„Bėgikas“ – spektaklis Valstybiniame jaunimo teatre

jaunimo teatras

jaunimo teatrasĮ Valstybinio jaunimo teatro salės kėdes ir vėl atsiras proga sugūžėti visiems mėgstantiems išskirtinius spektaklius. Režisierė O. Lapina ryžosi sukurti spektaklį pagal švedo dramaturgo M. Anderssono pjesę „Bėgikas“.

 

Pjesės istorija susidaro iš keleto paauglių pokalbių sporto salės persirengimo kambaryje. Šis spektaklis puikiai tinka kiekvienam paaugliui, kuriam būdingi įvairūs gyvenimo prieštaravimai ir maištas. Istorijoje aptariamos tokios temos, kaip laimėjimo svarba ir pralaimėjimo kartėlis. Kaip šiuolaikiniame pasaulyje turi gyventi paauglys, ką jam tenka ištverti?

 

Taip pat paliečiamos ir tokia šių dienų aktuali tema, kaip patyčios. Istorija yra įdomi tuo, kad pagrindinis veikėjas Pradis vis pradeda pasakoti kokią nors istoriją ir galiausiai užstringa. Ši istorija jautriai paliečia kiekvieną paauglį, kuris kaip ir visi pasaulio bendraamžiai bando vaduotis iš tėvų ir visuomenės primestų rėmų. Jauna besiformuojanti asmenybė visada patiria daug išgyvenimų ir vis dar bando atrasti save.

 

Visas pasakojimas yra pateikiamas su jaunimo žargonais, tad kiekvienas jaunas žmogus čia pasijus tarsi savo kailyje. Istorija nesiekia vien tik parodyti šiuolaikinio paauglio socialumo problemos, tačiau ir subtiliai pamoko, kaip elgtis ir kaip neprarasti gyvenimo džiaugsmo paaugliams.

 

Spektaklio laikas: Spalio 16 diena, 18 valanda.

Trukmė: 1 valanda ir 15 minučių.

Vieta: Valstybinis jaunimo teatras (Arklių g. 5, Vilnius).