Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies.

Kuo naudingi augalai namuose?

Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, kuriuos galite auginti savo namuose. Taigi kaip jau minėta – visi žali augalai gerina kambario oro kokybę, prieš tai pašalindami lakiuosius organinius junginius: benzeną, trichloreteną ir formaldehidą. Be to jų dėka yra palaikoma tinkama oro drėgmė. Ir dar vienas privalumas – tai mūsų sausų akių sustabdymas.

Norėdami patalpose turėti daugiau drėgmės nebūtinai turite pirkti dirbtinius oro drėkintuvus. Geriau investuokite į augalus bei nepamirškite, kad jiems bus reikalingi gėlių stovai, kad gražiai atrodytų ir būtų galima kurti įvairias kompozicijas. Rinkdamiesi „gyvus“ drėkintuvus galėsite sutaupyti ir ilgainiui Jūsų sveikata Jums už tokius natūralius pasirinkimus tik padėkos.

Kokius augalus rinktis kambariui?

Yra išskirti penki kambariniai augalai, kurie turi ypač gerą poveikį žmonių sveikatai: stambialapis fikusas, dracena, vėzdūnė, gebenė lipikė, palmikė. Jie visi yra labai skirtingi, todėl jeigu kartu bus parinkti ir tinkami gėlių stovai, tai galėsite sukurti unikalias augalų kompozicijas, kurios džiugins Jūsų ir namų svečių akis. Kadangi aukščiau pateiktame augalų penketuke vyrauja tiek smulkialapiai, tiek stambialapiai, vieni svyrantys, o kiti turintys stačius lapus augalai, tai bus labai lengva ir patogu juos komponuoti gėlių stovuose.

Namuose auginamų augalų priežiūra

Kadangi augalas yra gyvas organizmas, tai jais reiks nuosekliai rūpintis. Jeigu gyvenamoje aplinkoje, t.y. svetainėje galite auginti keletą skirtingų augalų rūšių, tai tuo tarpu darbo bei miegamuosiuose kambariuose patariama statyti ne daugiau kaip du ar tris augalų vazonėlius. Jie gali būti statomi tiek skirtinguose kambario kampuose, tiek ir taupant vietą juos talpinti specialiai tam sukurtuose gėlių stovuose.

Nepamirškite reguliariai valyti nuo dulkių nuo augalų lapų.

Vazonų bei gėlių stovų su augalais nestatykite arti galvos ar labai arti lovos. Kiekvienam gyvam organizmui reikia erdvės, tad jos pakankamai palikite ir augalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Efektyvi nuotekų valymo sistema ne tik užtikrina švarią aplinką, bet ir padeda išvengti sveikatai bei aplinkai potencialiai žalingo  poveikio. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius nuotekų valymo įrenginių priežiūros aspektus, siekiant išlaikyti jų efektyvumą ir ilgaamžiškumą. 1. Regularios valymo procedūros Nuotekų valymo įrenginių valymas turi būti atliekamas reguliariai. Įvairios dalelės ir nuosėdos gali trukdyti įrenginio veikimui bei […]

Šilumos siurbliai – patikrintas šildymo sprendimas, tinkamas kiekvienam būstui

Jeigu svarstote apie naują šildymo sprendimą, šilumos siurblys yra puikus pasirinkimas. Kviečiame daugiau sužinoti apie šią veiksmingą ir ekonomišką technologiją. Ar šilumos siurbliai gali būti derinami su radiatoriais? Taip, Panasonic šilumos siurbliai puikiai veikia su radiatoriais, jei viskas suprojektuota teisingai. Projektuojant šilumos siurblio sistemą svarbiausia yra užtikrinti, kad šilumos paskirstymo sistema (nesvarbu, ar tai būtų […]