„Čia – mano namai“ – paroda, skirta jubiliejinei Lietuvos dainų šventei

Lietuvos liaudies kultūros centras ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija maloniai kviečia Jus į parodą, skirtą jubiliejinei Lietuvos dainų šventei „Čia – mano namai“.

Parodos atidarymas įvyks šių metų balandžio 22 dieną (trečiadienį) 17.30 valandą Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (adresas Šv. Jono g. 11, Vilnius). Renginyje dalyvaus Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė, Lietuvos liaudies kultūros centro ir Dainų šventės direktorius Saulius Liausa, Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, šventės fotografai – Martynas Vidzbelis ir Artūras Moisiejenko.

„Aš – iš čia“, „Čia – mano pasaulio vidurys“, „Čia – mano namai“ – šias frazes kiekvieną žmogų bent mintyse kartoti kvietė 2014-ųjų Lietuvos Dainų šventė. Ji ragino atsigręžti į savo namus, šeimą, savo tėvynainius – iš praeities ir čia pat esančius, žvelgti į savo dangų ir žemę… Gal ir išsipildė šis kvietimas?

Dainų šventė 2014
Dainų šventė 2014 (nuotraukos autorius Martynas Vidzbelis)

Gyvavimo 90-metį minėjusi Dainų šventė po savo tvariu stogu sukvietė net 37 tūkstančius dalyvių, kurie visą savaitę klegėjo, šurmuliavo, repetavo ir rodė vis kitas, bet vienu – savo kultūros klestėjimo – ženklu pažymėtas, programas. Kas ketverius metus rengiama Dainų šventė UNESCO pripažinta žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo vertybe.

Spalvingose parodos nuotraukose jautriai įkūnyta renginio didybė ir pavienių dalyvių patirti jausmai; visam gyvenimui į atmintį krentantis tūkstantinės minios Vingio parko estradoje drauge atliekamos dainos įspūdis, sąskambiai, be kurių neįsivaizduojami svarbiausi tautos ir kiekvieno iš mūsų gyvenimo įvykiai; banguojančios šokėjų kompozicijos didžiulėje stadiono ar Kalnų parko erdvėje ir žmogiškas džiaugsmas jausti bičiulio ranką; pavakario Vilnių užliejantys pučiamųjų instrumentų orkestrų garsai; pagarba praeičiai, nugulusiai Šventaragio slėnio vietoje, ir senajai iš kartos į kartą perduotai dainai, duonai, drabužiui ir savo žemei; tautos bendrumo dvasia, leidžianti pasijusti artimais, stipriais ir laimingais savo namuose. Mūsų Namuose. Mūsų Tėvynėje.

Dainų šventės paroda

Įvadinė ekspozicijos dalis skirta Lietuvos centrinio valstybės archyve saugomoms pirmosios 1924 metų Lietuvos dainų šventės, anuomet vadintos Dainų diena ir vykusios Petro Vileišio aikštėje Kaune, archyvinėms nuotraukoms, afišoms, natų ir dainų tekstų rankraščiams ir kt.

Ši paroda veiks 2015 metų balandžio 22 – gegužės 18 dienomis.

LLKC Kultūros informacijos poskyris

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *