4 pagrindiniai stalo žaidimų tipai, apie kuriuos turėtų žinoti visi

Daug žmonių mėgsta praleisti šiek tiek laiko savo laisvalaikio žaisdami stalo žaidimus. Tai ne tik suteikia laimės, bet ir sustiprina pažinimo įgūdžius bei patreniruoja smegenis.

Stalo žaidimų pramonė kasmet vis labiau auga. Žaidimų kūrybiškumas ir pasirinkimai plečiasi, tačiau yra keletas pagrindinių žaidimų tipų, kurie labiausiai įtraukia. Laimei, mums pasisekė gyventi laikotarpiu, kuomet nėra pasirinkimų trūkumo. Tačiau prieš pasirinkdami stalo žaidimą vakarui, turite išsamiai sužinoti apie įvairius tipus. Žemiau rasite populiarių stalo žaidimų tipų sąrašą, kad galėtumėte geriau suprasti ir tinkamai pasirinkti savo skonį.

„Ridenk ir judėk“ tipo žaidimai

Beveik visi yra susipažinę su tokio tipo žaidimais. Iš esmės tai reiškia kauliukų ridenimą, rato sukimą ar kortų traukimą. Tai daroma norint nustatyti žingsnių skaičių, kurį reikia judėti pirmiausia tiesine kryptimi. Kad ir koks būtų žaidimas, „ridenimas“ vaidina didelį vaidmenį sprendžiant, ar laimite, ar pralaimite.

Geriausi šio tipo žaidimų pavyzdžiai yra klasikiniai stalo žaidimai, tokie kaip „Clue“, „Monopoly“ ar„Candyland“.

Strateginiai darbo žaidimai

Dar vienas žaidimų tipas yra šiek tiek lėtesni ir strategiškesni žaidimai. Čia tarp daugybės erdvių reikia patekti į savo, kol kas nors kitas nepasieks. Pavyzdžiui, „Agricola“ žaidėjai pakaitomis apgyvendina savo šeimos narius veiksmo erdvėse. Tai bandymas užsiauginti daugiau maisto, įsigyti daugiau išteklių ir užauginti daugiau gyvūnų nei jūsų konkurentai. Tai reiškia, kad turite pasiekti svarbiausius nekilnojamojo turto rezultatus, kad užgniaužtumėte savo konkurentus. Strateginiai stalo žaidimai, tokie kaip darbuotojų įdarbinimo žaidimai reikalauja strateginio mąstymo, žaidimai gali tapti labai azartiški.

Bendradarbiavimo žaidimai

Darbuotojų įdarbinimo žaidimai yra susiję su konkurencijos dinamika, tuo tarpu bendradarbiavimo stalo žaidimuose svarbiausias yra komandinis darbas. Paprasčiausiai visi dirba kartu kaip komanda ir visi kartu arba laimi, arba pralaimi. Pirmieji bendradarbiavimo žaidimų pavyzdžiai yra „Arkham Horror“ ir „Žiedų valdovas“. Vėliau būtent žaidimas „Pandemic“ sukėlė šios žaidimų kategorijos populiarumą.  

Kalbant apie žaidimą „Pandemic“, čia žaidėjai dirba kartu, kad išgelbėtų pasaulį nuo daugybės mirtinų ligų. Žaidime kiekvienas veikėjas turi unikalų vaidmenį ir įgūdžių rinkinį. Šie veikėjai imasi visų koordinavimo veiksmų, kad išvengtų išnykimo lygio įvykio bei išgelbėtų žmonių populiaciją nuo sunaikinimo.

Tarp bendradarbiavimo žaidimų galima netgi priskirti puzzle deliones – juk visi siekia bendro tikslo.

Slaptos tapatybės žaidimai

”Deception“ yra žaidimas, kuris minimas kaip pavyzdys kalbant apie šią stalo žaidimų kategoriją.   Nepaprastai populiarėja slaptos tapatybės žaidimai, tokie kaip „Perversmas“ ir „Vienos nakties galutinis vilkolakis“ ir kt.

O kokie žaidimai patinka jums?

Žaisdami nepamirškite savo mažųjų – šeimos narių, jiems itin tiktų edukaciniai žaislai arba lavinamieji žaislai. Svarbu visa šeima turi nuostabų laisvalaikį.

2 thoughts on “4 pagrindiniai stalo žaidimų tipai, apie kuriuos turėtų žinoti visi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Klausimas, kylantis sostinės svečiams – ką veikti Vilniuje?

Retas Vilniaus miesto svečias nusprendžia aplankyti miestą vien tik dėl noro pamatyti Katedrą, pasivaikščioti palei Nerį, aplankyti Vingio parką ar garsųjį „Akropolį“. Aišku, yra dalis žmonių, kurių tikslas būtent šie išvardinti objektai. Bet didžiausias Lietuvos miestas garsėja ne tik įspūdingu senamiesčiu ar galimybe jį pamatyti iš paukščio skrydžio skrendant oro balionu, bet ir dideliu pasirinkimu […]

Pilna įspūdžių ekskursija Tiškevičių keliais

Norite turiningai praleisti savaitgalį, tačiau stinga idėjų? Galime pagelbėti – kviečiame sudalyvauti savaitgalio ekskursijoje Tiškevičių keliais. Ši kelionė-ekskursija atvers galimybę pakeliauti po dvarus ir parkus, kuriuose galėsite įsivaizduoti koks dvariškių gyvenimas virė XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje. Įspūdžiai išties nepakartojami, o trokštantiems kuo giliau pažinti savo šalies istoriją tokia ekskursija suteiks naujų žinių […]