Intriguojančios ir negirdėtos detalės apie sportą

Sportas turėtų užimti svarbią vietą kiekvieno iš mūsų gyvenime. Jis gerina mūsų fizinę formą, padeda kontroliuoti kūno svorį, suteikia daugiau energijos, pagerina nuotaiką ir sustiprina mūsų sveikatą. O kadangi sportas yra toks svarbus, jis neabejotinai yra ir labai populiarus visame pasaulyje. Todėl kalbant apie sportą būtų naudinga pateikti ir keletą daugeliui iš jūsų dar negirdėtų faktų.

Greičiausi 100 metrų bėgimai. Ar būtumėte galėję kada nors pagalvoti, kad tarp 30 pačių greičiausių 100 metrų bėgimų visoje sporto istorijoje yra tik 9 bėgimai, kurie nėra siejami su dopingo vartojimu? Tačiau visų įdomiausia ir įspūdingiausia yra tai, kad visi šie 9 šimto metrų bėgimai buvo pasiekti to paties bėgiko! Spėsite, kas jis? Taip, tai Jusainas Boltas!

Dviračių sportas. Kai kurie žmonės mano, kad dviračių sportas yra pakankamai nepopuliarus, tačiau toks požiūris yra visiškai neteisingas. Statistika rodo, kad žmonės tiesiog dievina dviračių sportą, todėl jį su malonumu tiek stebi, tiek ir patys juo užsiima – mėgėjiškai arba profesionaliai. Be to, tai labai puikiai atspindi ir vienas įdomus statistinis faktas – kiekvienais metais visame pasaulyje yra pagaminama apytiksliai 100 mln. dviračių!

Džeimsas Fiksas. Angliško termino „jogging“, reiškiančio lėtas bėgimas (arba bėgiojimas lėtesniu tempu), kūrėjas yra Džeimsas Fiksas. Šiandien visame pasaulyje žmonės su pasididžiavimu sako, jog jie reguliariai bėgioja, tokiu būdu užtikrindami pakankamą fizinio aktyvumo lygį ir gerindami savo sveikatos būklės. Tačiau liūdniausia yra tai, kad šio termino kūrėjas mirė nuo širdies smūgio būtent bėgiodamas.

Maiklas Felpsas. Profesionalus JAV plaukikas Maiklas Felpsas yra laimėjęs daugiau aukso medalių nei 80 % visų Olimpinių žaidynių istorijoje dalyvavusių šalių. Tai akivaizdžiai parodo didžiulius ir neginčijamus šio plaukiko pasiekimus, kurie yra plačiai nuskambėję visame pasaulyje.

„Nissan“ lenktyniniai automobiliai. Jei jūs domitės automobilių lenktynėmis, turbūt jau spėjote pastebėti, kad „Nissan“ automobilių lenktynių metu naudoja tik skaičių 23. Jei tai pastebėjote, ar kada nors jums kilo klausimas, kodėl? Japonijoje skaičius du yra tariamas „ni“, o skaičius trys – „san“. Kartu šie skaičiai skamba „ni-san“.

Neįprastas „bėgimo“ būdas. 1904 m. vykusių vasaros Olimpinių žaidynių Sent Luise (JAV) metu bėgikas Frederikas Lorzas buvo pirmasis, kuris peržengė maratono finišo liniją. Tačiau galiausiai paaiškėjo, kad apytiksliai pusę maratono distancijos jis įveikė ne savo paties kojomis, o automobiliu!

Šakilas Onilas. Kiekvienas krepšinio mėgėjas puikiai žino šį NBA karjerą jau baigusį krepšininką. Tačiau tikrai ne kiekvienas yra girdėjęs, kad Šakilas Onilas per visą savo kaip profesionalo karjerą varžybų metu buvo pataikęs tik vieną tritaškį metimą. Ar galite įsivaizduoti, kokiu koeficientu vykdavo lazybos, kad šiam krepšininkui vėl pavyks pataikyti tritaškį metimą?! Tačiau nepaisant vos vieno sėkmingo tritaškio metimo, Šakilui Onilui labai puikiai sekėsi ir po krepšiu.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir yra skelbiamas neatlygintinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]