3 priežastys, kodėl svetainės saugumui reikia daugiau dėmesio

Saugumas internete kasdien tampa vis svarbesnis ir tai galima pagrįsti svariais argumentais. Remiantis statistikos duomenimis, pasaulyje kasdien įsilaužiama vidutiniškai į 30 tūkst. svetainių. O daugiau nei pusė (64 proc.) įmonių visame pasaulyje yra susidūrusios su bent viena kibernetinės atakos forma. Todėl labai svarbu apsaugoti savo svetainę ir joje saugomus duomenis. Plačiau aptarsime pagrindines to priežastis.

1. Svetainių lankytojai – nusikaltėlių taikinys

Jau registruojant domeną verta pradėti rūpintis svetainės saugumu, ypač jei tai bus elektroninė parduotuvė. Kodėl? Nes būtent tokių svetainių lankytojai yra bene pagrindinis nusikaltėlių taikinys. Dažnai programišiai siekia pavogti asmeninius klientų duomenis ir taip pasipelnyti. Akivaizdu, kad įsilaužimas į svetainę neigiamai paveikia verslo įvaizdį, nes jis tampa nebe toks patikimas. Vieną kartą nukentėję, vargu, ar buvę klientai norės vėl pirkti toje pačioje svetainėje. Be to, bus sunkiau pritraukti ir naujus lankytojus.

Dar tik planuojate kurti interneto svetainę? Tuomet jums neabejotinai bus reikalingi domenai. Spauskite ant nuorodos ir rasite itin platų jų pasirinkimą. Užregistruokite unikalų svetainės adresą, kuris geriausiai atspindėtų jūsų prekių ženklą. Na, o tam, kad svetainė būtų maksimaliai saugi, kartu įsigykite SSL sertifikatą ir specialų saugumo įrankį.

2. Kibernetinių nusikaltimų skaičius nuolat auga

Daug kas mano, kad kibernetinės atakos yra pakankamai retos ir ko jau ko, tačiau mūsų tikrai nepalies. Tačiau realybė visiškai kitokia. Nustatyta, kad internete ataka įvyksta maždaug kas 39 sek. Vis didesnį susirūpinimą kelia ir išpirkos reikalaujančios programos (angl. ransomware). Jos naudojamos siekiant apriboti prieigą prie kompiuterinės sistemos ar duomenų, kol auka nesumoka prašomos pinigų sumos.

2016 m. pabaigoje tokių programų atakos įvykdavo kas 40 sek. Remiantis kibernetinės ekonomikos tyrimus atliekančios įmonės „Cybersecurity Ventures“ ataskaita, 2021-aisiais jos įvykdavo jau kas 11 sek. Vien 2020 m. išpirkos reikalaujančių programų atakų skaičius išaugo 150 proc. Taigi kibernetinių nusikaltimų skaičius akivaizdžiai auga.

3. Nukentėjus patiriami dideli nuostoliai

Kibernetinė ataka paprastai sukelia didelius nuostolius verslui. Atsidūrus tokioje situacijoje prarandamas žmonių pasitikėjimas. Todėl svetainė sulaukia mažiau lankytojų. Dėl šios priežasties sumažėja ir pajamos, kurios gyvybiškai svarbios kiekvienam verslui. Be to, jeigu svetainė nėra pakankamai saugi, pavyzdžiui, nenaudojamas SSL sertifikatas, „Google“ ir kitos paieškos sistemos ją „nubaus“, vertindamos kaip nepatikimą. Galiausiai, jei įsilaužėliai jūsų svetainėje įdiegs nesaugų kodą, jis gali išplisti į kitas svetaines.

Kalbant apie kibernetinės atakos metu patiriamus nuostolius, verta paminėti, kad jų šalinimas dažniausiai kainuoja žymiai brangiau nei saugumo įrankių įsigijimas. Todėl jau geriau jais pasirūpinti iš karto nei vėliau bandyti išspręsti atsiradusias problemas.

Nesvarbu, ar dar tik planuojate kurti savo interneto svetainę, ar ją jau turite, saugumas turėtų būti vienas pagrindinių prioritetų. Taigi nedvejodami investuokite į jo užtikrinimui skirtus įrankius. Kurkite patikimą verslo įvaizdį ir išvenkite nuostolių ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Susiję straipsniai:

Darbe valdykite procesus su verslo valdymo sistema

Versle nuolat kyla iššūkių. Ne visiems pavyksta juos suvaldyti, kontroliuoti bei strateguoti. Jeigu verslas klesti ir nuolat auga, tie iššūkiai taip pat kasdien didėja. Vadinasi ir darbo apimtys auga. Iš karto kyla klausimas – „Ką turite daryti?“. Tam yra sukurtas šiuolaikinis išradimas – verslo valdymo sistema. Taigi visų pirma verta pradėti domėtis sistemomis, kurios galėtų […]

Puikiai veikiantis trimerio reduktorius: kaip prižiūrėti šį įrenginį?

Sukurti gražią veją ir prižiūrėti jos tvarką yra siekiamybė kiekvienam, turinčiam kiemą. Vis dėlto, tai nėra tokia lengva užduotis. O kad būtų lengviau, reikia patikimo asistento. Žoliapjovė negali pasiekti visų kampų ir nesuteikia tokio tikslumo, kokiu džiugina trimeris. Akivaizdu: trimeris yra labai svarbus komponentas vejos priežiūrai. Norint kad šis veiktų dar efektyviau, būtina pasirūpinti ir […]