Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies.

Kuo naudingi augalai namuose?

Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, kuriuos galite auginti savo namuose. Taigi kaip jau minėta – visi žali augalai gerina kambario oro kokybę, prieš tai pašalindami lakiuosius organinius junginius: benzeną, trichloreteną ir formaldehidą. Be to jų dėka yra palaikoma tinkama oro drėgmė. Ir dar vienas privalumas – tai mūsų sausų akių sustabdymas.

Norėdami patalpose turėti daugiau drėgmės nebūtinai turite pirkti dirbtinius oro drėkintuvus. Geriau investuokite į augalus bei nepamirškite, kad jiems bus reikalingi gėlių stovai, kad gražiai atrodytų ir būtų galima kurti įvairias kompozicijas. Rinkdamiesi „gyvus“ drėkintuvus galėsite sutaupyti ir ilgainiui Jūsų sveikata Jums už tokius natūralius pasirinkimus tik padėkos.

Kokius augalus rinktis kambariui?

Yra išskirti penki kambariniai augalai, kurie turi ypač gerą poveikį žmonių sveikatai: stambialapis fikusas, dracena, vėzdūnė, gebenė lipikė, palmikė. Jie visi yra labai skirtingi, todėl jeigu kartu bus parinkti ir tinkami gėlių stovai, tai galėsite sukurti unikalias augalų kompozicijas, kurios džiugins Jūsų ir namų svečių akis. Kadangi aukščiau pateiktame augalų penketuke vyrauja tiek smulkialapiai, tiek stambialapiai, vieni svyrantys, o kiti turintys stačius lapus augalai, tai bus labai lengva ir patogu juos komponuoti gėlių stovuose.

Namuose auginamų augalų priežiūra

Kadangi augalas yra gyvas organizmas, tai jais reiks nuosekliai rūpintis. Jeigu gyvenamoje aplinkoje, t.y. svetainėje galite auginti keletą skirtingų augalų rūšių, tai tuo tarpu darbo bei miegamuosiuose kambariuose patariama statyti ne daugiau kaip du ar tris augalų vazonėlius. Jie gali būti statomi tiek skirtinguose kambario kampuose, tiek ir taupant vietą juos talpinti specialiai tam sukurtuose gėlių stovuose.

Nepamirškite reguliariai valyti nuo dulkių nuo augalų lapų.

Vazonų bei gėlių stovų su augalais nestatykite arti galvos ar labai arti lovos. Kiekvienam gyvam organizmui reikia erdvės, tad jos pakankamai palikite ir augalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Oro kondicionieriai: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Oro kondicionieriai yra neatskiriama gyvenamojo ar komercinio pastato dalis, kuri padeda palaikyti optimalią temperatūrą ir oro kokybę. Renkantis tinkamą oro kondicionierių svarbu žinoti kelis patarimus, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą pagal poreikius, biudžetą ir patalpą. Oro kondicionierių tipai: kokie yra populiariausi? Yra ne vienas oro kondicionierių tipas, dėl to renkantis tinkamiausią Jums, gali būti […]

Nauji butai Vilniuje prie Vingio parko: ar jie verti dėmesio? 

Vilnius, Lietuvos sostinė, tampa vis daugiau žmonių pritraukiančia vieta, o nauji butai prie Vingio parko skatina juos įsigyti ne tik dėl puikios vietos, bet ir dėl modernių statybinių sprendimų. Ši šiuolaikinė gyvenamoji zona suteikia unikalią galimybę žmonėms, ieškantiems komfortiško ir stilingo gyvenamojo būsto, tačiau norintiems būti šalia gamtos ir miesto širdies. Kodėl verta pasidomėti naujais […]