3 pagrindinės industrijos naudojančios plieną

nerudijantis plienas

Nuo mažiausio užtrauktuko iki didžiausio pastato, nerūdijantis plienas naudojamas šiais laikais beveik visur.

Viena iš svarbiausių šio metalo savybių – itin didelė rezistencija korozija ir mažai reikalaujanti metalo priežiūra, leidžia šią medžiagą naudoti universaliai. Be to, ji kartu ir ilgaamžė ir yra 100 procentų perdirbama.

Šiame straipsnyje pasigilinsime į plieno panaudojimo aspektą.

Ilgaamžio plieno panaudojimo būdai

Statybinių ir apdailos medžiagų gamybai

Nerūdijantis plienas architektūroje buvo pradėtas naudoti dar tarpukario metu (apie XXa. 3 ir 4 dešimtmečius) kaip svarbus Art Deco architektūros stiliaus elementas. Vienas ryškiausių pavyzdžių – “Chrysler” pastatas esantis Niujorko mieste. Šio pastato pagrindas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno. Lietuvoje itin paplitusios plieninės stogų dangos.

Dėl savo stiprumo, lankstumo ir atsparumo korozijai savybių, nerūdijantis plienas šiais laikais tapo tikru standartu modernioje architektūroje. Neretai jis naudojamas pastatų išorėje kaip apdailos elementas, tačiau taip pat sutinkamas ir interjere.

Kadangi šią medžiagą reikia mažai prižiūrėti, o ji atrodo puikiai – dažnai nerūdijantis plienas yra naudojamas ir aukšto profilio pastatuose kurie sulaukia daug aplinkinių dėmesio. Kaip pavyzdys gali būti – Pasaulinis prekybos centras Niujorke  ar Šanchajaus bokštas Kinijoje. Taip pat plienas gali būti naudojamas ir plieninės namo stogo dangos gamybai. Šios stogo dangos yra vienos populiariausių šiandien.

Ši medžiaga kartu yra labai lengvai perdirbama, todėl besikeičiantys aplinkosaugos reikalavimai šiam metalui – tik į naudą. Skaičiuojama, jog nerūdijantis plienas sudaro apie 90 procentų viso pasaulyje perdirbamo metalo. Todėl, galima tikėtis, jog šio metalo paklausa statybos tikrai nemažės.

Automobilių industrija

Nerūdijantį plieną automobilių gamyboje pirmą kartą panaudojo Ford Motorų Kompanija 1930-aisiais, konstruojant įvairius konceptinius automobilių modelius.

Šiais laikais, nerūdijančio plieno naudojamumas progresyviai didėja. Tradiciškai jis yra naudojamas išmetamosiose automobilių sistemose, kaip apdailos elementas ar smulkiosioms automobilio detalės. Griežtėjantys aplinkosaugos normatyvai verčia automobilių gamintojus naudoti nerūdijantį plieną ir struktūrinėse automobilio dalyse. Ši medžiaga kur kas tvirtesnė nei tradicinis plienas, tačiau sveria kur kas mažiau. Kaip žinia, mažesnis automobilio svoris – mažiau emisijų.

Nerūdijantis plienas kartu yra naudojamas ir kitose transporto priemonės. Laivų konteineriai, benzovežiai ar šiukšliavežės taip pat dažnai būna pagamintos iš šios medžiagos.

Tokios rūšies plieno struktūros puikiai tinka cheminių medžiagų, skysčių ir maisto produktų pervežimu. Jo stipris leidžia gaminti plonesnius ir mažiaus sveriačias talpas, mažinant kuro sąnaudas, o rezistencija korozijai mažina priežiūros ir valymo išlaidas tokios transporto priemonėse.

Medicinos reikmenų gamybai

Galbūt kiek mažiau žinomas faktas, tačiau nerūdijantis plienas taip pat turi didžiulę paklausą medicinoje. Ši medžiaga yra ideali higieniškai aplinkai, kadangi ji gali būti lengvai sterilizuojama ir yra atspari korozijai.

Neretai nerūdijantis plienas yra naudojamas gaminant chirurginius ar stomatologinius įrankius, indus ar operacinius stalus. Taip pat, medicinius reikmenis kaip kaniulės, garo stelizatorius ir MRI skaitytuvus.

Galiausiai, nerūdijantis plienas gali būti panaudotas ir gaminant medicininius implantus, įtvarus esant kaulų lūžiams, taip pat pakaitines galūnes tokias kaip dirbtiniai klubai ir t.t.

Apibendrinant

Aptarėme 3 pagrindines rinkas kuriose panaudojamas nerūdijantis plienas. Dėl savo savybių panaudojamas statybose apdailai ar  plieninėms stogo dangoms gaminti. Galima teigti, jog jis yra išties naudojamas plačiai, o kaip rodo statistika, jo panaudojimas turėtų dar labiau padidėti ateinančiais metais.

Daugiau informacijos: http://www.manostogas.lt
https://www.facebook.com/manostogas.lt

Susiję straipsniai:

Kavos aparatų remontas Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamą specialistą?

Kavos aparatų gedimai nėra dažni, todėl jiems atsiradus neretai prietaisų savininkai sutrinka ir nežino, kur kreiptis. Nors šių prietaisų gedimai reti, kavos aparatų remontas Vilnius atliekamas dažnai, mat didmiestyje šiuos prietaisus galima rasti ne tik beveik kiekvienuose namuose, bet ir ofisuose. Panašu, jog vilniečiai tikri kavos mylėtojai. Bet ką daryti tuomet, kai kavos aparatas sugenda? […]

Kodėl visuomet turėtų būti atliekami grunto tyrimai?

Kai kuriais atvejais pradėti statybos darbų be to nebus galima. Tačiau jeigu statinys yra pakankamai nedidelis ir ne toks reikšmingas, tai nebus privaloma. Būtent taip yra su įprastais nuosavais namais. Bet net ir ruošiantis jų statyboms labai rekomenduojama išanalizuoti sklypą. Kadangi tai gali padėti pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Pavyzdžiui, kiekvienu atveju gali būti reikalingas skirtingas pamatų […]