys ir individualia meno kalba kalbantys menininkai.

Galerijos erdvė šioje parodoje taps scena, kurioje kuriama bei tyrinėjama pati fikcija. Darbai ekspozicijoje – tai vieninteliai realūs daiktai, reprezentuojantys menininkus, kurie iš tiesų net neegzistuoja. Pasirinkdamas tokį painų kūrybos kelią ir kurdamas iliuziją, F. Fortini siekia pilnai išreikšti save, pasakyti tai, kas yra tik jo, tam, kas yra visiškai „kitas“.

Ši iliuzija vadinama tapatybe.

Fabrizio Fortini
Fabrizio Fortini – “Nieko asmeniško”

Pasislėpęs už išgalvotų personažų Fabrizio Fortini parodoje pristatys tapybos darbus, sukurtus nuo 2012 iki 2014 metų, taip pat per 2014 – 2015 metus darytas fotografijas.

Paroda galerijoje (AV17) veiks iki 2015 metų gegužės 17 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *