Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies.

Kuo naudingi augalai namuose?

Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, kuriuos galite auginti savo namuose. Taigi kaip jau minėta – visi žali augalai gerina kambario oro kokybę, prieš tai pašalindami lakiuosius organinius junginius: benzeną, trichloreteną ir formaldehidą. Be to jų dėka yra palaikoma tinkama oro drėgmė. Ir dar vienas privalumas – tai mūsų sausų akių sustabdymas.

Norėdami patalpose turėti daugiau drėgmės nebūtinai turite pirkti dirbtinius oro drėkintuvus. Geriau investuokite į augalus bei nepamirškite, kad jiems bus reikalingi gėlių stovai, kad gražiai atrodytų ir būtų galima kurti įvairias kompozicijas. Rinkdamiesi „gyvus“ drėkintuvus galėsite sutaupyti ir ilgainiui Jūsų sveikata Jums už tokius natūralius pasirinkimus tik padėkos.

Kokius augalus rinktis kambariui?

Yra išskirti penki kambariniai augalai, kurie turi ypač gerą poveikį žmonių sveikatai: stambialapis fikusas, dracena, vėzdūnė, gebenė lipikė, palmikė. Jie visi yra labai skirtingi, todėl jeigu kartu bus parinkti ir tinkami gėlių stovai, tai galėsite sukurti unikalias augalų kompozicijas, kurios džiugins Jūsų ir namų svečių akis. Kadangi aukščiau pateiktame augalų penketuke vyrauja tiek smulkialapiai, tiek stambialapiai, vieni svyrantys, o kiti turintys stačius lapus augalai, tai bus labai lengva ir patogu juos komponuoti gėlių stovuose.

Namuose auginamų augalų priežiūra

Kadangi augalas yra gyvas organizmas, tai jais reiks nuosekliai rūpintis. Jeigu gyvenamoje aplinkoje, t.y. svetainėje galite auginti keletą skirtingų augalų rūšių, tai tuo tarpu darbo bei miegamuosiuose kambariuose patariama statyti ne daugiau kaip du ar tris augalų vazonėlius. Jie gali būti statomi tiek skirtinguose kambario kampuose, tiek ir taupant vietą juos talpinti specialiai tam sukurtuose gėlių stovuose.

Nepamirškite reguliariai valyti nuo dulkių nuo augalų lapų.

Vazonų bei gėlių stovų su augalais nestatykite arti galvos ar labai arti lovos. Kiekvienam gyvam organizmui reikia erdvės, tad jos pakankamai palikite ir augalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]