Išmanusis telefonas – geriausias žmogaus draugas

Patinka jums tai ar ne, tačiau mes turime pripažinti – šiandien geriausias žmogaus draugas yra ne šuo, o išmanusis telefonas. Išmanieji telefonai pasirodė kiek daugiau nei prieš dešimtmetį, tačiau jau spėjo pakeisti bene visus kasdienius elektroninius prietaisus, tokius kaip laikrodžiai, muzikos grotuvai, fotoaparatai ar kameros.

Kaipgi mes šiandien galėtume išsiversti be savo išmaniojo telefono?! Ir nors tai yra nuo mūsų kasdienybės neatsiejami technologiniai prietaisai, tik retas išsamiau pasidomi tuo, kuo kasdien naudojasi. Taigi, ar jūs galėtumėte drąsiai teigti, kad apie savo išmanųjį telefoną žinote pakankamai? Jei ne, tuomet https://priedaimobiliems.lt/ skuba į pagalbą ir pateikia ne vieną jums dar negirdėtą detalę apie šiuolaikinius išmaniuosius telefonus, kurių mes šiandien nenorime paleisti iš savo rankų.

1. 1994 m. IBM rinkai pristatė išmanųjį telefoną, veikiantį su liečiamuoju ekranu. Juo buvo galima siųsti el. laiškus ir naudotis trečiųjų šalių mobiliosiomis programėlėmis.

2. Norint išlaikyti išmanųjį telefoną veikiantį (t.y. įkrautą), tereikia mažiau nei 1 EUR per metus.

3. Remiantis priklausomybių ekspertų pateikiamais duomenimis, išmanusis telefonas vaikus veikia taip, kaip kokainas. Nors tai iš pirmo žvilgsnio jums gali skambėti pernelyg tiesmukai, tačiau tokie teiginiai nėra laužti iš piršto – tai metai iš metų atliekamų tyrimų rezultatai, kurie liudija, kad vaikams išmanieji telefonai sukelia didžiulę priklausomybę.

4. 2008 m. pabaigoje daugybė kritikų manė, kad „Android“ nepasiseks, tačiau 2019 m. „Android“ užima daugiau nei 76% visos išmaniųjų telefonų OS rinkos.

5. Išmanieji telefonai yra pajėgūs priimti FM radijo signalus, tačiau telefonų/belaidžio interneto kompanijos teigia, kad vartotojams iš tikrųjų to nereikia, todėl jie nemato būtinybės šią funkciją aktyvuoti.

6. Gerai nežinomos Kinijos kompanijos „Transsion Holdings“ išmanieji telefonai Afrikoje savo populiarumu pralenkė ne tik „Apple“, tačiau ir „Samsung“ išmaniuosius telefonus.

7. „Dockers“ padidino monetoms skirtų kišenių dydį, atsižvelgdami į didėjančius šiuolaikinius išmaniuosius telefonus.

8. Visiems puikiai žinomo „Nokia 3310“ mobiliojo telefono baterijos talpa yra 3-4 kartus mažesnė nei vidutinio šiuolaikinio išmaniojo telefono.

9. Visame pasaulyje labai gerai žinomas mokslininkas Nikola Tesla 1926 m. nuspėjo, kad ateityje atsiras modernūs išmanieji telefonai. Jis taip pat nuspėjo ir globalią bevielio ryšio komunikaciją – net aštuoniais dešimtmečiais anksčiau nei visa tai tapo realybe.

10. Mūsų išmanieji telefonai yra milijonus kartų galingesni nei visi 1969 m. turėti NASA kompiuteriai sudėjus.

11. Vidutiniškai vartotojas savo išmaniajame telefone turi 80 skirtingų mobiliųjų programėlių, tačiau iš jų apytiksliai tik 9 yra naudojamos.

12. Visos svarbiausios išmaniųjų telefonų technologijos sudedamosios dalys, įskaitant bateriją, liečiamąjį ekraną ir daugiabranduolinį procesorių, yra tiesioginis valstybės finansuotų tyrimų rezultatas. Be valstybės finansavimo, išmanieji telefonai būtų buvę kur kas brangesni ir juos būtų tekę kurti gerokai ilgiau.

13. „Apple“ nurodo, kad žemiausia temperatūra, kurioje jų gaminami „iPhone“ veikia geriausiai, yra 0 laipsnių, kadangi šalta išmaniojo telefono baterija gali kur kas greičiau išsikrauti. Be to, ji gali rodyti, jog joje yra likę pakankamai energijos, tačiau staiga telefonas gali išsijungti.

14. „Išmaniųjų telefonų zombis“ (angl. „Smartphone zombie“) – tai pavadinimas, kuris yra skirtas apibūdinti lėtai vaikštantį ir į jį supančią aplinką nereaguojantį pėsčiąjį, kuris yra susikoncentravęs į savo naudojamą išmanųjį telefoną.

15. Daugiau nei 20% jaunesnio amžiaus amerikiečių pripažįsta sekso metu besinaudojantys išmaniaisiais telefonais. Nereikia nė sakyti, kaip išmanieji telefonai paveikia šiuolaikinių žmonių tarpusavio santykius.

16. 2007 m. sausio 9 d., kai Steve Job atskleidė informaciją apie pirmąjį „iPhone“ modelį, „Google“ „Android“ komanda, kuri iki tol dvejus metus slaptai dirbo ties nauju išmaniuoju telefonu, buvo priversta viską pradėti iš naujo.

17.  „IP Code“ yra reitingavimo sistema, kuri padeda suprasti, ar išmanusis telefonas yra atsparus vandeniui.

18. Vokiečiai šviesoforo šviesas sumontavo ir žemės lygyje tam, kad išmaniųjų telefonų vartotojus apsaugotų nuo nelaimingų nutikimų.

19. Jei savo išmanųjį telefoną įdėsite į tuščią stiklainį, jis veiks kaip stiprus garsiakalbis.

20. Indija yra viena iš greičiausiai augančių išmaniųjų telefonų rinkų pasaulyje.

21. Pirmasis komercinis mobilusis telefonas svėrė apytiksliai 1,1 kg, kai tuo tarpu šiandien vidutiniškai išmanusis telefonas sveria vos 250 g.

22. Senasis „Nokia“ telefono SMS garsas „bip bip bip beep beep bip bip bip“ Morzės abėcėlėje iššifruojamas kaip SMS.

23. 2015 m. „Apple“ gavo apytiksliai toną aukso iš perdirbtų senų „iPhone“ išmaniųjų telefonų – visa tai tuo metu buvo verta apytiksliai 40 mln. USD. Taigi, kitą kartą, kai galvosite, ką galėtumėte nuveikti su savo senuoju „iPhone“, žinosite atsakymą.

24. Mobilieji telefonai turi net 18 kartų daugiau bakterijų nei klozetai. Tai reiškia, kad turėtume išsiugdyti įprotį kaskart pasinaudojus savo išmaniuoju telefonu – švariai nusiplauti rankas! Ar tai įmanoma – labai sudėtinga atsakyti.

25. Dažniausiai mobilieji telefonai yra pasitelkiami laiko tikrinimui. Tačiau nereikia pamiršti, kad į rankas paėmę savo išmanųjį telefoną siekiant sužinoti laiką, kartu neretai atliekame ir daugiau papildomų veiksmų, pvz., patikriname el. pašto dėžutę, atsakome į gautą SMS žinutę ar peržiūrime naujienas.

26. „Dainininko“ ikonėlė, kurią galima matyti „iPhone“ muzikinėje bibliotekoje, yra U2 grupės nario Bono siluetas.

27. Pirmasis GPS mobilusis telefonas rinkai buvo pristatytas 1999 m. Jis buvo pavadintas „Benefon Esc!“.

28. Pirmasis mobilusis telefonas su kamera pasirodė Japonijoje 2000 m.

29. Vidutinis amerikietis kasdien naudodamasis savo išmaniuoju telefonu praleidžia apytiksliai 4,7 val. Beveik 3 valandos iš šio laiko nėra susijusios su kalbėjimu telefonu. Tai rodo, kad šiandien mes kur kas daugiau laiko praleidžiame naudodamiesi mobiliosiomis programėlėmis, nei žiūrėdami televizorių.

30. Bene 50% išmaniųjų telefonų vartotojų Brazilijoje teigia mieliau vienai dienai atsisakysiantys vandens ir elektros, nei savo išmaniojo telefono. Tai labai akivaizdžiai parodo, kokią milžinišką įtaką išmanieji telefonai padarė kasdieniam žmonių gyvenimui.

31. Tikimybė, kad autoįvykis įvyksta dėl mobiliojo telefono, yra vienas iš keturių. Žinoma, tiksliai visą tai nustatyti yra pakankamai sudėtinga, kadangi anaiptol ne kiekvienas autoįvykį sukėlęs vairuotojas prisipažįsta naudojęsis savo mobiliuoju telefonu.

32. Vidutinis mobiliojo telefono vartotojas per mėnesį padaro apytiksliai 150-200 nuotraukų. Kita vertus, turbūt nemenkos dalies šiuolaikinių išmaniųjų telefonų vartotojų šis skaičius niekuo nenustebins, kadangi jie tiek nuotraukų padaro vos per vieną dieną.

33. 2019 m. pirmąjį ketvirtį daugiausiai atsisiuntimų sulaukusi mobilioji programėlė „App Store“ pasauliniu mastu buvo „TikTok“ – daugiau nei 33 mln. Jai iš paskos sekė „YouTube“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Messenger“.

34. Daugiau nei 60% vartotojų teigia savo išmanųjį telefoną naudojantys kaip žadintuvą. Tuo tarpu daugiau nei 50% dėl išmaniųjų telefonų nebedėvi laikrodžių.

35. 2019 m. Indijoje apytiksliai 73,9 mln. žmonių už pirkinius atsiskaitydavo naudodamiesi savo išmaniaisiais telefonais. Šie skaičiai tikrai nestebina, kadangi Indija išmaniųjų telefonų rinkoje pasižymi didžiuliu augimu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Internetinių svetainių ir elektroninių parduotuvių kūrimo vadovas verslui

Šiandieniniame verslo pasaulyje įmonėms, siekiančioms sėkmės ir klestėjimo konkurencingoje rinkoje, labai svarbu turėti stiprią internetinę svetainę. Svetainių ir el. parduotuvių kūrimas ne tik suteikia platformą produktams ir paslaugoms pristatyti, bet ir leidžia įmonėms pasiekti platesnę auditoriją, skatinti pardavimus ir klientų įsitraukimą. Taigi, jei jus domina svetainė arba internetinė parduotuvė jūsų verslui, išsamiau aptarsime interneto svetainių […]

Nenorite pirkti vaikui telefono? Padovanokite išmanųjį laikrodį

Šiais laikais augantys vaikai yra labai išmanūs, tad visiškai natūralu, kad norisi jiems suteikti galimybę žengti koja kojon su technologijomis, kurios pasiekiamos ranka. Visgi, toli gražu ne visi tėveliai nori savo mažyliams anksti suteikti galimybę naudotis išmaniais telefonais. Juk jie labai įtraukia, kartais daugiau nei reikia. Tokiu atveju puikia alternatyva tampa išmanieji laikrodžiai, kurie leis […]