„Bėgikas“ – spektaklis Valstybiniame jaunimo teatre

jaunimo teatrasĮ Valstybinio jaunimo teatro salės kėdes ir vėl atsiras proga sugūžėti visiems mėgstantiems išskirtinius spektaklius. Režisierė O. Lapina ryžosi sukurti spektaklį pagal švedo dramaturgo M. Anderssono pjesę „Bėgikas“.

 

Pjesės istorija susidaro iš keleto paauglių pokalbių sporto salės persirengimo kambaryje. Šis spektaklis puikiai tinka kiekvienam paaugliui, kuriam būdingi įvairūs gyvenimo prieštaravimai ir maištas. Istorijoje aptariamos tokios temos, kaip laimėjimo svarba ir pralaimėjimo kartėlis. Kaip šiuolaikiniame pasaulyje turi gyventi paauglys, ką jam tenka ištverti?

 

Taip pat paliečiamos ir tokia šių dienų aktuali tema, kaip patyčios. Istorija yra įdomi tuo, kad pagrindinis veikėjas Pradis vis pradeda pasakoti kokią nors istoriją ir galiausiai užstringa. Ši istorija jautriai paliečia kiekvieną paauglį, kuris kaip ir visi pasaulio bendraamžiai bando vaduotis iš tėvų ir visuomenės primestų rėmų. Jauna besiformuojanti asmenybė visada patiria daug išgyvenimų ir vis dar bando atrasti save.

 

Visas pasakojimas yra pateikiamas su jaunimo žargonais, tad kiekvienas jaunas žmogus čia pasijus tarsi savo kailyje. Istorija nesiekia vien tik parodyti šiuolaikinio paauglio socialumo problemos, tačiau ir subtiliai pamoko, kaip elgtis ir kaip neprarasti gyvenimo džiaugsmo paaugliams.

 

Spektaklio laikas: Spalio 16 diena, 18 valanda.

Trukmė: 1 valanda ir 15 minučių.

Vieta: Valstybinis jaunimo teatras (Arklių g. 5, Vilnius).

Susiję straipsniai:

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]

Populiariausi renginiai Vilniuje šiandien įtraukiantys kiekvieną šeimos narį

Žemėjant oro temperatūrai vilniečiai ir šio miesto svečiai nesėdi rankų sudėję – nori sužinoti ką nors naujo ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvą laiką. Populiariausi  renginiai Vilniuje šiandien būtent tam ir yra sukurti. Jų apstu ir tinka kiekvienam. Šiame straipsnyje išvardinsime kokie renginiai Vilniuje šiandien yra populiariausi ir kada jie įvyks. Taip pat patarsime kaip […]