Ekskursija vilniečiams – „Šv. Kalėdų paslaptys“

kalėdinė eglutė

Kiekvienas iš mūsų jau tikrai gyvename artėjančių švenčių nuotaikomis, džiaugiamės, kad turėsime progą pabūti su artimaisiais ir pasidžiaugti įvairiomis šventinėmis dovanomis. Bet, ar kada susimąstėte, iš kur atėjo tradicija, per Kalėdas dovanoti dovanas?

Jaukų žiemos sekmadienį vilniečiai maloniai kviečiami dalyvauti ekskursijoje „Šv. Kalėdų paslaptys“, kurios metu bus atskleistos visos šventinės paslaptys: kas pradėjo kurti Betliejaus tvartelį, kada ir kaip buvo pradėtas švęsti Kristaus gimimas. Ekskursijos metu išgirsite ir tai, kada buvo pradėtos puošti Kalėdinės eglutės, kokie papuošimai buvo madingi seniau, kokias vaišes per šventes ant stalo dėdavo LDK didikai, kada buvo pradėti gaminti kūčiukai ir kiti tradiciniai šventiniai patiekalai.

Ekskursijos metu Jūs ne tik išgirsite daug įdomių ir netikėtų pasakojimų, bet ir pasivaikščiosite po Vilniaus senamiesčio erdves:

  • Šv. Mykalojaus bažnyčią Rotušėje;
  • Liuteronų bažnyčios kiemą;
  • Bernardinų sodą;
  • Katedrą;

Bus galima pamatyti, kaip skirtingos miesto erdvės pasipuošė šventėms, kokias eglutes pasistatė ir kaip galima glaudžiau pajausti artėjančių Šv. Kalėdų dvasią.

Susitiksime prie Rotušės laiptų!

Ekskursijos laikas: gruodžio 9, 14 valanda.

Ekskursijos trukmė: 2 valandos.

Ekskursijos vieta: pradžia – prie Rotušės laiptų, Didžioji g. 31, Vilnius.

Susiję straipsniai:

Greitasis pasimatymų maratonas – galimybė rasti savo sielos draugą

Visi žmonės nori mylėti bei būti mylimi. Tai yra normalu. Tačiau lygiai taip pat įprasta, kad rasti savo sielos žmogų, partnerį, kuris bus visada šalia – nėra labai paprasta. Dažnai reikia susitikti su šimtais žmonių, kol galiausiai pavyksta rasti savą žmogų. Viena iš greitų galimybių jo paieškoms yra speed dating Vilnius. Sostinėje renkasi patys įdomiausi […]

Klausimas, kylantis sostinės svečiams – ką veikti Vilniuje?

Retas Vilniaus miesto svečias nusprendžia aplankyti miestą vien tik dėl noro pamatyti Katedrą, pasivaikščioti palei Nerį, aplankyti Vingio parką ar garsųjį „Akropolį“. Aišku, yra dalis žmonių, kurių tikslas būtent šie išvardinti objektai. Bet didžiausias Lietuvos miestas garsėja ne tik įspūdingu senamiesčiu ar galimybe jį pamatyti iš paukščio skrydžio skrendant oro balionu, bet ir dideliu pasirinkimu […]